ZEISS AntiVirus Gözlük Camı
GÖZ SAĞLIĞI UZMANLARI İÇİN ZEISS

AntiViral Kaplamaya sahip ZEISS Gözlük Camları

Virüslerin ve bakterilerin %99,9'unu öldürür.1

Küresel pandemi hepimizi etkiledi ve müşterileriniz arasında virüs farkındalığı kaçınılmaz hale geldi. ZEISS, bu artan endişeyi gidermek için bir çözüm buldu: son derece etkili bir antimikrobiyal kaplama. 

 • Daha iyi gözlük camı hijyeni
 • Tam UV koruması
 • Estetik. Sağlam. Temizlemesi kolay.

Bazı virüsler yüzeylerde birkaç gün canlı kalabilir.

 • 72 hours

  Bazı virüslerin plastik üzerinde ne kadar süre canlı ve bulaşıcı kalabildiğidir.2

 • %47

  gözlük camı kullanıcılarının ... kadarı, virüslerin gözlük camlarında hayatta kalabileceği konusunda hemfikir.3

Yüksek temas, yüksek kirlilik anlamına gelir.

Gözlükler de dahil olmak üzere, çok dokunulan yüzeylerde bakteriler ve virüsler bulunur. Gözlük camları doğrudan temas ve damlacık yayılması yoluyla kolayca kirlenmiş olabilir.

Virüsler uzun süre hayatta kalabilir.

Bazı virüsler yüzeylerde birkaç saatten birkaç güne kadar yaşayabilir. Diğerleri 2 ay veya daha uzun süre bulaşıcı kalabilir. Viral patojenler genellikle gözeneksiz malzemelerde (plastik yüzeyler gibi) tekstil gibi gözenekli malzemelere göre daha uzun süre hayatta kalır.4

COVID-19'a neden olan virüs (SARS-CoV-2) de yüzeylerde daha uzun süre hayatta kalabilir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, virüsün paslanmaz çelik ve plastik üzerinde 72 saate kadar canlı ve bulaşıcı kalabileceğini göstermektedir.2

Virüslere karşı yüksek farkındalık, antimikrobiyal kaplamaların önünü açar.

Müşterileriniz virüsler ve ilgili gözlük camı hijyeni konusunda giderek daha bilinçli hale geliyor. Antiviral ve antibakteriyel kaplamaların en başta düşünülmesi gerektiği açık olup bu konudaki farkındalık artmaktadır.

DuraVision AntiVirus Platinum UV özellikli ZEISS Gözlük Camları: müşterilerinizin güvenebileceği bir markadan ek bir güven katmanı.

ZEISS,artan endişeyi gidermek için bir çözüm buldu. Bu çözüm aynı zamanda her müşteriye uygun bir ürün sunarak işinize geri dönmenize yardımcı olacaktır. Günümüzün müşteri ihtiyaçlarına hizmet etmek için ZEISS'ın ilk yansıma önleyici, antiviral ve antibakteriyel kaplamasını sunun. İşinizi artırabilir ve mağazanıza daha fazla kişi çekebilirsiniz. 

ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV her yaş için uygundur ve ZEISS DuraVision Platinum sunduğumuz tüm ilgili numaralı gözlük camlarında mevcuttur. Şeffaf gözlük camları veya diğer gözlük camı çözümleri, tüm organik gözlük camı materyal ve indekslerinde müşterilerinize önerebilirsiniz.

Test edilmiş ve kanıtlanmıştır

Çin, Almanya ve Kanada'da yerleşik harici laboratuvarlar ve enstitüler tarafından antiviral veya antibakteriyel testler için belirlenmiş ISO standartlarına uygun olarak ürün test edilmiş ve kanıtlanmıştır:
 • %99,9

  Gözlük camı yüzeyindeki virüslerin ve bakterilerin %99,9'u ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV kaplama ile öldürülür.1

 • %62

  Müşterilerin %62'ye kadarı bu ürünü satın almayı planlıyor.5

ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV

Teknoloji açıklanıyor.

Bu yeniliğin temeli, birinci sınıf bir yansıma önleyici kaplamaya yerleştirilmiş kanıtlanmış bir antimikrobiyal madde ve vakum biriktirme ve malzeme bilimindeki yeni gelişmeler tarafından şekillendirilmiştir.

 • Gümüşün antimikrobiyal bir madde olarak kullanılması

  Gümüşün iyileştirici özelliği yüzyıllardır bilinmekte olup bilim ve tıp alanlarında bu özellik kendini kanıtlamıştır. ZEISS, bu kanıtlanmış yaklaşımı birinci sınıf, yansıma önleyici kaplamanın bir başka özelliği olarak birleştirmek için teknoloji geliştirdi. Antimikrobiyal kaplama sayesinde gözlük camı yüzeyine konan virüsler ve bakteriler öldürülür ve inaktive edilir.

 • Vakum biriktirme ve malzeme bilimi

  Özel bir vakumla kaplama işlemiye gümüş yüksek sıcaklıklarda gözlük camının yüzeyine aktarılır. ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum'da kaplama yapısının içine dahil olan bir antimikrobiyel gümüş malzemesi bulunmaktadır. Kaplamanın içindeki gümüş gümüş iyonları (Ag+) salar. Bu gümüş iyonlarının gözlük camı yüzeyinde kendini kanıtlamış antiviral ve antibakteriyel etkisi vardır.

Bizimle İletişime Geçin

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Form yükleniyor...

Bizimle iletişime geçin

İletişim formuna girdiğiniz bilgiler Carl Zeiss Teknoloji Çözümleri Tic. Ltd. Şti. tarafından e-posta veya telefon aracılığıyla talebinize cevap vermek için kullanılacaktır. Veri güvenliği hakkındaki beyanımızı okumak için buraya tıklayın.

 • 1

  ZEISS DuraVision Antivirus Platinum UV kaplaması gözlük camı yüzeylerindeki virüsler ve bakterilerin %99,9'unu öldürmektedir. Kaynak: Zarflı virüsler için ISO 21702:2019(E) standardıyla test edilmiştir ve Gram-negatif ve Gram-pozitif bakteriler için ISO 22196:2011(E) standardıyla test edilmiştir. ISO standartlarına göre 24 saat geçtikten sonra etkinliği kanıtlanmıştır.

 • 2

  Yakın tarihli bir çalışma, COVID-19'a (SARS-CoV-2) neden olan virüsün paslanmaz çelik ve plastik üzerinde 72 saate kadar canlı ve bulaşıcı kalabileceğini öne sürmektedir. Kaynak: van Doremalen N., Bushmaker T., Morris D.H., Holbrook M.G., Gamble A., Williamson B.N., Tamin A., Harcourt J.L., Thornburg N.J., Gerber S.I., Lloyd-Smith J.O., de Wit E., Munster V.J. (2020). ile karşılaştırıldığında SARS-CoV-2'nin aeorsol ve
  yüzey kararlılığı SARS-CoV-1. New England Journal of Medicine, 382:16.

 • 3

  Piyasa araştırmaları gözlük camı kullananların %47'sinin virüslerin gözlük camlarının üzerinde hayatta kalabileceğine inandıklarını göstermiştir. Kaynak: 5 ülkede (CN, BR, ABD, DE, FR) N=4.239 gözlük camı kullanıcısı ile Eylül 2020'de yapılan tüketici pazar araştırması.

 • 4

  Bazı virüsler yüzeylerde birkaç saatten birkaç güne kadar kalabilmekte, başka virüsler ise yüzeylerde 2 ay ya da daha uzun süre enfeksiyon yayıcı şekilde kalabilmektedir. Kaynak: Boone & Gerba (2007). Solunum ve enterik viral hastalıkların yayılmasında fomitlerin önemi. Uygulamalı ve Çevresel Mikrobiyoloji, 73(6): 1687-1696; Thompson Bennett (2017). Yüzeylerde influenzanın kalıcılığı. Journal of Hospital Infection, 95:194–9.

 • 5

  Tüketicilerin %62'ye kadar olan kısmı mevcut olduğu takdirde bu ürünü alacaklarını belirtmektedirler. Kaynak: 5 ülkede (CN, BR, ABD, DE, FR) N=4.239 gözlük camı kullanıcısı ile Eylül 2020'de yapılan tüketici pazar araştırması.