Çizimden ölçüme geçiş yapmanın en kolay yolu

ZEISS CALYPSO

Belgeleri indirin veya sipariş edin

Bizimle iletişime geçin

ZEISS CALYPSO

Standart geometrilere odaklanan üniversal metroloji yazılımı

Önemli noktalar

  • Otomatik seyir rotası
  • Otomatik ve verimli ölçüm işlemi, gereksiz özellikler kayıt edilmez
  • ZEISS CALYPSO PMI: CAD modelinde ürün ve imalat bilgilerini kullanarak ölçüm planlarının otomatik olarak oluşturulması
  • ZEISS PiWeb raporlama içerir: profesyonel ve interaktif
  • Diğer imalatçılara ait ölçüm makinelerinin kontrolü için I++ DME arayüzü

Özel bir çözüm

Çizimde hangi özelliklerin ölçüleceği gösterilir: boyutlar, konum toleransları ve biçim hataları. ZEISS CALYPSO'da, diğer ölçüm programlarının aksine, bu özellikler de programlamanın başlangıç noktasıdır. Ölçüm planı oluşturmayı öğrenmesi kolaydır, hedefe yöneliktir ve verimlidir.

Bir nitelik için gerekli geometrik özellikler (örn. daire, çizgi veya düzlem) ZEISS CALYPSO'da ayrıca yönetilir. Niteliklerin ve özelliklerin ayrımı ZEISS CALYPSO'yu daha esnek, daha hızlı ve daha kullanıcı dostu yapar.

Daha fazla esneklik

  • Ölçüm planlarını kolayca ve güvenilir şekilde oluşturun, üstelik istediğiniz sıralamada.
  • Ölçüm planlarınızda ölçüm işlemleri sırasını kolayca değiştirin.
  • Bileşen çiziminde herhangi bir özelliği seçin ve ZEISS CALYPSO'nun sizin için derhal otomatik kısmi bir ölçüm yapmasını sağlayın.
ZEISS CALYPSO PMI: Automatic generation of measurement plans

ZEISS CALYPSO PMI: Automatic generation of measurement plans

ZEISS CALYPSO PMI'ı kullanarak CAD modelinden ölçüm planına otomatik olarak geçin

Standart ZEISS CALYPSO paketi yeni ZEISS CALYPSO PMI işlevini içerir. Bu kısaltmanın (PMI) açılımı Ürün ve İmalat Bilgisidir. ZEISS CALYPSO PMI ile, CAD modelinde PMI olarak yer alan boyut, biçim ve konum toleransları ölçüm planı şeklinde otomatik olarak uygulanabilir, böylece kullanıcının iş yükünü ciddi düzeyde düşürür.

ZEISS PiWeb raporlama dahil

ZEISS PiWeb raporlama teslimatta ZEISS CALYPSO'ya dahil edilir. Rapor şablonlarını kullanın veya kendi raporlarınızı veya şablonlarınızı oluşturun. Opsiyonel ZEISS PiWeb reporting plus mevcut istatistik fonksiyonunu 10'dan 1.000 ölçüme kadar genişletmenizi sağlar. ZEISS PiWeb sbs ve ZEISS PiWeb enterprise paketleri web tabanlı kalite veri yönetimi için size eksiksiz bir sistem sunar.

Daha fazla