GÖZ SAĞLIĞI UZMANLARI İÇİN ZEISS

ZEISS Digital Gözlük Camları Müşterilerinizin dijital göz yorgunluğunun üstesinden gelmesine yardımcı olun.

Dinamik, modern bir dijital yaşam tarzı için optimize edilmiştir. Yakın görme rahatsızlığı olan ilk kez kullananlar da dahil olmak üzere 30'lu ve 40'lı yaşlardaki müşterilerin yaşadığı görsel zorlukları gidermek için tasarlanmış gözlük camları.

 • Yakından uzağa hızlı sabitleme
 • Dijital cihaz kullanımı sırasında gün boyu rahat ve konforlu görüş
 • Emmetroplar ve tek görüşlü kullanıcılar için daha hızlı adaptasyon

Digital Gözlük Camları

ZEISS Digital Gözlük Camları, akıllı telefonlar ve diğer dijital cihazlar üzerinde çalışırken rahat ve net görüş sunar. ZEISS Digital Gözlük Camları, presbiyopi öncesi kullanıcılarda uyum tepkisini önemli ölçüde iyileştirir. Gözlük camları iki farklı tasarım seviyesinde mevcuttur:

 • ZEISS Digital Gözlük Camları
 • ZEISS Digital Bireysel Gözlük Camları

ZEISS neden Dijital Gözlük Camlarını geliştirdi? Dijital dünyanın görsel zorluklarını ele almak.

 • %75

  Bilgisayar kullanıcılarının... kadarı, göz yorgunluğu, baş ağrısı, yakını görmede bulanıklık ve iş sonrası mesafe bulanıklığı gibi çeşitli görme ile ilgili semptomlar yaşayabilir. Bilgisayar kullanıcıları, dijital bir cihazın görünümünü iyileştirmek için doğal olmayan duruş ayarlamaları yaparken de boyun veya omuz ağrısı yaşayabilir.1

 • 4.8 Milyar

  2020 yılının başında ... sayıda insan İnternet'i kullanmaktadır.2

 • 5.19 Milyar

  5.19 milyardan fazla insan artık cep telefonu kullanıyor ve kullanıcı sayısı geçen yıla göre 124 milyon arttı.3

Uzun süre cep telefonlarına ve dijital cihazlara rahatça odaklanabilme yeteneğimiz yaşla birlikte azalır.

Bunun nedeni, merceğin elastikiyetindeki ilerleyici bir kayıptır   ve sonunda gözün istenen okuma mesafesinde odaklanmayı artık rahat bir şekilde   sürdüremediği durumlarda presbiyopi ile sonuçlanır.

Uzun süre cep telefonlarına ve dijital cihazlara rahatça odaklanabilme yeteneğimiz yaşla birlikte azalır.
Çok fazla ekran süresinden kaynaklanan dijital göz yorgunluğu

Çok fazla ekran süresinden kaynaklanan dijital göz yorgunluğu.

Bilgisayarlara ve mobil cihazlara artan bağımlılığımız ve yoğun kullanımımız özellikle görsel sistem üzerinde yorucu hale gelebilir. Geleneksel olarak presbiyopi ile ilişkilendirilen yaşlarda bile, yaşamın erken dönemlerinde birçok hastada yakın görme bozuklukları ile ilişkili semptomlarla sonuçlanabilir.

Doğal vücut duruşlarını desteklemek için tasarlanmış gözlük camları, müşterilerin stressiz ve zorlanmadan görme deneyimi yaşamalarını sağlar.

 • Tüm gün süren bir dijital yaşam tarzı için tasarlanmış olup, cep telefonlarına ve diğer dijital cihazlara bağlıyken daha rahat ve konforlu bir görüş sağlar.
 • Optimize edilmiş gözlük camı tasarımı, herhangi bir reçete için kristal netliğinde görüş sağlar.
 • Geniş görüntüleme alanları, müşterilerin rahat bir görüş deneyimi yaşamalarına, alıştıkları görsel davranışlara uymalarına ve sonuç olarak zahmetsiz adaptasyon sağlamalarına olanak tanır.
 • Sıkıştırılmış ara bölge, müşterilerin cep telefonlarını ve dijital cihazları minimum baş/göz hareketi ile görebilmeleri için uzak ve yakın arasında daha yumuşak bir geçişi kolaylaştırır.
 • Değişken yakın güç, müşterilerinizin tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi sunar.

Müşteri Geri Bildirimi

ZEISS Digital Gözlük Camlarının Arkasındaki Yenilik Teknoloji açıklandı.

 • ZEISS Digital Inside Teknolojisi

  ZEISS Digital Inside Teknolojisi, dijital cihazların sık kullanımı sırasında rahat ve keskin görüş sağlar. Yakın bölgeye bu hızlı geçiş, müşterilerin dijital cihazları minimum baş/göz hareketiyle görüntülemesine olanak tanır.

 • ZEISS FaceFit Teknolojisi

  ZEISS Digital Individual Gözlük Camları, gözlük camlarını kullanıcının yüzünün fizyolojisine uyacak şekilde özelleştiren ZEISS'ın FaceFit Teknolojisini içerir. Bu, çerçeve verilerini, gözlerin konumunu ve çerçevenin burun ve kulaklara oturmasını kullanarak optimize edilmiş görüş bölgeleri sağlar. Gözler ve yüz için özelleştirilmiş lens çözümü.

 • ZEISS UVProtect Teknolojisi

  Şeffaf ZEISS gözlük camlarının 400 nm'ye kadar zararlı UV ışınlarını engellemesini sağlayan daha yüksek UV koruması. Bu, birinci sınıf güneş gözlükleriyle aynı UV koruma standardıdır.

ZEISS Digital Gözlük Camları Dijital yaşam tarzınıza uygun gözlük camları

Bizimle İletişime Geçin

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Form yükleniyor...

Bizimle iletişime geçin

İletişim formuna girdiğiniz bilgiler Carl Zeiss Teknoloji Çözümleri Tic. Ltd. Şti. tarafından e-posta veya telefon aracılığıyla talebinize cevap vermek için kullanılacaktır. Veri güvenliği hakkındaki beyanımızı okumak için buraya tıklayın.

 • 1

  Salibello C. & Nilsen E. (1995). Tipik bir VDT hastası var mıdır? Demografik bir analiz. J Am Optom Assoc. 66(8), 479-83

 • 2

  DIGITAL 2021 JULY GLOBAL STATSHOT REPORT https://datareportal.com/reports/digital-2021-july-global-statshot

 • 3

  DIGITAL 2020: GLOBAL DIGITAL OVERVIEW, SIMON KEMP JANUARY 30, 2020 https://datareportal.com/reports/digital-2020-global-digital-overview