Endüstriyel Bilgisayarlı Tomografi ile Üretim Hattında Proses Kontrolü ZEISS VoluMax

Bilgileri indirin veya sipariş verin

Bizimle iletişime geçin

Yüksek Verimli Bilgisayarlı Tomografi İncelemesi

ZEISS VoluMax bilgisayarlı tomografi sistemleri, pek çok bileşenin hızlıca incelenmesinin gerekli olduğu uygulamalar için tasarlanmıştır. ZEISS inceleme işine uyması amacıyla makine ve yazılımı özelleştirmektedir. ZEISS VoluMax hem manuel hem de otomatik yükleme için yapılandırılabilir. 

Bilgisayarlı tomografi sistem çözümü: ZEISS VoluMax ile üretimi ölçün

Doğrudan üretimde test yapın

ZEISS sıralı bilgisayarlı tomografi tarayıcıları, en zorlu üretim ortamlarında bile üretim akışında imal edilen plastik ve hafif metal bileşenler üzerindeki taramaların %100'ünü gerçekleştirir. Kararsız bileşenlerin filtrelenebilmesini sağlayacak şekilde, iyi/kötü değerlendirmeleri otomatik olarak sunar. Bilgisayarlı tomografi seri incelemesi sırasında, pek çok farklı ürün özelliği yakalanıp kaydedilebilir.

Analysis of a medical housing made of metal for cavities

Analysis of a medical housing made of metal for cavities

Önemli ölçüm projesi deneyimi

Plastik, metal ve kompozit bileşenlerin bilgisayarlı tomografi incelemesi için pek çok proje ZEISS VoluMax sistemleri kullanılarak uygulanmıştır. Örneğin: ZEISS VoluMax bilgisayarlı tomografi tarayıcıları plastik bileşenlerin boyutsal kararlığını inceler, silindir başlarında oyuk olup olmadığını gözden geçirir ve hava yastığının doğru bir şekilde monte edilip edilmediğini test etmek için kullanılır. ZEISS VoluMax bilgisayarlı tomografi çözümleri ayrıca %100 inceleme için sıralı olarak ve çok sayıda rastgele numunenin test edilmesi için hat üzerinde kullanılır.

Pores in a plug.

Pores in a plug.

Tek bir taramayla çok sayıda incelemeyi değiştirin

3 boyutlu tomografinin bir avantajı da çok sayıda karmaşık incelemeyi değiştirme yeteneğidir. Boyutsal değişiklikler, süreksizlikler, dâhil etmeler ve tüm deformasyonlar yalnızca bir taramayla incelenebilir. Yalnızca birkaç saniyelik çevrim süreleri mümkündür. Ek bir faydası da vardır: sonuçlar ZEISS VoluMax ile otomatik olarak belgelenir.

ZEISS CT visualization and evaluation software.

ZEISS CT visualization and evaluation software.

ZEISS Bilgisayarlı Tomografi Yazılımı: Veri oluşturmadan proses izlemeye

ZEISS yazılımı ile, ZEISS VoluMax'ı etkin bir şekilde kullanabilir ve tüm potansiyelinden faydalanabilirsiniz. ZEISS METROTOM OS kullanıcı arayüzü basitleştirilmiştir, böylece üretimdeki eğitimli kişiler bilgisayarlı tomografi sistemini kolayca ve güvenli bir şekilde çalıştırabilmektedir. ZEISS CALYPSO ve ZEISS CT görselleştirme yazılımı bilgisayarlı tomografi verilerinin metrolojik değerlendirmesi için kullanılabilir. Sonuçlar, ZEISS PiWeb kalite veri sistemi kullanılarak daha da işlenebilir.