ZEISS BlueGuard Gözlük Camları

Gözleri yormaz.

Yaştan bağımsız olarak mavi ışığa daha fazla maruz kalmaktayız.

Hayatlarımız gittikçe daha dijital hale gelmektedir. Nerede olursak olalım çevrimiçi oyun oynuyor, eğitim alıyor ve alışveriş yapıyoruz. Hayatlarımızdaki bu değişiklik nedeniyle gözlerimize önceden olduğuna göre çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bu da, güneşten gelen zararlı mavi ışığın yanı sıra yapay mavi ışığa karşı da daha hassas olduğumuz anlamına gelmektedir.

Etrafınız tüm gün boyunca ekranlarla mı çevrili?

Nisan 2020 gibi erken bir tarihte, araştırmalar dünyanın her yerinden her yaştan insanın dijital cihazlara daha fazla zaman harcadığını göstermiştir.1 Buna ek olarak, günümüzde mavi ışık yayan LED ışıklarla donatılan evlerde daha fazla zaman geçirilmektedir. Bu nedenle güneşin yaydığı potansiyel olarak zararlı mavi ışığın yanında çoğu insanın yapay mavi ışığa maruz kalma oranı da giderek artmaktadır.

Mavi ışığa duyarlı gözlük camlarınızla daha iyi ve rahatsız edici mor yansımalar olmadan net görün. ZEISS BlueGuard camları potansiyel olarak zararlı mavi ışığı bloklar ve tam UV koruması sunar.

Mavi ışık nedir ve mavi ışığı bloke eden gözlük camlarının özelliği nedir?

Güneş tarafından yayılan ışığın bir kısmı mavi spektruma düşer, ancak neredeyse tüm modern dijital cihazlar ve LED ışıklar da mavi ışık yayar. UV radyasyonunun aksine, mavi ışık gözlere nüfuz eder ve aşırı maruz kalma algılanan göz yorgunluğuna ve bulanık görmeye neden olabilir. Mavi ışık aynı zamanda vücudun sirkadyan ritmine de etki eder ve melatonin salgılamanız da bundan etkilenebilir, bu nedenle mavi ışık uyku üzerinde etkiye sebep olabilir.

Mavi ışığı engelleyen camlar mavi ışığın zararlı ve rahatsızlık verebilecek spektrumunu bloke eder.

Dijital göz yorgunluğu ne demektir?

Baş ağrıları, bulanık görme, kuru veya yanan gözler dijital göz yorgunluğunun (DES) bilinen semptomları olup dijital cihazların uzun süre kullanılması sonucunda ortaya çıkabilir. Tabletler, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar orantısız miktarda mavi ışık yayabilir, bu da ışık saçılması ve uzunlamasına renk sapması gibi göz içi etkilere yol açabilir.

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları: mavi ışığı engelleyen gözlük camlarının yeni jenerasyonu

Geçmişte üretilen ürünlerde mavi ışık bloklama özelliği mavi ışığı filtreleyen gözlük camlarına kaplama uygulanmasıyla sağlanmaktaydı. ZEISS BlueGuard Gözlük Camları gözlük camı materyalinin kendisinde mavi ışığı bloklayan özellikler barındırır. Bu da birinci sınıf ZEISS DuraVision Platinum gözlük camı kaplamamızı ZEISS BlueGuard Gözlük Camlarına standart olarak uygulamamıza olanak tanır.

Daha fazla koruma

ZEISS BlueGuard Gözlük Camları UV'ye karşı eksiksiz koruma sağlar, ve potansiyel olarak zararlı ve rahatsızlık verici mavi ışığın 40 %2 'sine kadarını da engelleyebilmektedir.

Gözleri yormaz

Mavi ışığı engelleyen gözlüklerimiz giderek daha dijital hale gelen bu dünyadaki dijital göz yorgunluğu sorununu çözmek üzere tasarlanmıştır.

Daha az yansıma

Hem çevrimiçi, hem de çevrimdışı iyi görünmek için ZEISS BlueGuard Gözlük Camları ZEISS DuraVision BlueProtect kaplamaya kıyasla dijital mavi ışığın %50 daha az oranda yansımasına3 yol açmaktadır.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun