GÖZ SAĞLIĞI UZMANLARI İÇİN ZEISS

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları

Mavi ışığı engelleyen gözlük cam çözümü

Müşterilerinizin mavi ışıklı gözlüklerindeki mavi-mor yansımalarından rahatsız olmadan, rahat görmelerini ve iyi görünmelerini sağlayın. Yeni nesil mavi ışığı engelleyen gözlük camlarımız, zararlı mavi ışığa ve tam UV koruması sağlar. Özellikle bilgisayarlarda çok fazla zaman harcayan veya sürekli dijital cihazlarında olan müşteriler için uygundur.

 • Gözleri mavi ışığa ve UV'ye karşı koruyun
 • Dijital göz yorgunluğunu giderin
 • Daha az mavi-mor yansımalarla iyi görünün

Mavi ışık koruması müşterileriniz için neden bu kadar önemli?

 • %70

  dünya çapında akıllı telefon kullanımında artış oranı.3

 • 2/3

  Düzenli olarak dijital cihaz kullanan yetişkinlerin üçte ikisine kadarı dijital göz yorgunluğuyla ilişkili çeşitli semptomlar yaşıyor.4

 • %80

  10 kişiden 8'i gözlerini mavi ışıktan korumanın önemli olduğunu söylüyor.5

Daha fazla mavi ışığa maruz kalma – yaştan bağımsız.

COVID-19 salgını, iş ve özel yaşamlarımızı büyük ölçüde etkiledi. Araştırmalar, her yaştan insanın dijital cihazlarda daha fazla zaman geçirdiğini gösteriyor. İnsanlar, güneşten yayılan zararlı mavi ışıkla karşı karşıya kalmanın yanı sıra, günümüzde binaların mavi ışık yayan LED'lerle donatıldığı iç mekanlarda da daha fazla zaman harcıyor.   Bu, dijital göz yorgunluğuna neden olabilir ve uyku düzeninizi etkileyebilir.

Dijital göz yorgunluğu nedir?

Müşterilerin özel bilgisayar gözlük camlarına ihtiyacı var mı?

Müşterileriniz gün içinde ekranlara ne sıklıkla baktıklarının çoğu zaman farkında olmazlar. Gerçekte, sürekli olarak orantısız miktarda mavi ışık yayan dijital cihazlar ve LED ışıklar gibi ışık kaynaklarıyla çevrilidirler. Mavi ışık, göze girerken vitröz mizah boyunca dağılma eğilimindedir ve “görsel gürültüye” neden olur.

Müşteriler bunu rahatsız edici parlama ve kontrast algısında azalma olarak algılayabilir. Ek olarak, mavi ışık, bulanık görüntülere yol açabilecek boylamsal sapmalara neden olur. Bu odaklanmamış “görsel gürültü”, görsel rahatsızlığa ve dijital göz yorgunluğuyla ilişkili semptomlara katkıda bulunabilir.

Dijital göz yorgunluğunun (DGY) yaygın belirtileri şunlardır:

 • baş ağrıları
 • görmede bulanıklık
 • gözlerde kuruma veya yanma

Yaygın semptomlar hafifletilebilir. Etkilenenler ekran sürelerini azaltmaya çalışabilirler ve ayrıca mavi ışık engelleyen gözlük camlarına sahip gözlükler takabilirler.

Mavi ışık uyku düzenini nasıl etkiler?

Mavi ışığın uyku döngümüz üzerinde büyük etkisi vardır. Bunun nedeni, görünür ışık da mavi ışık dalgaları içermesidir ve bunlar gün boyunca uyanık ve tetikte kalmamıza yardımcı olur.

Güneş batarken, ışık eksikliği vücuda melatonin üretmesi için sinyal verir. Bu hormon yorgun olmamızdan ve uykuya dalmamızdan sorumludur. Örneğin akıllı telefonlardan veya dizüstü bilgisayarlardan gelen mavi ışık melatonin salınımını engelleyebilir. Sonuç olarak, bu genellikle uykuya dalma ve gece boyunca uyuma sorunlarına yol açabilir. Artık müşterilerinizin mavi ışık spektrumunun bu kısmını engellemesi için yüksek kaliteli mavi ışığı engelleyen gözlük camları önerebilirsiniz..

Mavi ışık koruma gözlük camları nasıl çalışır?

Güneş tarafından yayılan ışığın bir kısmı mavi spektruma düşer. Ayrıca, neredeyse tüm modern dijital cihazlar ve LED ampuller de mavi ışık yayar. İnsan gözü görünür mavi ışığı engelleyemez, bu nedenle aşırı maruz kalma algılanan göz yorgunluğuna ve bulanık görmeye katkıda bulunabilir. Mavi ışığı engelleyen gözlükler, mavi ışık spektrumunun müşteriniz için zararlı ve rahatsız edici olabilecek kısmını engelleyebilir.

ZEISS'ın mavi ışığı engelleyen gözlük camlarıyla müşterilerinizin genel yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları: Yeni nesil mavi ışığı engelleyen gözlük camları

ZEISS  Blue Protect   kaplama gibi önceki ürünlerde,   mavi ışık filtreleme camlarına bir kaplama uygulanarak mavi ışık engelleme elde edilir.

ZEISS'ın BlueGuard®  Gözlük Camları ile gelen mavi ışık engelleme özellikleri artık cam malzemesinin kimyasal yapısının ayrılmaz bir parçasıdır. Güneşten gelen zararlı mavi ışığı engellemenin yanı sıra, müşterilerinizin gözlerini etkileyebilecek rahatsız edici dijital mavi ışığı da filtreler.

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları: Yeni nesil mavi ışığa karşı koruyucu gözlük camları
Benzer ürünlere kıyasla ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ile ilgili önemli rakamların yer aldığı diyagram.

ZEISS BlueGuard mavi ışık bloke eden gözlük camlarını benzersiz yapan nedir?

 • Kimyasal gözlük camı yapısının içsel bir parçası olarak mavi ışık engelleme özelliklerine sahiptir.
 • Zararlı ve tahriş edici mavi ışığın %40'ına kadarını engelleyin.1  
 • 400 nm'ye kadar tam UV koruması sağlamak için UVProtect Teknolojisini içerir.

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ile kanıtlanmış müşteri memnuniyeti

Kullanıcı deneme testleri ve müşterilerimizden gelen geri bildirimler, ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ile yüksek memnuniyet dereceleri göstermektedir:

 • %96

  gözlük camı kullanıcılarının ... kadarı ZEISS BlueGuard Gözlük Camlarının netliğinden memnun.6

 • %93

  ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ile dijital göz yorgunluğunu daha az hissettiklerini söyleyen kullanıcıların oranı.6

 • %92

  , ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ile yorgun veya kuru göz gibi semptomları daha az yaşadıklarını belirten gözlük camı kullanıcılarının yüzdesi.6

 • %72

  ZEISS BlueGuard Gözlük Camlarının DuraVision BlueProtect'ten daha az yoğun yansımalar gösterdiğini belirten müşterilerin oranı.7

 • %95

  Ömceki gözlük camlarına göre ZEISS BlueGuard'ı tercih eden kullanıcıların oranı.6

 • 9 out of 10

  ZEISS BlueGuard Gözlük Camlarını arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye eden kullanıcıların oranı.6

ZEISS BlueGuard Gözlük Camlarının uygunluğu ve bulunabilirliği

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları her yaş için uygundur ve aşağıdakiler dışında en alakalı ZEISS tasarımlarında mevcuttur: 

 • Bifokal ve Trifokal GözlükCamları
 • DriveSafe Gözlük Camları
 • Sports Gözlük Camları 
 • Miyopi Gözlük Camı ürünleri. 

Müşterilerinize BlueGuard Gözlük Camlarını tüm plastik lens malzeme indekslerinde sunabilirsiniz.

Koruma, görsel konfor ve estetik arasında mükemmel bir denge

Bizimle İletişime Geçin

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Form yükleniyor...

Bizimle iletişime geçin

İletişim formuna girdiğiniz bilgiler Carl Zeiss Teknoloji Çözümleri Tic. Ltd. Şti. tarafından e-posta veya telefon aracılığıyla talebinize cevap vermek için kullanılacaktır. Veri güvenliği hakkındaki beyanımızı okumak için buraya tıklayın.

 • 1

  ZEISS UVProtect Teknolojisinin temeli üzerine inşa edilen ZEISS BlueGuard gözlük camı malzemesi tam UV Koruması sağlar ve şimdi ayrıca potansiyel olarak zararlı ve tahriş edici mavi ışığın %40'ına kadarını engeller. Kaynak: BVB (Mavi-Mor-Blok) temel alan kurum içi ölçümler ve hesaplamalar. Teknoloji ve İnovasyona Göre Analizler, ZEISS Vision Care, DE 2020.

 • 2

  ZEISS BlueGuard Gözlük Camları, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamda iyi görünüm için ZEISS DuraVision BlueProtect kaplamaya kıyasla %50'ye kadar daha az dijital mavi ışık yansımasına sahiptir. Kaynak: DBRLED (Dijital Mavi Işık Yansıması) metriğini temel alan kurum içi ölçümler ve hesaplamalar. Teknoloji ve İnovasyona Göre Analizler, ZEISS Vision Care, DE 2020.

 • 3

  Akıllı telefon kullanımında %70 artış; Kaynak: Watson A. (2020). Ülkelere göre Mart 2020 itibarıyla dünya genelindeki internet kullanıcıları arasında koronavirüs salgını nedeniyle ev içi medya tüketimi. www.statista.com, URL https://www.statista.com/statistics/1106498/home-media-consumption-coronavirus-worldwide-by-country.

 • 4

  Düzenli olarak dijital cihaz kullanan yetişkinlerin üçte ikisi kadarı dijital göz yorgunluğuyla ilişkili çeşitli semptomlar yaşıyor. Kaynak: Vision Council of America Raporu, 2016.

 • 5

  10 kişiden 8'i gözlerini mavi ışıktan korumanın önemli olduğunu söylüyor. Kaynak: Dış pazar araştırma enstitüsü tarafından Eylül 2020'de Almanya'da N= 100 gözlük camı kullanıcısı ile tüketici tercih testi.

 • 6

  Tüketici Kabul Anketi - Çin'de ZEISS BlueGuard Lenslerini satın alan& n=187 gözlük camı kullanıcısının ilk 2 kutu sonuçları, Mayıs 2021.

 • 7

  Eylül 2020'de Almanya'da N= 100 gözlük camı kullanıcısı ile dış pazar araştırma enstitüsü tarafından tüketici tercih testi (bugünkü tipik iç mekan LED Aydınlatması ile aydınlatılan beyaz arka planda öznel görsel değerlendirme).