ZEISS i.Scription Teknolojisi
GÖZ SAĞLIĞI UZMANLARI İÇİN ZEISS

ZEISS i.Scription Teknolojisi

Müşterilerinize gece ve gündüz daha iyi görme sunun.

i.Scription®Teknolojisi ®  , ZEISS  i.Profiler plus, aracılığıyla kişisel görme parmak izi oluşturmanıza olanak vererek her hastaya gece ve gündüz geliştirilmiş görme ile benzersiz bir gözlük camı çözümü sunar.

 • Daha iyi görme kontrastı
 • Görmede daha iyi renkler
 • Gece ve düşük ışıkta daha iyi görüş

i.Scription® Teknolojisine sahip ZEISS gözlük camları

i.Scription® Teknolojisine sahip ZEISS gözlük camlarıyla hastaların görme özelliklerini ideal biçimde düzeltmelerini sağlayın. Parlama etkilerini azaltır, daha fazla parlaklık katar ve kontrastı keskinleştirir. Bu üstün kaliteli lensler, uygulamanızı rakiplerinizden farklılaştırma fırsatı yaratır.

Bunları biliyor muydunuz?

 • %90

  doğal görüşlerini geri kazanmak isteyen ve görme sağlığı konusunda endişe duyan hastaların oranı...1

 • %95

        i.Scription® Teknolojisi ile optimize edilmiş ZEISS Tek  Görme Bölgeli Gözlük Camlarını i.Scription® olmayan ZEISS Tekli  Gözlük Camlarına tercih eden kişilerin oranı.2

Kırılmayı anlama şeklimiz hala geçerli mi?

Kırılma yaklaşımımız neden önemlidir?

Geleneksel refraksiyon, hala gözlük reçetelerinin temelini oluşturmaktadır. Bu, iki aşamalı bir sürecin sonucudu:

 • Objektif refraksiyon: Gözün kırma kusurları önce retinoskopi veya otorefrakt kullanılarak objektif olarak tahmin edilir, ardından  

 • Subjektif refraksiyon: Bir reçete, bir göz doktoru tarafından özel olarak rafine edilir ve hastanın, bir refraktör başlığı veya deneme çerçevesi kullanarak deneme lensleri aracılığıyla görüşlerini karşılaştırmasına olanak tanır..  

  Sübjektif kırma, düşük sıralı   sapmalar   (LOA) olarak adlandırılan gözdeki kırma kusurlarını (miyop,   hipermetrop   veya astigmatizma gibi) düzeltmek için farklı gözlük merceği güçlerini kullanır.

Bununla birlikte, değişen ışık koşullarıyla birlikte öğrenci boyutundaki farklılıklar nedeniyle, görme kalitesini etkileyen diğer sapma türleri   meydana gelir. Bunlar, kullanıcının yaşadığı nihai görme kalitesini etkiler. Bu, yüksek dereceli sapmalar, HOA'lar (örn. koma, yonca ve küresel sapma) olarak adlandırılır.  

i.Scription® Teknolojisi nasıl çalışır?

ZEISS i.Scription®    Teknolojisi gözlerin tam "parmak izini" belirlemek ve hastanın gözlerine özel ölçümler sağlamak için özel olarak tasarlanmış   i.Profiler®  plus, adlı ZEISS göz ölçüm sistemine dayanmaktadır.  

AZEISS  i.Scription   reçetesi her bir göz üzerinde 1500 noktaya kadar ölçüm yaparak retina görüntü kalitesi   üzerindeki düşük ve yüksek dereceli sapmaların etkilerini hesaba katar  .   Bu, gece sürüşü gibi zorlu görüntüleme koşullarında bile daha geniş bir parlaklık seviyelerinde optimum görsel performans   sağlayan gelişmiş görme düzeltmeleri sağlamak için yapılır.  

i.Scription® Teknolojisi, mümkün olan en doğru reçeteyi sağlamak için en az karışıklık çemberini analiz eder.

i.Scription® Teknolojisi nasıl çalışır?
i.Scription Teknolojisi nasıl çalışır?

Daha ayrıntılı inceleyelim.

Wavefront sapmaları, bir optik sistem tarafından üretilen karmaşık optik hataları   karakterize   etmenin uygun bir yolunu temsil eder. Gözbebeği gibi optik sistemin açıklığı boyunca herhangi bir noktada, dalga cephesi hatası, gerçek sapmalı dalga cephesi ile ideal referans dalga cephesi arasındaki etkin optik ayrımdır.  

Dalga cephesi sapmasının genel şekli, matematiksel olarak modellenebilir ve nicelenebilir ve polinomlar kullanılarak modellenebilir. Zernike polinomları, gözün optik sapmalarını   karakterize   etmek için kullanılır.  

Düşük sıralı sapmalar (LOA) nedir?

Düşük sıralı sapmalar (LOA) nedir?

LOA'lar, gözün veya optik merceğin küre ve silindirik gücü ile ilişkilidir; odak ve eğik yanı sıra kurallı/kurallara karşı astigmatizma içerir. Görme kalitesi üzerinde en büyük etkiye sahiptirler ve geleneksel olarak numaralı gözlük lensleri veya kontakt lenslerle düzeltilirler.

Daha yüksek dereceli sapmalar (HOA'lar) nelerdir?

Daha yüksek dereceli sapmalar (HOA'lar) nelerdir?

HOAs, saptırılmış bir dalga cephesinin ideal şekilden daha incelikli sapmalarını   karakterize   eder. Görme kalitesi üzerinde LOA'lardan daha az etkiye sahip olma eğilimindedirler. HOA'lar, örneğin gece araba kullanırken olduğu gibi, bireyin göz bebeği ortalamadan daha büyük olduğunda, daha düşük parlaklık seviyelerinde görsel performans üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olma eğilimindedir.  

i.Scription® Teknolojisi retinadaki görüntü kalitesini   analiz   ederek gece ve gündüz daha iyi görüş için en doğru reçeteyi sağlamak üzere düşük dereceli (LOA) ve yüksek dereceli sapmaları (HOA) birleştirir.

i.Scription® Teknolojisi neden özellikle düşük ışık koşullarında faydalıdır?

Konvansiyonel açık refraksiyon,   iyi aydınlatılmış   odalarda gerçekleştirilir ve gün ışığı koşullarında iyi çalışan reçete değerlerine yol açar. Bununla birlikte, gözbebeği düşük ışık koşullarında genişlediğinden, gözün çevresel aberasyonları, artık geçerli olmayan geleneksel bir reçete ile sonuçlanan kırılma kaymalarına yol açabilir.  

i.Scription® Teknolojisi neden özellikle düşük ışık koşullarında faydalıdır?

Optimum Gündüz ve Gece Görüşü

i.Scription®    Teknolojisi,   i.Profiler® plus tarafından sağlanan çevresel sapmalar hakkındaki bilgileri açık kırılma ile birleştirebilir. Sonuç, hasta için optimum gündüz ve gece görüşü sağlayan,   optimize edilmiş,   kişiselleştirilmiş bir   reçetedir.

Göz bakımı uzmanları ve kullanıcıları faydaları deneyimleyecekler

Göz bakımı uzmanları için faydalar şunları içerir:

 • Her hasta için ısmarlama görme çözümü   sağlar.
 • Hasta için en iyi reçeteyi sunarak görmelerini ve genel görüntüleme deneyimlerini   geliştirir.
 • Kırılmayı bir diyoptrinin 1/100'üne kadar ince ayarlar.
 • Optimum refraksiyon yoluyla sandalye süresini azaltır.
 •   Rakiplerden     farklılaştırıcı bir unsur sağlar.
Göz bakımı uzmanları ve kullanıcıları faydaları deneyimleyecekler

Kullanıcılar için Faydaları

İki insan dünyayı tam olarak aynı şekilde görmez. Hastalarınızın her birine, ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyan kişisel bir görme çözümü sunabildiğinizden emin olun. 

Kullanıcılar en iyi ZEISS teknolojisinden aşağıdaki şekillerde faydalanacaktır: 

 • Daha iyi görüş, gece ve gündüz

 • Daha yüksek çözünürlük, daha yüksek kontrast ve daha canlı renkler

 • Azaltılmış parlama efektleri

Kullanıcılarımız, i.Scription® Teknolojisine sahip gözlük camlarının performansına ikna oldular.

 • Denekler, ZEISS gözlük camlarını uzak görüş, gece görüşü ve  renk algısı  için  i.Scription®  daha yüksek olarak derecelendirdi.3

 •  i.Scription® Teknolojisine sahip ZEISS gözlük camları, mezopik görme keskinliği ve kontrast duyarlılığı ölçümlerinde ortalama olarak geleneksel gözlük camlarından daha iyi performans gösterdi.3

 • Düşük ila orta dereceli reçete gücüne sahip denekler, uzak görüş, aktif görüş, netlik, değişen odak ve genel görüş için  i.Scription® Teknolojisine sahip ZEISS gözlük camlarını daha sık tercih ediyor.4

 • Denekler, gece görüşü,  renklerin canlılığı ve daha az parlama için  i.Scription® Teknolojisine sahip ZEISS gözlük camlarını daha sık tercih ettiler.4

 •  i.Scription® Teknolojisine sahip ZEISS gözlük camları ayrıca düşük kontrastlı, mezopik görme keskinliği ölçümlerinde yaklaşık yarım çizgi keskinlikte geleneksel gözlük camlarından daha iyi performans gösterdi.4

Bizimle İletişime Geçin

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Form yükleniyor...

Bizimle iletişime geçin

İletişim formuna girdiğiniz bilgiler Carl Zeiss Teknoloji Çözümleri Tic. Ltd. Şti. tarafından e-posta veya telefon aracılığıyla talebinize cevap vermek için kullanılacaktır. Veri güvenliği hakkındaki beyanımızı okumak için buraya tıklayın.

 • 1

  IMW-KÖLN 2015 çalışması, gözlük kullanıcıları (n = 11.845).

 • 2

  Kevin Reeder, OD, Earl Sandler, OD, Joel Cook, OD ve Lynette Potgieter, B. Optom (RSA) – The Carmel Mountain Study (Orange County, California), ZEISS i.Scription Lensler ve karşılaştırılabilir ZEISS serbest biçimli test lensleri (n=37), 2016.

 • 3

  InSight Eyecare, Missouri. Çift maskeli klinik çalışma (n=40).

 • 4

  California Üniversitesi Optometri Okulu Klinik Araştırma Merkezi. Berkeley. Klinik araştırma (n=30).