Progresif gözlük camlarıMADE BY ZEISS

Günümüz dünyasının zorluklarıyla mücadele etmek için hazır olduğunuz an.

İşte biz bu anlar için çalışıyoruz.

Progresif gözlük camlarıMADE BY ZEISS

ZEISS progresif gözlük camları.

Daha önce hiç görmediğiniz gibi benzersiz. Benzersiz – aynen sizin gibi.

 • Progresif görme – kimler için?

  Progresif gözlük camları ile doğal görme

  Hemen hemen herkesin başına eninde sonunda gelir. Çoğu kişi 45 yaşına kadar bunu fark ederler: küçük yazılar birden okuması zor hale gelir, ışık azken okumak gözleri çok yorar veya bir akıllı telefon ekranındaki semboller ve metin bulanık görünür – bunların hepsi presbiyopi yani yaşın artmasıyla giderek yakın nesnelere odaklama yeteneğinin kaybının belirtileridir. Bu kristalin göz merceğinin elastikiyetini kaybettiği ve artık farklı mesafelerdeki nesneler üzerine uygun olarak net bir şekilde odaklanamadığı normal bir süreçtir. En iyi çözüm: progresif gözlük camları.

  ZEISS progresif gözlük camlarının felsefesi

  ZEISS progresif gözlük camlarının felsefesi tek bir kalite ifadesini izler: bir progresif gözlük camı çifti kullanıcı için ne kadar hassas bir şekilde yerleştirilirse görme o kadar iyi ve doğal bir hale gelir. ZEISS progresif gözlük camları görme alışkanlıklarınız, yüzünüzün özellikleri ve yaşam tarzınız için özel yapılmıştır. Bir progresif gözlük camının üretim aşamasında inanılmaz sayıda faktör vardır. Yüksek kaliteli üretimi garanti etmek için sadece hastanın gözlerini ölçmek ve gözlük camlarını yerleştirmek için hassas aletler kullanmakla kalmayız. Ayrıca büyük bir kullanıcı bilgisi veri tabanı kullanırız ve böylece kişinin kendine özel ölçüm verileri bulunmasa bile son derece hassas bir lens üretebiliriz. Bu teknoloji her hasta için özel gereksinimleri tam olarak karşılayan bir progresif gözlük camı çifti üretebilmemizi mümkün kılar. Mikroskopi, makroskopi ve kamera optik ürünleri gibi çeşitli optik alanlarda 165 yıllık deneyimimiz ve ayrıca son bilimsel araştırmalar temelinde ürünlerimizin devam eden gelişmesi, eşsiz bir ürün kalitesi elde etmemizi sağlarlar.

  İster gözlüklerinizi ilk kez alın, okuma gözlüğünden progresif gözlüğe geçin veya şimdiye kadar sadece uzak mesafeler için gözlük kullanmış olun, gözlükçünüzle birlikte çalışarak yeni progresif gözlüklerinizi ZEISS'dan dört kalite kategorisi ve yedi teknoloji temelinde yapılandırabilirsiniz – bu işlem bir araba almak kadar kapsamlıdır.

  Avantajlar
  Precision
  Pure
  Precision
  Plus
  Precision
  Superb
  Individual 2
    Gözler için optimize edildi Gözler + çerçeve için optimize edildi Gözler + çerçeve + yüz için optimize edildi Gözler + çerçeve + yüz + temel günlük etkinlikler için optimize edildi
  Ana günlük etkinliklere göre en doğal görme
       
  Gündüz ve gece için en doğal görme
       
  3D görmenin tam potansiyelini ortaya çıkaran daha iyi görme
     
  Her çerçevede hızlı adapte olma
   
  Sınırsız çerçeve seçimi
   
  Yazılı basın materyalleri ve dijital cihaz kullanımı için göz yorgunluğu yaratmayan ve net görme
  Gün boyunca hızlı odaklanma, keskin ve dinamik görmenin yanı sıra ince ve hafif gözlük camları.
 • Progresif gözlük camları ile görme deneyimi

  Progresif gözlük camları – küçük şaheserler

  ZEISS'dan tüm progresif gözlük camları Precision Teknolojisi ile donatılmıştır. Bu teknoloji şu üç temeli esas alır ve gözleriniz için en son teknolojiye sahip ve en iyi görme deneyimini garanti eder:

  • Net Optikler - ZEISS Precision: berrak, doğal görme.
   Göz ve gözlük camının etkileşiminin yüksek ölçüde karmaşık bir simülasyonu sayesinde gözlük kullanıcısının gözlük camlarından baktığı her noktayı seçici olarak optimum hale getirebiliriz. Bu işlem gözlük camının tüm yüzeyleri boyunca optimum görmeyi garanti eder.
  • Dinamik Optik – ZEISS Tasarım Felsefesi:
   kullanıcının her mesafe ve her yönde hızla odaklanabilmesini sağlayan rahat ve iyi dinamik görme. Gözlük camları her iki gözün ideal etkileşimi için optimum hale getirilmiştir ve böylece daha büyük bir görüntüleme aralığı ve daha iyi bir 3 boyutlu görme potansiyeli sunarlar.
  • İnce Optik Kısımlar – ZEISS gözlük camı estetiği.
   Hassas optik kısımlar ve ince, hafif gözlük camları arasında en iyi denge için.

  Standart tasarım Kişiye Özel tasarım

  Standart veya Kişiye Özel tasarım

  Gece ve az ışıkta olası en iyi görme

  Sonraki nesil gözlük camı optimizasyonu – gözünüz için parmak izi gibi: gerekirse gözlükçünüz özel ZEISS i.Scription® Teknolojisini kullanarak progresif gözlük camlarının üretilmesini sağlayabilir.

  Bunun faydası: wavefront adlı teknoloji yani özel bir analiz süreci kullanılarak kullanıcının gözlerinin her özelliği yakalanabilir ve gözlük camı tasarımına katılabilir ve böylece gece ve az ışıkta en iyi olası görme ve ayrıca gündüz daha iyi kontrast algılama ve renk algılama sağlanır.

  Daha fazla bilgi

  Şunu biliyor muydunuz: daha yüksek bir numaranız veya özel görme problemleriniz olsa bile gereksiniminizi karşılayacak şekilde estetik olarak çekici, ince, kabarık olmayan gözlük camları üretilebilir. Bunlar plastik veya camdan yapılabilir – tercih sizindir. Bunun faydası: daha hafif gözlükleri kullanmak çok daha rahattır.

  Daha fazla bilgi
 • Kalite kategorileri ve teknolojiler

  Bireyselleştirilmiş ve yenilikçi progresif gözlük camları için en ileri teknoloji

  ZEISS progresif gözlük camları dört farklı kalite kategorisinde sağlanır – bunların tümü belirli görme gereksinimlerinizi ve görme profilinizi karşılayacak şekilde yerleştirilir. Bundan sonraki üst sınıf önceki sınıfların tüm faydalarını içerir.

  ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Pure ve Digital Inside® Teknolojisi

  Dijital cihazların sürekli kullanılması gözlerimiz için yeni zorluklar oluşturur: akıllı telefonlar ve tabletler, kitaplar ve diğer basılı medyaya göre daha kısa okuma mesafesi gerektirir ve bu nedenle yakından uzağa ve bunun tersine (örneğin bir akıllı telefondan gazeteye ve tekrar geri) sürekli olarak hızlı ve sık tekrar odaklanma gerekir. Bu geçişler her gün gözlerinizi yorar ve sonuçta gözlerde yanmaya, görme stresine ve hatta baş ve boyun ağrılarına neden olabilir. ZEISS'dan progresif gözlük camları özel olarak optimum hale getirilmiş bir yakın bölge yoluyla görme davranışınızdaki değişiklikleri dikkate alır. ZEISS'dan Digital Inside® Teknolojisi çeşitli görme mesafeleri arasında rahatlıkla geçiş yapmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir progresif gözlük camı üretilmesini mümkün kılar ve böylece uzun dönemde daha rahat görme elde edilir ve ayrıca dijital dünyanın zorluklarına karşı gelecek şekilde geliştirilmiş bir progresif gözlük sağlanır.

   

  ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Plus, Adaptation Control ve FrameFit®+ Teknolojisi

  Moda hızla değişir – özellikle çerçeveler açısından. Şekiller, büyüklükler ve tarzlar bir mevsimden ötekine farklılık gösterir. Aynı zamanda progresif gözlük camı kullanıcıları için her şeyden önemli bir konu vardır: alışkanlıklar, yani gözlüklerinden her zaman yapmış oldukları gibi bakmak isterler. ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Plus, Adaptation Control ve FrameFit®+ Teknolojisi ile kullanıcı eski gözlük şeklinde olduğu gibi yakın bölgeden bakmak için gözleriyle aşağıya doğru bakabilir ve böylece bir uyum dönemi gereksiz hale gelip olası en iyi kullanıcı toleransı garanti edilir. Bu durum sadece yeni çerçeveler gerekirse değil yeni bir reçeteyle bile geçerlidir. Egzotik olanlardan kimsede bulunmayanlara kadar giden büyük bir çerçeve serisinin tadını çıkarın. Ve unutmayın: daha iyi görmek daha iyi görünmek anlamına gelir. Bu gözlük camları görünümlerini değiştirmeyi seven herkes için idealdir.

  ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Superb ve FaceFit Teknolojisi – kullanıcının yüz anatomisini dikkate alarak optimum görmeyi sağlar.

  Çeşitli faktörler kullanıcı toleransını ve progresif gözlük camlarının kalitesini etkiler. Faktörlerin biri çerçeve, lens ve kullanıcı arasındaki uyumlu etkileşimdir. Tabi pupil mesafesi (PD), yüz şekli ve postür de önemlidir – kimse başkasına benzemez ve bu nedenle bir progresif gözlük camı çifti üretilirken kullanıcının yüz anatomisini dikkate almak daha da önemlidir. Kullanıcı cam içinden nasıl bakar? Kişinin pupil mesafesi nedir? Gözlük burun üzerinde nasıl durur? Kulakların arkasında mı? ZEISS Progresif Gözlük Camı Precision Superb ve FaceFit Teknolojisi kullanılarak ve bilgisayar rehberliğinde hassas bir yerleştirme yoluyla bir progresif gözlük camı çiftinin olası performansı daha da optimum hale getirilir – böylece az ışıkta görme arttırılıp olası en iyi 3 boyutlu görme sağlanır.

  ZEISS Progresif Gözlük Camı Individual 2, IndividualFit® ve Luminance Design® Teknolojisi

  Progresif gözlük camları kullanan herkes için en iyi çözüm. ZEISS Progresif Gözlük Camı Individual 2 ve IndividualFit®, Luminance Design® Teknolojisi ile birlikte, kullanıcının hem anatomisi hem yaşam tarzı için kusursuz bir şekilde yerleştirilir. Hobilerimiz ve işimiz gündelik yaşamda nasıl gördüğümüzü ve lens tasarımının ne yapması gerektiğini belirler. Bir sporcunun örneğin bir mimar veya polisten farklı görme alışkanlıkları vardır. ZEISS IndividualFit® Teknolojisi bu durumu dikkate alır ve aynı zamanda yukarıda bahsedilen tüm teknolojileri kullanıcının gündelik görsel profiliyle ilişkilendirir: temel görme mesafesi nedir? kullanıcının görmesi daha çok yakın ile uzak arasında mı yoksa yakın ile orta mesafe bölgeler arasında mı geçmektedir.

  Ayrıca ışık miktarı gün içinde değişir ve bunun sonucunda göz bebeklerimizin büyüklüğü de değişir. Luminance Design® Teknolojisi gözlük camında parlaklığa göre değişen farklı göz bebeği çaplarını dikkate alır. Netlik dışında bu işlem kontrastı da arttırır ve geleneksel progresif gözlük camlarında sık görülen, cam kenarı boyunca gelişen şekil bozukluklarını azaltır. Bunun sonucu: son teknoloji ve gözlükçünüzle kapsamlı bir danışma seansı sayesinde olası en iyi progresif gözlük camı tasarımı – olağanüstü gece görmesi ve gündüz daha önce görülmemiş ölçüde görme rahatlığı ile.

  Loading the player...
 • Ek seçenekler

  Ek seçenekler Daha fazla rahatlık ve güvenlik için Ekstralar

  Progresif gözlüklerinizi parlama ve UV korumasına sahip güneş gözlüklerine dönüştürün. Yaz için kusursuz.

  Daha fazla bilgi

  Her durum için bir gözlük: kendiliğinden renklenen gözlük camlarıyla progresif gözlük camları. Renksizden renkliye rekor sürede geçer.

  Daha fazla bilgi

  Progresif gözlük camları gece ve az ışıkta daha iyi görme ve ayrıca gün ışığında artmış kontrast ve renk algılama sağlarlar.

  Daha fazla bilgi

  Sürüş sırasında daha fazla güvenlik ve konfor için özel optimum hale getirilmiş görme alanlarıyla progresif gözlük camları.

  Daha fazla bilgi

  Sizin için en iyi cam kaplamasını seçin:

  DuraVision® Platin – ZEISS'ın ürettiği en sert lens kaplaması; maksimum çizilme direnci, toza karşı optimum koruma ve yüksek ölçüde etkin antireflektif kaplama sunar.

  Daha fazla bilgi

  DuraVision® BlueProtect – mavi ışık filtresi (örn. LED ekranlara bakarken daha rahat görme için), çizilmeye dirençli ve kolay temizlik için Clean Coat özelliğine sahip – hepsi tek kaplamada

  Daha fazla bilgi

 • Bir gözlükçü bulun

  Optimum doğal görme için partneriniz

  Size yakın bir gözlükçü bulun. Size ayrıntılı bilgi verecek ve benzersiz görme gereksinimlerinizi karşılamak için özelleştirilmiş bir progresif gözlük yapacaklardır.

  Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın