IMT Moment
İlk kez hızlı ve hassas biçimde ölçüm yapabildiğiniz an. İşte biz bu an için çalışıyoruz.
Loading the player...

ZEISS Grup

Teknolojik gelişimi şekillendiren dört bölüm

Semiconductor Manufacturing Technology

Tüm dünyada kullanılan mikro çiplerin çok büyük bir kısmı ZEISS'ın optik teknolojileri kullanılarak üretilmiştir. Yarı iletken üretim ekipmanları alanındaki teknoloji lideri olarak ZEISS giderek daha güçlü, enerji açısından daha verimli ve daha ekonomik mikro çiplerin üretimini mümkün kılıyor ve bu nedenle mikro elektronik çağında öncü bir rol üstlenmiş oluyor.

Industrial Quality & Research

ZEISS maksimum hassasiyetin gerekli olduğu her alanda kalite standartlarını garanti eder: Bilim, ölçüm ve malzeme inceleme amaçlı olarak tasarlanmış olan koordinat ölçüm makineleri, metroloji yazılımı ve mikroskop sistemleri ile ZEISS en küçük yapıların ve proseslerin bile görünür hale gelmesi için kendi üzerine düşeni yapıyor.

Medical Technology

Oftalmoloji, sinir cerrahisi, KBB cerrahisi, diş hekimliği ve onkoloji alanlarına yönelik ürünleri ve çözümleri ile ZEISS tıp alanındaki gelişimin tetiklenmesine yardımcı oluyor ve tüm dünyadaki doktorlara hastalarının yaşam kalitesini artırma çabasına destek veriyor.

Consumer Markets

Dünyanın lider gözlük camı üreticilerinden bir tanesi olarak ZEISS maksimum görüş konforunu temsil eder. ZEISS'ın video ve kamera lensleri, binokülerler, uzun mesafe dürbünleri, planetaryum ve gözlem sistemleri veya uçuş simulatörleri kullanıcılarına mükemmel bir optik kalite ve bu nedenle de unutulmaz anlar sunmaktadır.


ZEISS - Optik ve optoelektronik alanlarında faaliyet gösteren uluslararası lider bir teknoloji şirketi

ZEISS sunduğu çözümler ile sürekli olarak optik dünyasını geliştirmekte ve teknolojik gelişimlerin şekillenmesine destek vermektedir.

ZEISS Grup yarı iletken üretim ekipmanları, ölçüm teknolojisi, mikroskoplar, tıbbi teknolojiler, gözlük camları, film ve kamera lensleri, binokülerler ve planetaryum teknolojisi geliştirmekte ve bunların dağıtımını gerçekleştirmektedir. Şirket kurucusu Carl Zeiss tarafından Almanya'nın doğusunda bulunan Jena'da 1846 yılında kurulmuş olan hassas mekanik çözümler ve optikler üretmekte olan bir atölyeden büyüyerek gelişmiştir. Bugün Carl Zeiss'ın merkezi Almanya'nın güney batısındaki Oberkochen'de bulunmaktadır.