İmalat bölümü doğruluğu anahtardır

Dizel motorlarda kullanılan son teknolojiye sahip yakıt sistemleri parçalarının ölçümü

Cummins, küçük hassas parçaları ölçmek için Surfcom 5000 gelişmiş kontur ve yüzey ölçüm makinesini ve Rondcom 60 biçim ölçüm makinesini kullanmaktadır.

Durum

XPI ortak raylı yakıt sistemi, Colombus, Indiana'da bulunan Cummins Fuel System tesisinde ve Juarez, Meksika'da bulunan Cummins fabrikasında, 50-50 ortak girişim şirketi olan Cummins-Scania XPI Manufacturing LLP tarafından imal edilmektedir.

Cummins'de XPI Kalite Müdürü görevini sürdüren Spencer Wilkison," Süreçteki işlerimiz azaldı çünkü geçmişe kıyasla gerçek zamanlı olarak ve daha sık bir şekilde ölçüm yapabiliyoruz," şeklinde konuştu. Wilkison için ölçümlerin doğruluğu ve sıklığı, dizel motorlar için son teknolojiye sahip yakıt sistemleri tasarlayan ve imal eden Cummins için çok önemlidir.

2006 sonbaharında Cummins, kendi ölçüm ihtiyaçları için hangi markayı ve makineyi seçeceğini düşünüyordu. Değerlendirme ilk önce, önceki ölçüm uygulamaları ve çevrelerinden alınan bilgiler çerçevesinde laboratuvarda başladı. Seçilen tedarikçilerden alınan ürünler üzerinde yapılan kalibrasyonlardan sonra maddeler üzerinde denemeler yapıldı. Makinelerin imalatta litmus testini geçmeleri gerekiyordu. "Temizlik ve vibrasyon sebebiyle herhangi bir bozulum olmadığından emin olmamız gerekiyordu," şeklinde ekliyor Wilkison. Carl Zeiss'ın sunduğu ölçüm sonuçları, servis, destek ve şirket desteğinin bir kısmına dayanarak, Cummins üç adet Rondcom ve beş adet Surfcom makinesi satın almaya karar verdi. 2008 ilkbaharında başlayan kapasite genişletiminin bir parçası olarak şirket, Carl Zeiss'ın GageMax koordinat ölçüm makinesi de dahil olmak üzere ilave beş makineye yatırım yaptı.

Wilkison, taşlama sürecinin önemine dikkat çekiyor. " Hassas taşlama, parçalarımız için gereklidir. Çoklu taşlama operasyonunun yapılması gereklidir. Bunlar nihai baskı özelliklerini veya kritik süreç içi özellikleri ortaya çıkartırlar." Her bir işlemden sonra operatörler bütün kendi ölçümlerini gerçekleştirirler. Ölçüm işleminden sonra, süreçleri kontrol etmek ve aylık imalat hacmini incelemek için bütün veriler SPC'ye gönderilir.”

Önemli Faydalar

Çalışan işlemler, şirketlerin ZEISS sistemlerini seçmelerine yardımcı oldu:

  • Herhangi bir hassas taşlama için sıfır müşteri reddi
  • Azaltılan hurdalar
  • İmalat Öncesi Onay Süreci için Gerekli olan Zaman(PPAP)

Otomasyon fark yaratır

“TIMS yazılımının kullanımı çok kolaydır. Operatörlerin yazılıma alışmaları bir gün sürdü," şeklinde açıklıyor Wilkinson. "Öne çıkarmak istediğimiz şey, bir parçayı ölçmek için bir uzman olmak zorunda olmadığınız. Yazılım operatörün otomatik bir programı çalıştırmasına izin veriyor; yapmaları gereken tek şey bir parçayı koymak ve başlat düğmesine basmak. Hassasiyetimizin otomasyon ile geliştiğine inanıyoruz. Çünkü program ayarlama sırasındaki makine zaman kayıpları azaltıldı.''

Geleceğe bakmak

“Kısa vadede kapasite arttıkça mevcut ekipmanla oluşturduklarımızı çoğaltacağız,” şeklinde belirtiyor Wilkison. Daha iyi kalite güvencesi için ilk adımın "alışılmışın dışında çalışmak" ve eksi ölüm uygulamalarından memnun kalmamak olduğuna inanmaktadır.

Şimdiye kadar ki en iyi tecrübe, Carl Zeiss'ın ekipmanlarının güvenilirliği ve dayanıklılığı olmuştur. Makineler günlük üç vardiya boyunca, neredeyse 24 saat boyunca çalışmaktadır. Bu önemlidir çünkü bu kadar büyük bir programın yanında getirdiği değişikliklerden ve risklerden şüphe duyan kişiler mevcut olacaktır.

Şirket hakkında

Küresel bir güç lideri olan Cummins Inc., yakıt sistemleri, kontroller, hava işleme, filtre, emisyon çözümleri ve elektrik güç üretme sistemleri dahil olmak üzere ilgili teknolojiler ve motorlar tasarlayan, imal eden ve dağıtan bir bütünleyici iş birimleri kurumudur. Merkezi Columbus, Indiana, ABD'de bulunan Cummins, yaklaşık 190 ülke ve bölgede, şirketin sahip olduğu ve bağımsız olan 500 adetten fazla bir distribütör ve yaklaşık 5.200 bayi ağı ile müşterilerine hizmet vermektedir.