Serbest Biçimli Yüzeyleri Tam Olarak Yakalayın

Serbest biçimli yüzeyler ve daha fazlası için tam bir program

HOLOS, serbest biçimli yüzeylerin ölçümü için modüler bir yazılım paketidir. İlave olarak Geo ve Digitize modülleri, standart geometrilerin denetimini ve yüzey ve kavislerin sayısallaştırılmasını mümkün kılar.

İndirme veya sipariş bilgisi

Bizimle iletişime geçin

HOLOS

HOLOS Light

HOLOS Light, kavisleri basit serbest biçimli yüzeylerin ölçümünü yapmanıza fırsat verir. HOLOS Light, plan/gerçek kıyaslaması, plastikten, ahşaptan veya metalden yapılmış olan kavisli yüzeylere sahip tekli parçaların örneklemesi ve ölçümü için uygundur. Ölçüm programları, ölçüm ve alınan CAD modeli üzerinde bulunan referans noktalarına tıklayarak hızlı bir şekilde oluşturulabilir. Serbest şekilli yüzeylerde, yalnızca monitörden model üzerine altı noktaya tıklayarak da referanslama tanımlanabilir. HOLOS Light, kullanıcıları ölçülecek olan noktalara yönlendirir ve ölçümü grafiksel olarak görüntüler. Ölçüm sonuçları, ölçüm işlemi bittikten sonra, şematik olarak ilgili pozisyonda anında görüntülenir.

HOLOS Extended

HOLOS Light'ın fonksiyonluğuna ek olarak, HOLOS Extended karmaşık serbest yüzeylerin denetimine fırsat verir. Yazılım açık bir sistem olarak tasarlandığı için, HOLOS Extended VBScript özellikleri vasıtasıyla kullanıcının otomasyon stratejisi içerisinde programlanabilir ve buna entegre edilebilir. HOLOS Extended ayrıca SPC değerlendirmesi için ölçüm verilerini sunar. HOLOS Extended ile tarama yapmak, en uç noktadaki kavisler ve konturlar için bile yüksek miktarda bilgi sağlar. HOLOS Extended içerisindeki hacim fonksiyonu, birden fazla parçanın arakesitlerinin bir kıyaslamasını sunar.

HOLOS Geo

Holos Geo, standart geometrilerin CNC ve manuel ölçümleri için özellikler sunar. Örnek olarak, standart geometriler ölçme gereği duyan kullanıcıların, artık istediklerinden daha fazlasını veren yazılımı kullanmalarına ihtiyaçları bulunmaz. HOLOS Geo, döküm ve dövülmüş parçaların, delgilerin ve referans noktalarının ilk denetimi gibi numuneleme ölçümleri için kullanışlı bir çözümdür. Bunun yanı sıra HOLOS Geo, temel olarak metal ve plastik parçalar için gerekli olan referanslar için fonksiyonlar içermektedir. Farklı ölçüm stratejilerini tanımlamak ve bunları saklamak, HOLOS Geometry'nin önemli bir unsurudur.

HOLOS Digitize

HOLOS Digitize, kullanıcılara kavisleri ve yüzeyleri sayısallaştırmak için bir araç sunmaktadır. Bir modelin hızlı ve oldukça doğru bir şekilde sayısallaştırılmasını, model modifikasyonlarının ve numunelerin yakalanmasını mümkün kılar. Kaydedilen nokta bulutları, çeşitli veri formatlarında ayrıca düzenlenmek için doğrudan dönüştürülebilir veya HOLOS içerisinde serbest biçimli yüzeyler oluşturmak için kullanılabilir. Bu, yüzey tanımlarını derhal kontrol edilmesini sağlar. Ayrıca HOLOS Digitize, DIMENSION'a doğrudan bir arayüz sağlar; bu da Windows aracılığı ile veri alışverişinin gerçekleştrilmesini mümkün kılar.

Option HOLOS CAD Converter

HOLOS CAD Converter, HOLOS yazılımında ve ACIS-bazlı sistemlerde aşağı yönde işleme için CAD verilerinin dönüştürülmesi amacıyla doğrudan bir CAD arayüzü sunar. HOLOS CAD Converter'ın mevcut sürümü, çok çeşitli CAD biçimlerini desteklemektedir. HOLOAS (.mod) ve ACIS (.sat) çıktı formatları olarak mevcutturlar.