Nesne üzerinde daha fazla ışık ZEISS DotScan

Literatür bilgilerini indirin veya sipariş verin

Bizimle iletişime geçin

ZEISS DotScan

Kromatik beyaz ışık sensörleri, parçanın topografisinin temassız bir şekilde ölçülmesini sağlar. Bunlar genellikle hassas, reflektif veya düşük kontrastlı yüzeyler diğer optik sensörlerin kullanımını zorlaştırdığında uygulanır.

ZEISS DotScan, serbest çizim yüzeylerin ve hatta küçük yapıların yakalanması için olağanüstü bir seçenek sunar. Kromatik beyaz ışık sensörleri (ZEISS DotScan'ı içerir), özellikle prob veya kamera sensörleri hassas, deforme olabilen, yansıma yapan veya düşük kontrastlı yüzeylerde limitlere ulaştığında tercih edilen bir yöntemdir. ZEISS DotScan kullanılarak, diz implantlarındaki metal bileşenler gibi güçlü yansıma yapan yüzeyler bunları kontrast ortamı ile enjekte etme ihtiyacı olmaksızın taranabilir. Bu ayrıca, şeffaf lake yüzeylerin alttaki metalik tabakalardan ayrışmasını sağlar.

ZEISS DotScan üç farklı ölçüm aralığı için üç boyutta kullanılabilir: 10, 3 ve1 mm. Sensör, tek bir CNC işlemiyle diğer problu veya optik sensörle tam otomatik olarak değiştirilebilir. 2,5 derecede indekslenebilen, döner başlı sensör ZEISS DotScan ile hizalanabilir, böylece taranmakta olan parçanın yüzeyine dik olur. ZEISS DotScan 1 mm maksimum ölçüm açısı burada artı/eksi 30 derece olduğundan, çok daha eğri bileşenler de taranabilir. Sensörün çalışma modu sayesinde, geniş yelpazedeki malzemeler herhangi bir zorluk olmadan taranabilir. Döner tabla ile birlikte, 4 eksenli ölçüm işlerini tarama bile gerçekleştirilebilir.