ZEISS MyoCare gözlük camlarının yer aldığı yuvarlak gözlüklü kahverengi saçlı erkek çocuk, ön planda duruyor ve kameraya gülümsüyor. Arka planda ZEISS MyoCare gözlük camı kullanan iki kız çocuğu çemberler ve jimnastik toplarıyla oynuyor.
GÖZ SAĞLIĞI UZMANLARI İÇİN ZEISS

ZEISS MyoCare gözlük camları

Hayata daha iyi bir bakış.

Miyobun ilerlemesini yavaşlatmayı amaçlayan gözlük camı tasarımlarına sahip yaşa bağlı ilk miyop yönetimi çözümümüz.. MyoCare, ZEISS inovasyonu ve miyop ilerlemesini yönetmek için gözlük geliştirme konusundaki deneyimi ile desteklenmektedir.

 • Çocuklarda etkili miyop yönetimi
 • Tüm bakış açılarında iyi görüş
 • Konforlu görme
 • Tam UV koruması

Dünya çapında miyop giderek büyüyen bir sorun

 • %50

  2050 yılına kadar dünya nüfusunda miyop olabileceklerin oranı.​1

 • ~ %90

  Asya'da şehir bölgelerinde 20 yaşından önce miyop olan gençlerin oranı.2

 • > 20 yıl

  Doğu Asya'da temel ve klinik araştırmalar ve Miyop Yönetimi gözlük camı çözümlerinin başarılı bir şekilde uygulandığı süre.  ​

 • 2014 yılında

  ZEISS, Kafkasyalı çocuklarda refraktif gelişimi izlemek için LIFE Child çalışması ile ortaklık kurdu.

 • > 1,3 Milyon

  Euronet Pazar Araştırmasında son 20 yılda Almanya genelinde 400'den fazla gerçek göz sağlığı merkezinden toplanan veri noktası.

Gözlüksüz, kahverengi saçlı genç kız kitap okurken gözlerini ovuşturuyor.

Bir sorun - birçok çözüm.

Optik, tıbbi ve davranışsal tedaviler.

Çok faktörlü nedenlerden dolayı miyop için tek bir çözüm sunulamamaktadır. Aslında, pazarda optik, tıbbi ve davranışsal tedaviler de dahil olmak üzere birçok tedavi seçeneği bulunmaktadır.
Çocuklar için miyop tedavilerinin seçimi, başlangıç yaşı ve belirli bir yaştaki aksiyel uzunluk veya refraksiyonun yanı sıra kişiye özel takip hızı ve genel risk profili bilgisine dayanmalıdır. Kapsamlı miyop tedavileri; yaşam tarzı tavsiyeleri, tam zamanlı kullanım için bir refraktif düzeltme yöntemi ve daha fazla ilerlemeyi azaltmak veya ortadan kaldırmak için miyop kontrol yöntemlerinin bir kombinasyonunu içerir.

Bir sorun - birçok çözüm
Gece için özel sert kontakt lensin 3D illüstrasyonu.

Miyop artışı için ortokeratoloji

Özel sert kontakt lensler, gün boyunca net görüş sağlamak için gece boyunca takılır. Kornea yeniden şekillendirme, aksiyel uzamayı yavaşlatırken refraktif kusurları etkili bir şekilde düzeltir. Etkileri günden güne farklılık gösterebilir.

Yumuşak kontak lensin 3D resmi.

Yumuşak kontakt lensler

Çift odaklı yumuşak kontakt lens tasarımları gün boyunca takılabilir. Yumuşak kontakt lensler, aynı anda foveal düzeltme ve retinal miyop odak kayışı oluşturan eş merkezli optik bölgelere sahiptir.

Siyah, kırmızı ve kalpli açık pembe gözlüklü çocuk gözlük camları.

Gözlük camları

Miyobu düzeltmek için en az etkileyici ve en ulaşılabilir yöntem. Özel gözlük camı tasarımlarının avantajı, görmeyi düzeltirken aynı zamanda miyobun ilerlemesini kontrol etmesidir. Yeni nesil gözlük camlarında, miyop ilerleme yönetimine olumlu katkıda bulunan optik mikro yapılar kullanılmaktadır. Gözlük camlarının kolay takılabilir, uygun fiyatlı ve çoğunlukla iyi kabul edilip tolere edilebilir olması uygun çözüm haline getirmektedir.

Bir göz damlanın 3D illüstrasyonu.

Göz damlalı yöntemler

Göz damla uygulamasını içerir. Göz damlalı yöntemlerin miyop ilerlemesini yönetmede etkili olduğu bildirilmektedir.

Siyah ve beyaz bir futbol topunun 3D illüstrasyonu.

Dışarıda yapılan aktiviteler

Miyop başlangıcını önlemek veya geciktirmek için sık sık dışarıda yapılan aktiviteler önerilir. Okul sonrası dışarıda geçirilen süre de dahil olmak üzere günde en az 2 saatlik aralıklı dışarıda geçirilen süreye eşittir.3

Bej pembemsi çerçeveli ZEISS MyoCare gözlük camları açık mavi bir balon üzerinde gösteriliyor. Arka planda biraz daha koyu mavi bir balon daha var.

Yeni gözlük camı tasarımı.

Eş zamanlı rekabet eden odak kayışı oluşturur.

Çocuklarda miyop artışı yönetmek için tasarlanan en yeni gözlük camımız, bilim insanları, göz doktorları ve akademisyenler gibi optik konusunda uzmanlarla işbirliği içinde, miyop yönetiminde ZEISS'ın on yılı aşkın inovasyonu ve deneyimleri üzerine kurulmuştur. ZEISS MyoCare gözlük camlarının tasarımında, ortokeratoloji, yumuşak multifokal kontakt lensler, bilim ve yeni nesil gözlükler dahil olmak üzere kanıtlanmış bilimsel araştırmalardan, kanıta dayalı bilgilerden ve etkili tedavilerden elde edilen bilimsel kavramlar kullanılmaktadır.

ZEISS MyoCare disko tarafı illüstrasyonu.

ZEISS C.A.R.E. teknolojisi ile doğru dengeyi bulmak.

Farklı optimizasyon parametreleri ve özel bir tasarımın mükemmel birleşimi.

Etkili bir miyop yönetim gözlük camı, belirli tasarım zorluklarının üstesinden gelmeli ve miyop ilerleme yönetimi ile iyi görüş arasındaki optimum dengeyi sağlamalıdır. Bunun için ZEISS miyop yönetimi çözümlerimize aşağıdakileri dahil edildi:

 • Foveaya yakın çevrede miyop kayışı yansıtan etkili bir fonksiyonel bölge oluşturacak kadar küçük bir merkezi bölge
 • Amaçlanan göreceli miyop kayışı oluşturmak için ortalama bir ek yüzey gücü
 • Rahat kullanım ve yüksek etkililik sağlamak için özenle seçilmiş bir dolgu faktörü
ZEISS MyoCare gözlük camları kullanan 2 kız ve 1 erkek çocuk. Bir bitkiye bakıyorlar, üç çocuktan ikisi bitkiye büyüteçle bakıyor.

ZEISS ClearFocus tasarımı.

Gözlerin sürekli hareketini dikkate alır.

Gözlük camları, tüm bakış açılarında amaçlanan düzeltmenin ve miyop kayışın korunmasını sağlamak için camın arkasında gözün hareket etmesini dikkate almalıdır. ZEISS ClearFocus tasarımı ile tüm bakış yönleri için hem hastanın refraktif gereksinimlerine göre optimum refraktif düzeltme hem de amaçlanan miyop odak kayışı korunur. Bu sadece odaklanmış bir görevi yerine getirirken merkezi net bölgede farklı görüntüleme davranışları için değil, aynı zamanda gözlük camı periferik alanında istenmeyen bakışlar ve seğirmeler için de önemlidir.
Buna ek olarak, ZEISS ClearFocus tasarımı, siferik tek odaklı gözlük camlarının aksine hipermetropiye kayış oluşumunu etkili bir şekilde en aza indirir.

ClearFocus tasarımı.
Siferik tek odaklı camların (kırmızı renkte) ve MyoCare gözlük camlarının (mavi renkte) karşılaştırmalı matematiksel simülasyonunu gösteren iki çizgi grafik.

Siferik tek odaklı camları (kırmızı) ve MyoCare gözlük camlarının (mavi) karşılaştırmalı matematiksel simülasyonu

Hipermetropiye kayış tetiklemesini etkili bir şekilde en aza indirmeyi amaçlayan ZEISS ClearFocus tasarımı.

Siferik tek odaklı camlardaki siferik aberasyon, gözlük camı merkezinden yaklaşık 10 mm mesafede belirginleşir ve periferik alana doğru artan negatif güç ile hipermetropiye kayış oluşturulur.
Geleneksel siferik gözlük camı tasarımlarının aksine ZEISS MyoCare gözlük camları, gözlük camı boyunca düz ve neredeyse değişmez bir siferik aberasyon sergileyerek odağın amaçlanan odak kabuğuna, yani retinaya yakın kalmasını sağlar. Gözlük camı merkezinden artan eksantriklikle, siferik aberasyon biraz daha pozitif hale gelir ve göreceli miyopiye kayış oluşturur.

Özetle, MyoCare® gözlük camlarında bulunan ZEISS ClearFocus tasarımı, tüm görüş açıları için istenmeyen hipermetropiye kayış etkili bir şekilde en aza indirir.

Gelişimsel dönem değişikliği noktalarını gösteren üç resim. Solda bir bebek sağlık görevlisi tarafından tartıya konuyor; ortada bir erkek çocuğun boyu duvardaki uzunluk tablosuna göre ölçülüyor; sağda ise bir kız çocuğuna göz testi yapılıyor.

Etkinliği ölçmek için yeni bir yaklaşım.

Emetropik ilerleme oranı.

Her miyop artışı yönetimi müdahalesinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır, ancak her seçenek ortak bir hedefe sahiptir:
Miyobun ilerlemesini yavaşlatmak.
Gelişimsel dönem değişikliği noktaları, çocuğun gelişimsel sağlığı hakkında önemli bilgiler sunar. Belirli bir yaşta belirli dönem değişikliği noktalarına ulaşılması, çocuğun beklendiği gibi geliştiğini gösterir. Fizyolojik olmayan bir sapma olup olmadığını gözlemlemek için normal fizyolojik büyüme ile hastanın mevcut büyümesi arasında bir karşılaştırma yapılması gerekir.

ZEISS MyoCare tasarımları, aksiyel uzunluk için 10-12 yaş arası çocuklarda %86'ya varan ve 7-9 yaş arası çocuklarda %63'e varan ortalama emetropik ilerleme oranı göstermektedir.4

Emetropik ilerleme oranı.
Eksenel uzunluğun ilerlemesindeki yıllık azalmayı gösteren bir çizgi grafiği - yaşa göre taban çizgisi.

Yaşa göre normal fizyolojik büyüme eğrileri.

Görüş geliştirme söz konusu olduğunda da durum farklı değildir. Burada odak noktası, gözün fizyolojik uzaması ile fizyolojik olmayan (miyop) uzaması arasındaki farktır. Başka bir deyişle, çocuğun mevcut durumunun emetropik çocuklar için yaşa göre normal fizyolojik büyümeden ne kadar uzak olduğudur. Amaç, emetropik çocukların yaşa göre normal fizyolojik büyüme eğrilerini takip etmek veya mümkün olduğunca bu eğrilere yakın olmaktır.

Grafikteki fizyolojik emetropik eğri, miyopik ilerlemeye müdahalemiz MyoCare'in tedavi etkinliğini değerlendirmek için referans olarak kullanılan temel değer olarak işlev görmektedir.

Altta siyah renkte fizyolojik emetropik büyümeyi, üstte kırmızı renkte miyopik büyümeyi ve ortada mavi renkte ZEISS MyoCare gözlük camları için sonuçları gösteren, eksenel uzunluğun yıllık ilerlemesini sergileyen bir çizgi grafik. Bu grafikten, ZEISS MyoCare gözlük camları kullanıldığında miyop ilerlemesinin miyop büyüme eğrisinin altında olduğu çıkarılabilir.

Etkililik yüzdesi cinsinden emetropik ilerleme oranı.

Tedavi başlangıç durumu belirlendikten sonra, emetropik ilerleme oranı, müdahale edilen çocukların miyopik büyüme eğrisinin aksine emetropik büyüme eğrisine ne kadar yaklaştığını gösteren parametredir.

Amaç, miyop yönetimi çözümünün mutlak azalma eğrisini (mavi çizgi), miyop eğrisinin (kırmızı çizgi) aksine fizyolojik emetropizasyon eğrisine (siyah çizgi) mümkün olduğunca yaklaştırmaktır.

Emetropik büyüme oranı belirli bir formülle hesaplanır.

ZEISS MyoCare tasarımları, fizyolojik büyüme eğrisine yaklaşmak için miyop ilerlemesini etkili bir şekilde yavaşlatır.4

Gözlüklü, küçük bir erkek çocuğunun portre fotoğrafı ve yanında gözlüklü, daha büyük bir kız çocuğunun başka bir portre fotoğrafı. İki portre fotoğrafının altında çeşitli gözlük çerçeveleri ve gözlük camları yer alıyor.

Yeni yaşa bağlı miyop yönetimi gözlük camı çözümleri

ZEISS MyoCare ve ZEISS MyoCare S

Farklı müdahalelerin farklı etkileri vardır. Aynı durum MyoCare portföyündeki iki farklı tasarım için de geçerlidir. Araştırma sonuçlarına göre, tek odaklı gözlük camı kullanan tedavi edilmeyen grup ile ZEISS MyoCare gözlük camları kullanan tedavi grubu arasında eksenel uzunluk ve küresel eşdeğer refraksiyon değişiminde anlamlı fark vardır. Buna dayanarak, ayrı yaş grupları için ayrı tasarımlar yapılması önerilmektedir:

 • MyoCare® 10 yaşından küçük çocuklara yöneliktir
 • MyoCare® S 10 yaşı ve üst çocuklara yöneliktir
Her ikisi de gözlük takan bir erkek ve bir kız çocuk, spor toplarının üzerinde eğlenerek zıplıyorlar.

MyoCare® gözlük camlarını tercih etmenizi sağlayacak nedenler.

Tek odaklı camlarda olduğu kadar iyi görüş.

Çocuklarda miyop ilerlemesi yönetiminde etkili olan bir gözlük camıyla, kullanıcının deneyimlediği konfor ve görüşe de bakmak mantıklıdır. İşte bu yüzden çocukların görüşleri önemlidir.

Çocukların %98'i ZEISS MyoCare tasarımlarını kullanırken uzak ve yakın görüşlerinin çok iyi olduğunu ve çocukların %100'ünün bir gün içinde gözlük camlarına uyum sağladığını belirtmiştir.4

Çocuklar için eğlence asla kısıtlanmamalıdır! Çocuklar ZEISS MyoCare gözlük camlarını takarken kitap okuma, açık havada oyun oynama ve spor yapma gibi aktivitelerden keyif almaya devam edebilirler. MyoCare ile küçük hastalarınıza en iyi özeni sağlayabilirsiniz.

MyoCare® ürünü

Hayata daha iyi bir bakış.

ZEISS MyoCare yenilikleri.

Eşzamanlı rekabetçi odak kayışı sağlamak için yeni gözlük camı tasarımları.

Çocuklarda miyobun ilerlemesini yavaşlatmayı amaçlayan miyop yönetimi gözlük camları tasarımı 2 temel üzerine kurulmuştur.

 • Üç daire gösteren simge.

  ZEISS C.A.R.E. (Cylindrical Annular Refractive Elements) teknolojisi

  Ön yüzeyde halka benzeri bir düzende değişen, gözlük camının çevresine doğru genişleyen değişken odak ve düzeltme bölgeleri. Mikro yapılar, aksiyel uzamanın ilerlemesini yavaşlatmak için bir "durdurma sinyali" sağlar.

 • Sol, aşağı ve sağ olmak üzere üç ok ile daire içinde bir gözü gösteren simge.

  ZEISS ClearFocus tasarımı

  Büyüme sinyalini ortadan kaldırmayı amaçlayan optimize edilmiş arka yüzey, gözlük camının çevresindeki hipermetropiye kayışı en aza indirir. Hem refraktif düzeltme hem de hastanın amaçlanan miyop odak kayışı tüm bakış yönleri için korunur. Bu teknoloji, ZEISS MyoCare gözlük camlarının etkinliğini ve kullanabilirliği destekler.

Bizimle İletişime Geçin

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Form yükleniyor...

Bizimle iletişime geçin

İletişim formuna girdiğiniz bilgiler Carl Zeiss Teknoloji Çözümleri Tic. Ltd. Şti. tarafından e-posta veya telefon aracılığıyla talebinize cevap vermek için kullanılacaktır. Veri güvenliği hakkındaki beyanımızı okumak için buraya tıklayın.

 • 1

  Holden BA, Fricke TR, Wilson DA, Jong M, Naidoo KS, Sankaridurg P, Wong TY, Naduvilath TJ, Resnikoff S, Miyopi ve Yüksek Miyopinin küresel yaygınlığı ve2000 ile 2050 yılları arasında oluşmuş ve oluşabilecek değişiklikler, Oftalmoloji. 2016;123(5):1036–1042.

 • 2

  Chen M, Wu A, Zhang L, et al. The increasing prevalence of myopia and high myopia among high school students in Fenghua city, eastern China: a 15-year population-based survey. BMC Ophthalmol. 2018;18(1):159. doi: 10.1186/s12886-018-0829-8.

 • 3

  Xiong S, Sankaridurg P, Naduvilath T, Zang J, Zou H, Zhu J, Lv M, He X, Xu X. Time spent in outdoor activities in relation to myopia prevention and control: a meta-analysis and systematic review. Acta Ophthalmol. 2017; 9 5 ( 6 ):551- 5 6 6 . d o i: 10 .1111/ a o s .13 4 0 3.

 • 4

  Çin'deki Wenzhou Medical Üniversitesi Göz Hastanesi tarafından 2021 yılında, 12 ay boyunca ZEISS MyoCare Rx gözlük camı kullanan 78 miyop çocuk, ZEISS MyoCare S Rx gözlük camı kullanan 72 miyop çocuk ve ZEISS Tek Odaklı Gözlük Camı kullanan 76 miyop çocuk üzerinde iki yıllık prospektif, çift kör, rastgele kontrollü klinik çalışma. Yayımlanmamış sonuçlar.