Progresif gözlük camları her konuda yeteneklidir:

her mesafede yeniden iyi görmenin tadını çıkarın.

Yeni! Tüm renksiz
ZEISS gözlük camlarında
tam UV koruması.

ZEISS progresif gözlük camları yakın ve uzak alanlar için optimum görme desteği sunar. Kullanıcı için tam olarak ayarlanmış bu gözlük camları size özel yapılmıştır ve daha fazla kullanıcı rahatlığı, daha hızlı uyum süresi ve her mesafede net görme sağlarlar.

ZEISS progresif gözlük camları:

benzersiz ve kendine özgü – aynen sizin gibi.

Geniş progresif gözlük camı tasarımları seçenekleri gözlükçünüzün özel görme gereksinimleriniz için optimum hale getirilmiş ve daha önce görülmemiş kalitede bir progresif gözlük yapmasını mümkün kılar. Görme keskinliğinin ölçümü ve gözlük camlarının çerçevenize merkezlenmesi ileri bilgisayar teknolojisi yardımı ile gerçekleşir. Yakın, orta ve uzak alanlarının tümü tek bir cama dâhil edilmiştir ve mesafeler arasında rahat geçişlere sahiptir. Bu gözlük camları yüzünüzün şekli, yaşam tarzınız, işiniz ve görme alışkanlıklarınız için özel olarak tasarlanmıştır. Benzersiz ve kendine özgü – aynen sizin gibi.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Olağanüstü kullanıcı toleransı, hızlı alışma. Optimum görme için.

ZEISS progresif gözlük camlarının üretiminde çok çeşitli faktörler, teknolojiler ve kullanıcı bilgileri kullanılır ve böylece öncekinden çok kısa bir alışma süresi elde edilir. İster progresif gözlük camlarını kullanma konusunda deneyimli ister ilk kez kullanıyor olun, sizin için özel yapılmış bir progresif gözlük yüksek kalitede doğal görme için en iyi tercihtir.

Nereye bakarsanız bakın – düzgün ve kusursuz görme.

Rahat olduğu kadar karmaşık bir gözlük camı tasarımı: ZEISS progresif gözlük camları nereye bakarsanız bakın hemen net görme sağlar. Geçiş mümkün olduğunca düzgündür ve böylece geçiş bölgesindeki bulanık görüntüler artık geçmişte kalmıştır.

Standart Progresif Gözlük Camları Kişiye Özel Progresif Gözlük Camları
Standart Progresif Gözlük Camları
Kişiye Özel Progresif Gözlük Camları

Dijital görme. Modern dünya için progresif gözlük camları.

Günümüzde sürekli olarak akıllı telefonlar veya tabletlerimizi kullanıyoruz ama bu dijital cihazlar gözlerimiz için yeni bir zorluk oluşturuyor. ZEISS progresif gözlük camları gündelik yaşamımızdaki bu değişiklikleri dikkate alıp nereye bakarsanız bakın özel olarak optimum hale getirilmiş bir yakın bölge sayesinde hızlı ve rahat odaklamayı mümkün kılar. Bu gözlük camları hem dijital cihazlar hem de kitaplar ve dergiler için idealdir ve rahatsız baş ve vücut pozisyonlarından kaçınmanızı mümkün kılar.

Her model çerçeve için mevcut. Kendi tarzınız, kendi tercihiniz.

Yeni, şık bir gözlük mü almak istiyorsunuz? Mevcut geniş ürün seçenekleri size ilham versin. Sıra dışı gözlük modellerinde dahi (örn. pilot gözlükleri) ZEISS gözlükçünüz yeni progresif gözlük camlarını bir alışma dönemi olmayacak şekilde ve görme alışkanlıklarınızı dikkate alarak ayarlayacaktır.

Çok ince, hafif gözlük camları. Yüksek numaralı reçeteler için de uygun.

Aşağıdaki kural her gözlük için geçerlidir: ne kadar hafifse o kadar iyi. Ve bunun tek geçerli olduğu konu çerçeveler değildir. Yüksek kalitede malzemeler ve kalite kategorileri yüksek numaralarda dahi mümkün olduğunca ince ve hafif olan ZEISS tek odaklı gözlük camlarının üretilmesini mümkün kılar. Bu durum ise sadece çok düşük bir ağırlıkla en yüksek kullanıcı rahatlığını garanti eder.

Tüm mesafelerde gün boyunca pürüzsüz, net ve rahat görüş. Akıllı cihazlar ve dijital yaşam. ZEISS SmartLife Gözlük Camları ile Gözlerinizi buna hazırlayın.
Tüm mesafelerde gün boyunca pürüzsüz, net ve rahat görüş. Akıllı cihazlar ve dijital yaşam. ZEISS SmartLife Gözlük Camları ile Gözlerinizi buna hazırlayın.

Renksiz ZEISS camlarında tam UV koruması. Tüm gün. Her gün.

UV daima vardır. Bulutlu günlerde bile. UV radyasyonu hem gözleriniz hem de gözün çevresi için bir sağlık riski oluşturur. Dışarıdayken gözlerinizi daima korumak istiyor musunuz? Artık tüm ZEISS renksiz camları tam UV korumadır!

Gözlük camının kendine özgü özellikleri zararlı UV ışınlarını filtreler ve gözlerinize kalıcı koruma sağlar.

Çiziklerin ve kirin hiç şansı yok. Her zamankinden daha sağlam.

Yüksek performanslı gözlük camı kaplamaları gözlüğünüzün camlarını çizilmeler veya statik toz parçalarına karşı son derece dayanıklı hale getirmektedir. Bunun faydası: gözlük camlarınız daha uzun süre kirlenmeden kalmakta ve böylece temizlenmeleri önemli ölçüde daha kolay olmaktadır. En yeni antireflektif kaplama sayesinde daha iyi görün daha iyi görünün.

Suni ışıkta ek görme rahatlığı.
Göz yorgunluğu ve görme stresine karşı.

İster akıllı telefon, LED ışık, monitör, TV, tablet veya e-okuyucu olsun modern ışık kaynakları daha öncekilerden daha fazla mavi ışık yaymaktadır. Mavi ışık tehlikeli olabilir ve birçok insan bunu gözleri için rahatsız edici ve stresli bulur. Ayrıca biyoritmlerimizi olumsuz etkiler. Gözlük camında özel bir mavi ışık filtresi size daha rahat görme sağlayabilir.

Progresif gözlük camları ve güneşten koruma – hepsi bir gözlük camında. Rekor hızla.

Her durum için bir gözlük: kendiliğinden renklenen bu gözlük camları güneş gözlüğü olarak da işe yarar. Birkaç saniye içinde koyulaşıp sadece birkaç dakika içinde açılırlar. Ve tabii ki %100 UV korumasına sahiptirler.

Güneş korumalı ve progresif gözlük camı tasarımına sahip gözlük camları.

Bu yazın muhteşem takımı.

Her gözlük camı kusursuz UV koruma ve en iyi görme özelliklerini sağlayacak şekilde seçtiğiniz bir güneş gözlüğüne dönüştürülebilir. Ve bu gözlük camları beklediğiniz her şeyi içerir: daha iyi kontrast algılama, daha az parlama ve antireflektif kaplama. Ödün vermemek iyidir.

Progresif Gözlük Camları için 5 İpucu

Görmenizle ilgili problem yaşamaya başladıysanız hemen gözlükçünüzle irtibat kurun.

1. Görmenizle ilgili problem yaşamaya başladıysanız hemen gözlükçünüzle irtibat kurun. Progresif gözlük camlarını kullanmaya ne kadar erken başlarsanız bu geçiş o kadar kolay olur.

Progresif gözlük camları ve çerçevelerle ilgili kişisel danışmanlık

2. Gözlükçüde yapılacaklar: progresif gözlük camları ve çerçevelerle ilgili kişisel danışmanlık, kapsamlı testler ve sonra kusursuz şekilde merkezlenen gözlük camları.

Gözlerinizin yeni progresif camlara hemen alışmasını sağlayın.

3. Gözlerinizin yeni progresif camlara hemen alışmasını sağlayın. Bunun anlamı şudur: gözlüğünüzü sürekli kullanın ve sabırlı olun!

Gözleriniz ve görmeniz hemen alışacaktır. Ancak 14 günden sonra halen sıkıntılarınız varsa gözlükçünüze gidin. Düz karşıya bakarken görmeniz net değilse veya uzağa bakarken kenarlar bulanık görünüyorsa gözlük camlarınız fazla yüksekte monte edilmiş olabilir. Ancak yakındakileri görmek için çok aşağı bakmak zorundaysanız gözlük camlarınız gözünüzün önünde çok aşağıda merkezlenmiş olabilir. Her iki durumda gözlükçünüz yardımcı olabilir – genelde kısa bir ziyaret problemi çözer.

İlk kez progresif gözlük camları kullanan kişiler genellikle uzakta görmelerinin yeni gözlükleriyle en iyi durumda olduğunu görürler.

4. İlk kez progresif gözlük camları kullanan kişiler genellikle uzakta görmelerinin yeni gözlükleriyle en iyi durumda olduğunu görürler.

Okurken sadece gözlerinizle aşağıya bakın – tüm başınızı aşağıya eğmeyin. Yürürken yere değil düz karşıya bakın. Merdivenden yukarı çıkarken başınızı gözlüklerin üst kısmından yani gözlük camının uzak görme için olan kısmından bakacak şekilde eğin – bu şekilde merdivenleri net bir şekilde görürsünüz.

Progresif gözlükleriniz hafif kaymış bile olsa gözlükçünüzde hemen ayarlatmalısınız.

5. Progresif gözlükleriniz hafif kaymış bile olsa gözlükçünüzde hemen ayarlatmalısınız. Ancak gözlükçünüz tarafından merkezlenen gözlük camları gözlerinize göre kusursuz olarak hizalanabilir.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun