İşte kullanılan gözlük camları

Hem iş hem de boş zamanlar için daha iyi bir görme

Çoğu gözlük kullanan kişi, artık bilgisayarları çalışma hayatlarının ayrılmaz bir parçası olarak görüyor. Bununla birlikte, ekran başında saatlerce çalışmanız boyun, sırt ve omuz ağrılarına sebep olabilir. Bunun sebebi çoğunlukla yanlış tipte gözlük takılmasıdır. Ekran başında uzun saatler çalışmak zorunda kalan kişiler için okuma gözlükleri ve progresif gözlük camları pek ideal bir çözüm değildir. Daha iyi bir seçenek olarak, iş yeri kullanımı için tasarlanmış özel ZEISS camlarına sahip bir çift gözlük düşünülebilir. Bu camlar yakın ve orta mesafelerde geniş bir görme açısı sunar, size normal vücut pozisyonu ve oturma olanağı vererek ekranı sorunsuz bir biçimde görmenizi sağlar. Bu camlar ayrıca, size özel gereksinimleri karşılamak için optimize edilebilir.

Avantajlarınız

Size özel iş arkadaşınız!

 • Geniş görme alanına sahip yakın ve orta mesafede berrak ve keskin odaklı görme.
 • Ofiste ve yakın ila orta görme aralığında diğer işleri gerçekleştirirken size rahat ve doğal bir görme sunar.
 • Rahat bir vücut ve kafa pozisyonu için boyun, bel ve omuz ağrılarını önleyen en iyi çözüm.
 • Bu gözlük camları, hem çalışırken hem de boş zamanlarınızda size ve görme davranışınıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. İş yeri için ZEISS gözlük camları yakın ve orta görüşlerde size özel görme ihtiyaçları için kişiselleştirilebilir.

Bilgisayar gözlükleri size nasıl yardımcı olabilir?

Başınızın ve vücudunuzun rahat bir pozisyonda olması çok önemlidir

Bilgisayara bakarak çalışılması, yakın ve orta mesafelerde gözlerimizin belli mesafelere odaklanmasını zorunlu kılar.

Bilgisayar başında çalışırken okuma gözlüklerinin takılması

Bilgisayar başında çalışırken okuma gözlüklerinin takılması

Yakın okuma gözlükleri, gözleriniz ile bilgisayar arasındaki mesafeden daha kısa olan mesafeler için tasarlanmıştır. Bilgisayar başında çalışırken okuma gözlükleri taktığınızda, kafanızı otomatik olarak ekrana yakın tutarsınız. Bu durum rahatsız edici bir vücut pozisyonuna sahip olmanıza ve dolayısıyla boynunuzda ve sırtınızda gerginliğe neden olur.

Bu durum ekran başındaki vücut pozisyonunu nasıl etkiler:

 • Ekrandaki yazıları ve görüntüleri net bir şekilde görebilmek için, otomatik olarak öne doğru eğilirsiniz.
 • Bu da boynunuzda ve sırtınızda gereksiz bir gerginliğe sebep olur.
Çalışırken progresif gözlük camlarımı kullanıyorsunuz?

Çalışırken progresif gözlük camlarımı kullanıyorsunuz?

Progresif gözlük camlarını kullanan kişiler, bilgisayar ekranına tümüyle farklı bir biçimde bakar. Çünkü progresif gözlük camlarının tüm mesafeleri görebileceğiniz farklı bölgeleri vardır. Ekran başında çalışmak demek gözlük camının alt bölümünden bakmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapabilmek için ise, kafanızı hafifçe geriye doğru eğmeniz gerekir. Tekrar belirtmek gerekirse, doğal olmayan bu durum boyun ve omuz ağrısına sebep olabilir.

Bu durum ekran başındaki vücut pozisyonunu nasıl etkiler:

 • Camın orta bölgelerinden bakabilmek için kafanızı kaldırırsınız.
 • Bu da boyun ve sırt kaslarında gereksiz bir gerginliğe sebep olur.
ZEISS Ofis Gözlük Camları

Bilgisayar gözlükleri kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar

Üç farklı çalışma mesafesinde tüm gün boyunca berrak görme

Kural olarak, çalışma biçiminize özel olarak hazırlanmış gözlükler, ekran başında daha konforlu ve rahat bir konumda oturma ihtimalinizi arttırır. İş yeri için ZEISS gözlük camları yakın mesafelerde daha geniş bir görme sunar. Diğer taraftan, bilgisayar başında çalışırken iş arkadaşlarınıza bakıp konuşmanıza yardımcı olacak şekilde orta mesafelerde geniş bir görme alanı sunar. Yarım metre ile dört metre arasındaki mesafelerde görme için ideal hale getirilmiştir. Bilgisayar gözlükleri taktığınızda duruşunuz rahat olur, çünkü herhangi bir çaba harcamadan camın doğru kısmından bakabilirsiniz.

ZEISS kişiye özel görmenin önemini anlamaktadır. Herkes işini ve hobilerini farklı mesafelerde ve farklı koşullarda yapar, bu nedenle ZEISS üç farklı cam tipi üretmiştir. Profesyonel donanımlarla, ZEISS ofis gözlük camları son noktasına kadar en hassas görme ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilir.

İş için ZEISS gözlük camları:
Camların özel tasarımı sayesinde, gözlük kullanan kişi iş yerinde aşağıda belirtilen her üç mesafede de ihtiyaçlarına uygun net ve keskin bir görme kazanır:

 • Okuma mesafesi
 • Yakın mesafe
 • Oda mesafesi


Bu durum ekran başındaki vücut pozisyonunu nasıl etkiler:

 • Kafanız ve boynunuz doğal bir konumda kalır.
 • Tüm gün boyunca mükemmel bir konfor sağlar.

ZEISS M.I.D. teknolojisi nasıl çalışır?

İş yerindeki görme ihtiyaçlarımız kişiden kişiye çok farklılık gösterir. Kısmen, yaptığınız iş türüne göre bağlıdır. Örneğin, gününüzün büyük bir kısmını müşterilerle ve iş arkadaşlarınızda konuşmakla mı geçiriyorsunuz? Veya gününüzün neredeyse tamamını bilgisayar başında çalışarak mı geçiriyorsunuz? Farklı bir kilit husus da gözleriniz ve ekran arasındaki mesafedir. İnsanların özel ihtiyaçlarını karşılamak için, ZEISS Maximum Intermediate Distance (M.I.D.) teknolojisini geliştirmiştir. Bununla, optimize edilmiş okuma gözlüklerinden iç mekân kullanımına yönelik progresif gözlük camlarına kadar kişiye özel net ve rahat bir görme sağlanır.

Gözlük kullanan kişinin maksimum orta mesafesini (M.I.D.) belirlemek için teknolojiyi kullanan ZEISS her kullanıcının ihtiyacı olan mesafelere uyarlanabilen gözlük camları üretmektedir.

ZEISS ofis gözlük camları üç maksimum orta mesafesinde (M.I.D.) piyasaya sürülmüştür:

 • Kitap (Book) – okuma için özel olarak tasarlanmış ofis gözlük camı; okuma mesafesinden 100 cm'lik sabit M.I.D.'ye kadar net bir görme sunar.
 • Yakın (Near) – yakın mesafeler için özel olarak tasarlanmış ofis gözlük camı; okuma mesafesinden 200 cm'lik sabit M.I.D.'ye kadar net bir görme sunar.
 • Oda (Room) – oda mesafesi için özel olarak tasarlanmış iç mekân kullanımına yönelik progresif gözlük camı; okuma mesafesinden 400 cm'lik sabit M.I.D.'ye kadar net bir görme sunar.
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun