ZEISS ROTOS

Tüm özellikleri kendinde toplayan bir pürüzlülük sensörü.

Tek bir makinede boyutu, formu/konumu ve pürüzlülüğü otomatik olarak ölçün: Tek bir kayıt altında daha fazla üretkenlik.

Literatürü indirin veya talep edin

Bizimle iletişime geçin

ZEISS ROTOS

ZEISS ROTOS, koordinat ölçen bir makinede (CMM) boyut, konum veya form kontrolü yapan ve ayrıca çalıştıkları parçada pürüzlülük ve dalgalanma ölçümü yapma ihtiyacı duyan kullanıcılara yöneliktir. ZEISS ROTOS pürüzlülük sensörü sayesinde teknik çözümün tüm karakteristik özellikleri bir CMM ile ölçülebilmekte ve bir kayıtta gösterilebilmektedir. Bir yüzey ölçüm aletine transfer yapmak artık gerekli değildir.

Farklı ölçüm konumlarına yeniden tornaya bağlanılmadan erişilebilmekte olup, operatör yüzey ölçümüne etki etmeden tamamen otomatik bir çalışma mümkün olmaktadır. Bu eski uygulamalardaki birkaç dakikaya kıyasla yalnızca birkaç saniyede gerçekleşmektedir. Parçayı taşımak ve kelepçelemek artık gerekli olmadığından, süreç dahilinde hata yapma yatkınlığı ve operatörün etkisinin tamamen önüne geçilmektedir.

Fakat daha fazlası var: ZEISS ROTOS bir parçadaki tüm yüzeylere yeniden tornaya bağlanılmadan erişilebilecek şekilde, esnek olarak konumlandırılabilmektedir. Bunun yanı sıra, sensör dönebilir/eğilebilir bir eksene sahiptir. ZEISS ROTOS'tan alınan ölçüm verisi Bluetooth aracılığıyla analizi yapan bilgisayara aktarılmaktadır. Bunu takiben veriler bir makine sürücüsü aracılığıyla CALYPSO yazılımına aktarılmakta ve diğer ölçüm verilerle aynı kayıt içinde dışa aktarılabilmektedir. ZEISS ROTOS, VAST sensör taşıyıcılara sahip belirli koordinat ölçüm makineleri için mevcuttur.