Tek odaklı gözlük camlarıMADE BY ZEISS

Yaşam kalitesinin keyfini çıkardığınız an.

İşte biz bu anlar için çalışıyoruz.

Tek odaklı gözlük camlarıMADE BY ZEISS

Tek odaklı gözlük camları

Uygun fiyatlı ürünlerden teknoloji harikası ürünlere kadar

Gözlüklerinizden tamamen memnun musunuz? İster okuma, ister uzak görme için gözlük camına ihtiyaç duyun, hassas bir şekilde uyumlu tek odaklı gözlük camları zorunluluktur. ZEISS, geleneksel sferik ürünlerden kişiye özel camlara kadar değişen kalitede dört ürün seviyesi sunar. Modern ZEISS teknolojisi yüksek numaralı camlarda bile tamamen düz ve hafif camlar üretebilir. Gözlükçünüzle birlikte, yeni camlarınızı kişisel ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Miyop gözler için uzak gözlükleri

Hipermetrop gözler için okuma gözlükleri

 • Avantajlarınız

  Avantajlarınız

  Gözlük kullananlar için faydaları

  Her türlü gereksinimle uyumlu tek odaklı gözlük camları

  • ZEISS tek odaklı gözlük camları, görme ihtiyaçlarınıza odaklanmış dört kalite kategorisi sunar.
  • Gözlük camı numarasının optimizasyonu ve yüksek numaralarda kolay kullanım, rahat gözlük camları ve çekici görünüm.
  • Kırılmaya karşı dayanıklı ve dolayısıyla spor etkinlikleri ve çocuk gözlükleri için idealdir.
  • Daha iyi gece görüşü: daha iyi kontrast algısı ve renk yoğunluğu için i.Scription® teknolojisine sahip ZEISS progresif camlarını sipariş verebilirsiniz.
  • DuraVision Platinum® premium kaplama, renkli camlar veya PhotoFusion teknolojisine sahip kendiliğinden renklenen gözlük camları gibi cam kaplamaları ve ekstraları seçebilirsiniz.
    
 • Tek odaklı gözlük camları: hangi cam hangi kişi için idealdir?

  Hangi durumda hangi kalite kategorisini seçmeniz gerekir?

  Net görme, çekici görünüm ve kullanım konforu

  Tek odaklı gözlük camları sadece bir dioptrik güce sahiptir. Reçetenize bağlı olarak, mümkün olan en ince ve en hafif camı seçmenizi sağlamak için çeşitli cam malzemeleri kullanılabilir.

   

  1// ZEISS Tek Odaklı Sph: geleneksel gözlük camı

  ZEISS Tek Odaklı Sph, nokta-odak görüntüsüne sahip sferik bir camdır. Yüksek görme kalitesi sunmak için çevresel bulanıklık minimum düzeye indirilebilir. Hem organik, hem mineral cam olarak kullanılabilir. Uzak veya yakın şeklinde yüksek ve düşük numaraları gözlükler için kullanılabilir. Modern üretim yöntemleri bu olağanüstü hafif camları üretmeyi mümkün hale getirir. Organik tek odaklı gözlük camları, mineral camdan yapılmış gözlük camlarına göre gözlük ağırlığını yüzde 40'a kadar azaltabilir.

  2// ZEISS Tek Odaklı AS: daha iyi bir görüntü için

  Yüksek eğimli bombeli camlar. Yok, kalsın! Rotasyon simetrik, asferik ön yüzey sayesinde, ZEISS Tek Odaklı AS az eğimlidir ve çok iyi görüntüleme özelliklerine sahiptir. Özellikle yüksek numaralı kullanıcılar için uygundur. Camlar yüzde 20 daha hafif ve daha ince bir şekilde üretilebilir ve bunların hepsi çekici gözlükler için çok daha düz olarak üretilebilir.

  3// ZEISS Tek Odaklı Superb: gözleriniz için daha fazla özgürlük

  Freeform teknolojisi bu camları özel yapan sihirli sözcüktür. Bu camlar size kristal berraklığında görme sağlar. En iyi görme için tüm cam yüzeyi noktadan noktaya optimize edilir. Kenarlardaki görüntü bozulmalarını unutun gitsin. Artık bunlar geçmişte kaldı! Her ZEISS Tek Odaklı Superb camı kullanıcıya ve reçeteye özel tasarlanır ve üretilir. Sferik (SPH), silindirik (CYL), aks (A), prizma (PR) ve prizma tabanını (derece olarak) içerir. Elde edilen sonuç, çok daha konforlu tek odaklı tasarımdır.

  4// ZEISS Tek Odaklı Individual: kişiye özel görme için

  Daha fazla kişiselleştirme mümkün mü? Evet. Çok daha fazla kişisel parametreler ZEISS Tek Odaklı Individual camlarına dahil edilmiştir. Size özel yüksek numaralardaki bozukluklar da dikkate alınır. Bu ise wavefront (dalga cephesi) teknolojisiyle elde edilir. Size üstün görme kalitesi sunabilmek için cam yüzeyi optimize edilir. Gözlükçü tarafından ölçülen tüm parametreler, freeform teknolojisi kullanılarak camın üretimine dahil edilir. ZEISS Tek Odaklı Individual camlar üstün kullanıcı rahatlığı sağlar. Her kullanıcının ihtiyaçları ile mükemmel uyumlu camları üretmenin en iyi yolu!

 • Teknoloji

  İşte bu şekilde daha ince ve hafif camlar üretebiliyoruz

  1.5

  0%

  1.5

  0%

  1.6

  20%

  1.6

  20%

  1.7

  35%

  1.67

  40%

  1.9

  40%

  1.74

  50%

Size özel gözlük camları:
ZEISS ürünleri sizin için ideal tercih olabilir.

Cam kaplamanız üstün anti-reflektif kaplama ile dayanıklıdır ve temizlemesi kolaydır

ZEISS DuraVision ® Platinum ve Silver

Gözlük camı kaplamaları, organik camlar birer sanat eserine dönüştürür. Organik gözlük camlarını sertleştirir, böylece kire karşı dirençli hale getirir ve temizlemeyi kolaylaştırır.

ZEISS'in Premium gözlük camı kaplamalarının size neler sunabileceğini keşfedin

Tüm gün boyunca bilgisayar başında çalışıyorsanız, gözleriniz için yeni bir çözüm bulmanızın zamanı geldi demektir.

DuraVision ® BlueProtect

LED ışıkları ve monitörlerin yaydığı radyasyon gibi modern ışık kaynakları nedeniyle her zamankinden daha fazla mavi ışığa maruz kalıyoruz. Bazı kişiler, lambaların ve ekranların yaydığı mavi ışığın kendilerini yorgun ve rahatsız hissetmelerine sebep olduğunu fark etmişlerdir.

DuraVision BlueProtect nasıl korur

Tüm gün boyunca ve her gün net görme

ZEISS'ten gözlük camı temizleme solüsyonları

Kirli gözlük camları rahatsız edici bir durumdur. Gözlüklerin temizlenmesi mümkün olduğu kadar nazik, basit ve etkili olmalıdır. İşte bu yüzden ZEISS geniş bir yelpazede cam temizleme solüsyonları sunuyor.

Hızlıca temizleme veya iyice temizleme? ZEISS ihtiyacınız olan gözlük camı temizleme solüsyonlarına sahip

Sizin için doğru ürün değil mi?

Dijital cihazları sürekli kullanır mısınız?

ZEISS Dijital Gözlük Camları

Bu kadar bağlı olduğumuz kimin aklına gelir? Akıllı telefonlara veya diğer mobil cihazlara günde ortalama 80 kez bakıyoruz! Yakınla uzak arasındaki bu hızlı değişim gözlerimiz için çok ciddi bir yük anlamına gelir.

Dijital göz yorgunluğu ve doğru camların nasıl faydalı olabileceği hakkında daha fazla bilgi alın

Çok mu araç sürüyorsunuz?

ZEISS DriveSafe

Pek çok kişi fırtınada, geceleyin, gün ağarırken veya alaca karanlık gibi zor durumlarda araç sürmeleri gerektiğinde kendilerini güvende hissetmez ve gözlüklerinin yeteri kadar kendilerini desteklemediğini düşünür.

Sürüş için optimize edilen ve günlük kullanıma uygun gözlük camları hakkında daha fazla bilgi edinin

Kişiye özel tavsiye: size yakın bir ZEISS gözlükçüsü bulun

ZEISS gözlükçünüz, tüm mevcut seçenekleri dikkatli bir şekilde açıkladıktan sonra size özel tek odaklı gözlükleri tavsiye etmekten mutluluk duyacaktır. Uygun bir gözlükçü bulun.

Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın