Tek odaklı gözlük camları

– en çok kullanılan gözlük camlarıdır.

Yeni! Tüm renksiz
ZEISS gözlük camlarında
tam UV koruması.

Yakın görmeyle ilgili işler yaparken veya uzaklara bakarken mükemmel görmenin tadını çıkarın. ZEISS tek odaklı gözlük camları miyop ve hipermetrop kullanıcılar için ideal çözümdür. Bu camlar kişiye göre ayarlıdır ve camların merkez dışındaki yan bölgelerden dahi iyi görmeyi sağlayacak optimum şekilde üretilmiştir. Ayrıca incedirler ve kullanıcı için estetik açıdan çekicidirler.

ZEISS Tek Odaklı Gözlük Camları.

Mükemmel kullanım rahatlığı yaşayın.

İlk gözlüğünüz, çocuk gözlükleri veya standart gündelik gözlükler için kusursuz çözüm: ZEISS tek odaklı gözlük camları hem uzakta görme hem yakın okuma içindir yani kişilerin gözlük kullanmasının en sık iki nedeni için kullanılırlar. Farklılıkları nelerdir? Tek odaklı yakın okuma camları yakın alanda görme içindir ve yakını göremeyen okuyucunun standart okuma mesafesine göre özel olarak ayarlanmıştır. Bu gözlük camları hem kitaplar için hem de bir akıllı telefon veya tabletteki daha küçük yazıları okumak için harikadır.

Hipermetrop kullanıcıların görmesi yakın alanda genelde bulanıkken bazen uzağa bakarken de bulanıktır. Hipermetropi bir görüntünün retina arkasında odaklanıp bulanık bir görüntü oluşturması nedeniyle meydana gelir. Ancak miyopide miyop gözün görüntüleri retina üzerinde değil önünde odaklamasıyla uzaktaki nesneler bulanık gözükür. En iyi şekilde yerleştirilmiş gözlük camları uzağa bakarken nesneleri net bir şekilde görmenize yardımcı olabilir.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Hızlı alışma süresi, üstün görme netliği. Bu gözlükleri taktığınızı neredeyse fark etmeyeceksiniz.

ZEISS tek odaklı gözlük camları bir gözlükçü tarafından kullanıcının görme gereksinimleri ve okuma alışkanlıklarına göre kusursuz bir şekilde ayarlanabilir.

Ödün vermeyecek şekilde hassas – ister okuma ister uzak gözlük camları olsun kullanıcı tarafından mükemmel tolere edilebilirlik ve hızlı bir alışma dönemini garanti ederler.

Periferik bölgede bile iyi görme için mükemmelleştirilmiş.

Son derece net görmenin tadını çıkarın.

ZEISS tek odaklı gözlük camları yüksek numaralı bir reçete değeri gerekli olsa da veya başka görme bozukluklarının (örn. astigmatizma veya ilgili heteroforya) dikkate alınması gerekse de kullanıcının benzersiz görme durumunun gerekliliklerini karşılayacak şekilde farklı performans tasarımı düzeyleriyle yerleştirilebilir. Bu durum periferik alanlardaki rahatsız edici bulanmalar veya bozulmalar önlendiğinden olağanüstü bir görme kalite sağlar.

Standart tasarım Kişiye Özel tasarım
Standart tasarım
Kişiye Özel tasarım

Çok ince, hafif gözlük camları. Yüksek numaralı reçeteler için de uygun.

Aşağıdaki kural her gözlük için geçerlidir: ne kadar hafifse o kadar iyi. Ve bunun tek geçerli olduğu konu çerçeveler değildir. Yüksek kalitede malzemeler ve kalite kategorileri yüksek numaralarda dahi mümkün olduğunca ince ve hafif olan ZEISS tek odaklı gözlük camlarının üretilmesini mümkün kılar. Bu durum ise sadece çok düşük bir ağırlıkla en yüksek kullanıcı rahatlığını garanti eder.

ZEISS SmartLife Lenses
Gün boyu net ve rahat görüş. ZEISS SmartLife Gözlük Camları ile gözlerinizi akıllı cihazlar ve dijital yaşama hazırlayın.
Gün boyu net ve rahat görüş. ZEISS SmartLife Gözlük Camları ile gözlerinizi akıllı cihazlar ve dijital yaşama hazırlayın.

'Patlak göz etkisi' olmadan doğal bir görünüm için ince bir gözlük camı tasarımı.

Yüksek bir numara veya özel bir görme bozukluğu durumunda ZEISS tek odaklı gözlük camları estetik olarak çekici ve olağanüstü ince bir şekilde üretilebilir. Tipik büyütücü veya 'patlak göz etkisi' nedeni olan camların görünür bombesinden tamamen kaçınılır veya bunlar en azından çok düşük bir düzeye indirilir. Bu şekilde kullanıcının gözleri doğal görünür ve büyümüş veya küçülmüş görünmez.

Gece en iyi şekilde görme,
daha yüksek kontrast ve daha canlı renklerin tadını çıkarın.

ZEISS tek odaklı gözlük camları üretilirken kullanıcının gözleri en ileri bilgisayar teknolojisi kullanılarak ölçülür. Bunun sonucu: basit bir görme testiyle tanımlanamayabilecek şekilde görme bozukluklarını dikkate alan ve parmak izi kadar benzersiz olan kusursuz bir görüntü. Böyle yüksek miktarda bilgi bireysel kullanıcıya tam olarak uyarlanmış bir cam tasarımı üretilmesini mümkün kılar: gece ve az ışıkta daha iyi görme, artmış kontrastlı görme ve daha yoğun renk algılama için.

Gece en iyi şekilde görme, daha yüksek kontrast ve daha canlı renklerin tadını çıkarın.

Tek odaklı gözlük camlarınız – UV korumalı ve renkli.

Yılın en güzel günleri için.

Her gözlük camı kusursuz bir UV koruma ve en iyi görme özelliklerine sahip olacak şekilde tercih ettiğiniz güneş gözlüğüne dönüştürülebilir. Ve bu gözlük camları beklediğiniz her şeyi içerir: daha iyi kontrast algılama, daha az parlama ve antireflektif kaplama. Ödün vermemek iyidir.

Kendiliğinden renklenen gözlük camları. Güneş korumalı gözlük camları. Şık ve pratik.

Her durum için bir gözlük: kendiliğinden renklenen bu gözlük camları güneş gözlüğü olarak da işe yarar. Birkaç saniye içinde koyulaşıp sadece birkaç dakika içinde açılırlar. Ve tabii %100 UV korumasına sahiptirler.

Suni ışıkta ek görme rahatlığı.
Göz yorgunluğu ve görme stresine karşı.

İster akıllı telefon, LED ışık, monitör, TV, tablet veya e-okuyucu olsun modern ışık kaynakları daha öncekilerden daha fazla mavi ışık yaymaktadır. Mavi ışık tehlikeli olabilir ve birçok insan bunu gözleri için rahatsız edici ve stresli bulur. Ayrıca biyoritmlerimizi olumsuz etkiler. Gözlük camında özel bir mavi ışık filtresi size daha rahat görme sağlayabilir.

Çiziklerin ve kirin hiç şansı yok. Her zamankinden daha sağlam.

Yüksek performanslı gözlük camı kaplamaları gözlüğünüzün camlarını çizilmeler veya statik toz parçalarına karşı son derece dayanıklı hale getirmektedir. Bunun faydası: gözlük camlarınız daha uzun süre kirlenmeden kalmakta ve böylece temizlenmeleri önemli ölçüde daha kolay olmaktadır. En yeni antireflektif kaplama sayesinde daha iyi görün daha iyi görünün.

Uzak gözlük camları ve okuma gözlük camları için beş ipucu.

Faydaları

1. İyi görme çevremizdeki dünyayı nasıl gördüğümüzü önemli ölçüde etkiler. Gözlükçünüz görmenizi ne kadar erken kontrol eder ve düzeltirse o kadar iyidir. Faydaları nelerdir? Reçetenizde aniden önemli bir artıştan kaçınırsınız, gözlüklerinize alışmanız daha kolay olur ve çok daha iyi bir yaşam kaliteniz olur.

Görme gereksinimlerinizin kapsamlı bir analizini yapacak

2. Gözlükçünüz sizinle gözlük camları ve çerçeveleri görüşecek, görme gereksinimlerinizin kapsamlı bir analizini yapacak ve kusursuz merkezleme için zaman ayıracaktır – gözlüklerinizin tam potansiyelini elde etmenizin tek yolu budur.

Görme bozuklukları sıklıkla başınızın sık sık ağrımasının nedenidir.

3. Görme bozuklukları sıklıkla başınızın sık sık ağrımasının nedenidir. İyi bir kural şudur: gözlerinizi iki yılda bir muayene ettirin.

Yeni gözlüklerinizi düzenli olarak kullanın

4. Yeni gözlüklerinizi düzenli olarak kullanın ve buna alır almaz başlayın. Bu şekilde onlara mümkün olduğunca çabuk alışabilirsiniz. 14 günden sonra yeni gözlüklerinizi kullanmak halen rahat değilse gözlükçünüze gitmelisiniz. Size yardımcı olabilir.

Gözlüğünüz ancak burnunuza kusursuz şekilde oturursa en iyi şekilde performans sağlar.

5. Yüzünüzün etrafını saran bombeli gözlük camlarını gözlükçünüzde yaptırın. Gözlüğünüz ancak burnunuza kusursuz şekilde oturursa en iyi şekilde performans sağlar. Ayrıca gözlük camlarınız çizilmiş ise veya kaplaması hasar görmüşse gözlükçünüze gitmeniz gereklidir: gözlük camlarınız mümkün olduğunca kısa süre içinde değiştirilmelidir.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun