İşte kullanılan gözlük camlarıMADE BY ZEISS

Bir iş gününün daha sona erdiğinin farkına varmadığınız an.

İşte biz bu anlar için çalışıyoruz.

İşte kullanılan gözlük camlarıMADE BY ZEISS

İşte kullanılan gözlük camları

Hem iş hem de boş zamanlar için daha iyi bir görme

Çoğu gözlük kullanan kişi, artık bilgisayarları çalışma hayatlarının ayrılmaz bir parçası olarak görüyor. Bununla birlikte, ekran başında saatlerce çalışmanız boyun, sırt ve omuz ağrılarına sebep olabilir. Bunun sebebi çoğunlukla yanlış tipte gözlük takılmasıdır. Ekran başında uzun saatler çalışmak zorunda kalan kişiler için okuma gözlükleri ve progresif gözlük camları pek ideal bir çözüm değildir. Daha iyi bir seçenek olarak, iş yeri kullanımı için tasarlanmış özel ZEISS camlarına sahip bir çift gözlük düşünülebilir. Bu camlar yakın ve orta mesafelerde geniş bir görme açısı sunar, size normal vücut pozisyonu ve oturma olanağı vererek ekranı sorunsuz bir biçimde görmenizi sağlar. Bu camlar ayrıca, size özel gereksinimleri karşılamak için optimize edilebilir.

 • Avantajlarınız

  Avantajlarınız

  Gözlük kullananlar için faydaları

  Size özel iş arkadaşınız!

  • Geniş görme alanına sahip yakın ve orta mesafede berrak ve keskin odaklı görme.
  • Ofiste ve yakın ila orta görme aralığında diğer işleri gerçekleştirirken size rahat ve doğal bir görme sunar.
  • Rahat bir vücut ve kafa pozisyonu için boyun, bel ve omuz ağrılarını önleyen en iyi çözüm.
  • Bu gözlük camları, hem çalışırken hem de boş zamanlarınızda size ve görme davranışınıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. İş yeri için ZEISS gözlük camları yakın ve orta görüşlerde size özel görme ihtiyaçları için kişiselleştirilebilir.
    
 • Bilgisayar gözlükleri kimler içindir?

  Bilgisayar gözlükleri size nasıl yardımcı olabilir?

  Başınızın ve vücudunuzun rahat bir pozisyonda olması çok önemlidir

  Bilgisayara bakarak çalışılması, yakın ve orta mesafelerde gözlerimizin belli mesafelere odaklanmasını zorunlu kılar.

   

  Bilgisayar başında çalışırken okuma gözlüklerinin takılması

  Yakın okuma gözlükleri, gözleriniz ile bilgisayar arasındaki mesafeden daha kısa olan mesafeler için tasarlanmıştır. Bilgisayar başında çalışırken okuma gözlükleri taktığınızda, kafanızı otomatik olarak ekrana yakın tutarsınız. Bu durum rahatsız edici bir vücut pozisyonuna sahip olmanıza ve dolayısıyla boynunuzda ve sırtınızda gerginliğe neden olur.


  Bu durum ekran başındaki vücut pozisyonunu nasıl etkiler:

  • Ekrandaki yazıları ve görüntüleri net bir şekilde görebilmek için, otomatik olarak öne doğru eğilirsiniz.
  • Bu da boynunuzda ve sırtınızda gereksiz bir gerginliğe sebep olur.
    

  Çalışırken progresif gözlük camlarımı kullanıyorsunuz?

  Progresif gözlük camlarını kullanan kişiler, bilgisayar ekranına tümüyle farklı bir biçimde bakar. Çünkü progresif gözlük camlarının tüm mesafeleri görebileceğiniz farklı bölgeleri vardır. Ekran başında çalışmak demek gözlük camının alt bölümünden bakmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapabilmek için ise, kafanızı hafifçe geriye doğru eğmeniz gerekir. Tekrar belirtmek gerekirse, doğal olmayan bu durum boyun ve omuz ağrısına sebep olabilir.
   

  Bu durum ekran başındaki vücut pozisyonunu nasıl etkiler:

  • Camın orta bölgelerinden bakabilmek için kafanızı kaldırırsınız.
  • Bu da boyun ve sırt kaslarında gereksiz bir gerginliğe sebep olur.

  Bilgisayar gözlükleri kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar

  Üç farklı çalışma mesafesinde tüm gün boyunca berrak görme

  Kural olarak, çalışma biçiminize özel olarak hazırlanmış gözlükler, ekran başında daha konforlu ve rahat bir konumda oturma ihtimalinizi arttırır. İş yeri için ZEISS gözlük camları yakın mesafelerde daha geniş bir görme sunar. Diğer taraftan, bilgisayar başında çalışırken iş arkadaşlarınıza bakıp konuşmanıza yardımcı olacak şekilde orta mesafelerde geniş bir görme alanı sunar. Yarım metre ile dört metre arasındaki mesafelerde görme için ideal hale getirilmiştir. Bilgisayar gözlükleri taktığınızda duruşunuz rahat olur, çünkü herhangi bir çaba harcamadan camın doğru kısmından bakabilirsiniz.

  ZEISS kişiye özel görmenin önemini anlamaktadır. Herkes işini ve hobilerini farklı mesafelerde ve farklı koşullarda yapar, bu nedenle ZEISS üç farklı cam tipi üretmiştir. Profesyonel donanımlarla, ZEISS ofis gözlük camları son noktasına kadar en hassas görme ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilir.
   

  İş için ZEISS gözlük camları:
  Camların özel tasarımı sayesinde, gözlük kullanan kişi iş yerinde aşağıda belirtilen her üç mesafede de ihtiyaçlarına uygun net ve keskin bir görme kazanır:

  1. Okuma mesafesi
  2. Yakın mesafe
  3. Oda mesafesi

  Bu durum ekran başındaki vücut pozisyonunu nasıl etkiler:

  • Kafanız ve boynunuz doğal bir konumda kalır.
  • Tüm gün boyunca mükemmel bir konfor sağlar.

 • Teknoloji

  ZEISS M.I.D. teknolojisi nasıl çalışır?

  İş yerindeki görme ihtiyaçlarımız kişiden kişiye çok farklılık gösterir. Kısmen, yaptığınız iş türüne göre bağlıdır. Örneğin, gününüzün büyük bir kısmını müşterilerle ve iş arkadaşlarınızda konuşmakla mı geçiriyorsunuz? Veya gününüzün neredeyse tamamını bilgisayar başında çalışarak mı geçiriyorsunuz? Farklı bir kilit husus da gözleriniz ve ekran arasındaki mesafedir. İnsanların özel ihtiyaçlarını karşılamak için, ZEISS Maximum Intermediate Distance (M.I.D.) teknolojisini geliştirmiştir. Bununla, optimize edilmiş okuma gözlüklerinden iç mekân kullanımına yönelik progresif gözlük camlarına kadar kişiye özel net ve rahat bir görme sağlanır.

  Gözlük kullanan kişinin maksimum orta mesafesini (M.I.D.) belirlemek için teknolojiyi kullanan ZEISS her kullanıcının ihtiyacı olan mesafelere uyarlanabilen gözlük camları üretmektedir.

  ZEISS ofis gözlük camları üç maksimum orta mesafesinde (M.I.D.) piyasaya sürülmüştür:

  • Kitap (Book) – okuma için özel olarak tasarlanmış ofis gözlük camı; okuma mesafesinden 100 cm'lik sabit M.I.D.'ye kadar net bir görme sunar.
  • Yakın (Near) – yakın mesafeler için özel olarak tasarlanmış ofis gözlük camı; okuma mesafesinden 200 cm'lik sabit M.I.D.'ye kadar net bir görme sunar.
  • Oda (Room) – oda mesafesi için özel olarak tasarlanmış iç mekân kullanımına yönelik progresif gözlük camı; okuma mesafesinden 400 cm'lik sabit M.I.D.'ye kadar net bir görme sunar.


  Ofis ve iş yeri kullanımı için kişiye özel ZEISS camları özel M.I.D. sunar; bu mesafe ise her gözlük giyen kişinin ihtiyaçlarına göre 100 ve 400 cm arasında ayarlanabilir.
   

Size özel gözlük camları:
ZEISS ürünleri sizin için ideal tercih olabilir.

Cam kaplamanız üstün anti-reflektif kaplama ile dayanıklıdır ve temizlemesi kolaydır

ZEISS DuraVision® Platinum ve Silver

Gözlük camı kaplamaları, organik camlar birer sanat eserine dönüştürür. Organik gözlük camlarını sertleştirir, böylece kire karşı dirençli hale getirir ve temizlemeyi kolaylaştırır.

ZEISS'in Premium gözlük camı kaplamalarının size neler sunabileceğini keşfedin

Tüm gün boyunca bilgisayar başında çalışıyorsanız, gözleriniz için yeni bir çözüm bulmanızın zamanı geldi demektir.

DuraVision® BlueProtect

LED ışıkları ve monitörlerin yaydığı radyasyon gibi modern ışık kaynakları nedeniyle her zamankinden daha fazla mavi ışığa maruz kalıyoruz. Bazı kişiler, lambaların ve ekranların yaydığı mavi ışığın kendilerini yorgun ve rahatsız hissetmelerine sebep olduğunu fark etmişlerdir.

DuraVision BlueProtect nasıl korur

Tüm gün boyunca ve her gün net görme

ZEISS'ten gözlük camı temizleme solüsyonları

Kirli gözlük camları rahatsız edici bir durumdur. Gözlüklerin temizlenmesi mümkün olduğu kadar nazik, basit ve etkili olmalıdır. İşte bu yüzden ZEISS geniş bir yelpazede cam temizleme solüsyonları sunuyor.

Hızlıca temizleme veya iyice temizleme? ZEISS ihtiyacınız olan gözlük camı temizleme solüsyonlarına sahip

Sizin için doğru ürün değil mi?

Dijital cihazları sürekli kullanır mısınız?

ZEISS Dijital Gözlük Camları

Bu kadar bağlı olduğumuz kimin aklına gelir? Akıllı telefonlara veya diğer mobil cihazlara günde ortalama 80 kez bakıyoruz! Yakınla uzak arasındaki bu hızlı değişim gözlerimiz için çok ciddi bir yük anlamına gelir.

Dijital göz yorgunluğu ve doğru camların nasıl faydalı olabileceği hakkında daha fazla bilgi alın

Kullanıcı için üstün tolerans sunan progresif gözlük camları mı arıyorsunuz?

ZEISS progresif gözlük camları

Progresif gözlük camları gerçek optik şaheserleridir. Yakın ile uzak arasındaki tüm mesafeler için size özel destek sunar.

Size en uygun progresif gözlük camını bulabilmeniz için ZEISS dört performans kategorisi sunmaktadır.

Kişiye özel tavsiye: size yakın bir ZEISS gözlükçüsü bulun

ZEISS gözlükçünüz, tüm mevcut seçenekleri dikkatli bir şekilde açıkladıktan sonra size özel bilgisayar gözlüklerinizi tavsiye etmekten mutluluk duyacaktır.

Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın