Veri Gizliliği Politikası

Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi ve ZEISS çalışanı olma isteğiniz için teşekkür ederiz. Başvuru süreciyle bağlantılı olarak kişisel verilerinizin nasıl işlendiği konusunda sizi bilgilendirmenin önemli olduğunu düşünüyoruz.

Lütfen başvurularınız veya sorularınız için yalnızca özel e-posta adresinizi kullanın.

Denetleyici ve veri işlemenin amacı

Normal başvuru süreci

ZEISS başvuru portalına kaydolup başvurunuzu bize göndererek kişisel verilerinizi bize sunarsınız ve başvuru sürecinin bir parçası olarak işlememize izin verirsiniz. Bunun yanı sıra verilerinizin Aday Havuzu'na dahil edilmesi için ayrıca izin verebilirsiniz (aşağıya bakın).

Prensip olarak verileriniz yalnızca ZEISS şirketler grubundaki belirli bir pozisyonun doldurulması amacıyla kullanılacaktır. Genel Veri İşleme Yönetmeliği bağlamında toplama ve işleme için denetleyici, iş ilanından sorumlu olan ZEISS şirketi veya talep edilmemiş bir başvuru olması durumunda başvuruyu gönderdiğiniz ZEISS şirketidir. Belirli ZEISS kurumsal birimleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen recruiting .oberkochen @zeiss .com adresine ulaşın. ZEISS başvuru portalında sağladığınız bilgileri dilediğiniz zaman gözden geçirebilir, güncelleyebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Talep edilmemiş başvuru

Aday Yönetim Sistemimize talep edilmemiş bir başvuru gönderiyorsanız verileriniz beceri grubunuzla eşleşen ilgili ZEISS şirketine yönlendirilir.

Aday Havuzu

Başvurunuzla ilgili verilerin iletilebileceğini kabul ettiyseniz diğer ZEISS şirketlerindeki boş pozisyonları doldurmak için uygun olması durumunda profiliniz diğer birimlere iletilebilir. Sonuç olarak, verileriniz başvuru sürecine dahil olan ZEISS şirketlerine sunulur ve ilgilenirlerse bu şirketler sizinle iletişime geçebilir.

Aktif Kaynak Kullanımı

Profilinizde okuduklarımız ilgimizi çekiyorsa ve sizinle kariyer portalları veya benzer kanallar aracılığıyla iletişime geçtiysek sizi tanıma sürecimizin ilk aşaması söz konusu sosyal ağ üzerinden gerçekleşir. Kabulünüze bağlı olarak, sosyal ağdan topladığımız verileri başvuru portalımıza ekleriz. Ardından, profilinizi tamamlamanız ve Aday Havuzumuza dahil olmak üzere izin verebilmeniz amacıyla özelleştirilmiş bir erişim olanağı için size bir bağlantı göndeririz. Verileriniz ilgili sosyal ağdan toplandıktan sonra normal başvuru sürecine geçersiniz (yukarıya bakın).

Tavsiye

İlgi çekici bir profiliniz varsa zaten bir ZEISS çalışanı tarafından tavsiye edilmiş olabilirsiniz. Bu durumda, iletişim verileriniz önce ZEISS çalışanı aracılığıyla toplanır. Böylece, sistemimiz size bilgileri ve iş profiline yönlendiren bir bağlantıyı içeren otomatik bir e-posta gönderebilir. Başvuruyla ilgilenirseniz normal başvuru sürecini izleyebilirsiniz. İlgilenmiyorsanız ve e-postaya yanıt vermezseniz en fazla iki aylık bir dönemden sonra iletişim bilgilerinizi sistemimizden sileriz. Bu nedenle, profilinizi ilgili pozisyon için özelleştirmek veya daha önce topladığımız verileri ilginizi çeken diğer açık pozisyonlar için kullanmak üzere bolca zamanınız vardır. İki aylık sürenin bitiminden önce talep ettiğiniz takdirde verilerinizi silmekten memnuniyet duyarız.

Veri türü

Başvuru süreci sırasında, başvurunuzda bize gönderdiğiniz verileri işleriz. Bu veriler özellikle şunları içerir:

  • Kimlik tanımlama verileri (soyadı, ad, vergi numarası vb.)
  • İletişim verileri (e-posta adresi, telefon numarası vb.)
  • Kişisel tercihlerinize ilişkin veriler (beğenileriniz, ilgi alanlarınız vb.)
  • Eğitim ve kariyer bilgileriniz (okul/mezun olunan üniversite, kariyer geçmişi)
  • Diğer ilgili veriler (sertifikalar, fotoğrafınız vb.)

Veri sahiplerinin yasal dayanağı ve hakları

Verileriniz yukarıda açıklanan amaçlar doğrultusunda toplanır (ZEISS tarafından işe alınmak için uygun nedenler). ZEISS birçok farklı ülkeden yeni ekip üyeleri istihdam ettiğinden kişisel verilerin meşru şekilde işlenmesine ilişkin yasal dayanaklar çok farklılık gösterir. Belirli ulusal mevzuat (örneğin Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamındaki veri sahiplerinin hakları) hakkında daha fazla bilgiyi ve ZEISS'ta veri işleme hakkında genel bilgileri https://www.zeiss.com/data-protection adresindeki web sitemizde bulabilirsiniz.

Verileriniz verdiğiniz rızaya dayalı olarak işleniyorsa ZEISS başvuru portalına giderek veya recruiting .oberkochen @zeiss .com adresine bir e-posta göndererek dilediğiniz zaman ve kendi takdirinize bağlı olarak gelecekte geçerli olacak şekilde izninizi geri çekebilirsiniz. İzninizi geri çektiğiniz zamana kadarki veri işlemenin meşruluğu, geri çekme işleminden etkilenmez.

Veri alıcıları ve veri işleme yeri

ZEISS Group, ZEISS adına çalışan ve bu verilere erişim yetkisi olan kişiler gibi üçüncü tarafların bu Veri Gizliliği Politikası'nda tanımlanan hak ve yükümlülüklere uymasını sağlar. ZEISS ve hizmet sağlayıcılar her zaman verileri Avrupa Birliği sınırlarındaki sunucularda işler. İstisnai durumlarda veriler, Avrupa dışındaki ülkelerde (üçüncü ülkeler) yasaların izin verdiği ölçüde de işlenebilir.

ZEISS Group içinde verileri iletirken verileri bir üçüncü tarafa (ör. terörle mücadele düzenlemeleri nedeniyle) veya bir üçüncü ülkeye iletirken ve harici iş ortaklarıyla veri işlerken ZEISS, geçerli veri gizliliği yasalarına uyar ve bu faaliyetleri mümkün olduğu kadar veri işleme sözleşmeleri, AB standart sözleşme maddeleri ve uluslararası sözleşmeler dahil olmak üzere mevcut veri gizliliği araçlarıyla korur. Yurt dışındaki yerel gereklilikler AB Temel Haklar Şartı'nın sağladığı koruma düzeyini karşılamıyorsa ZEISS, uygun araçlarla kişisel veri işleme risklerini minimumda tutmaya çalışacaktır.

Verilerin silinmesi

Prensip olarak, kanunen başvuru süreciyle ilgili verilerinizi altı ay boyunca arşivlemekle yükümlüyüz. Size bir pozisyon teklif edemediğimiz ancak Aday Havuzuna dahil olmayı kabul etmiş olmanız durumunda başvurunuzu reddettiğimiz tarihten itibaren en geç iki yıl içinde verilerinizi sileriz. Ayrıca altı ay sonra, verilerinizi dilediğiniz zaman ZEISS aday portalından veya recruiting .oberkochen @zeiss .com adresine bir e-posta göndererek silebilirsiniz. Verilerinizin saklanmasını kabul etmediyseniz verileriniz pozisyon doldurulur doldurulmaz ve/veya altı aylık süre içinde silinir. Verilerinizin saklanmasını kabul ettiyseniz bu verileri yasaların öngördüğü sınırlar dahilinde yürüttüğümüz İK yönetimi süreçlerine dahil ederiz.

Veri güvenliği

ZEISS, verilerin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için dünya genelinde geçerli olan kurumsal yönergelere sahiptir. Ayrıca, ZEISS şirketinin merkezinin bulunduğu ülkelerdeki veri gizliliği düzenlemeleri de geçerlidir. Bunun yanı sıra, kişisel verilerinizi ZEISS adına işleyen her hizmet sağlayıcı, gizliliği sağlamayı ve ZEISS ile aynı sıkı güvenlik önlemlerini uygulamayı taahhüt eder. Aday Yönetim Sistemimizin teknik desteği, yasaların gerektirdiği parametreleri kullanarak seçtiğimiz ve yasal veri gizliliği gereksinimlerinin de geçerli olduğu Almanya'daki bir BT sağlayıcısı tarafından sağlanmaktadır.

İş Uyarısı

İş Uyarısı ayarlarsanız yalnızca bunun için gerekli olan bilgileri (e-posta adresi ve seçim kriteri) kaydederiz. İş Uyarısı katılımınızı dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bu durumda bilgilerinizi derhal sileriz.

İletişim

Veri gizliliği hakkında sorularınız varsa lütfen datap rivacy @zeiss .com adresi üzerinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen başvuru süreciyle ilgili tüm sorularınızı recruiting .oberkochen @zeiss .com adresine gönderin.

Versiyon

Verilerinizi işleme şeklimizle ilgili herhangi bir önemli değişiklik olursa derhal sizi bilgilendireceğiz. Eylül 2021 itibarıyla geçerli Veri Gizliliği Politikası.