Ofis Gözlük Camları:

çalışırken rahat görmenin tadını çıkarın.

Yeni! Tüm renksiz
ZEISS gözlük camlarında
tam UV koruması.

İşte daima güvenebileceğiniz bir iş arkadaşı: ZEISS Ofis Gözlük Camları özellikle ofis ve bilgisayar ekranı için en uygun hale getirilmiştir ve böylece ortalama iş gününün gözlerinizi daha az yormasını sağlamaktadır. Bu gözlük camları gözlerinizi yormadan işinize odaklanarak çalışabilmenize yardımcı olmaktadır.

ZEISS Ofis Gözlük Camları.

Bir bakışta her şeyi görün.

İnsanlar genellikle değişikliği 35 yaş veya üzerinde fark ederler: bir bilgisayar ekranında çalışırken ve gözleri hareket ettirirken – yani klavyeden monitöre veya takvimden telefona – gözleriniz aniden daha fazla yorulmaya başlamaktadır. Farklı mesafelerde net görebilmek için, sıklıkla farkında olmadan rahatsız bir pozisyon alırlar, örn. öne doğru eğilerek veya başlarını yükselterek. Olası sonuçlardan bazıları bel ve boyun ağrısı ve ayrıca gözlerde sulanma veya kurumadır. ZEISS Ofis Gözlük Camları bu tür görsel stresi önlemeye yardımcı olmaktadır: işi yaparken özel görme gereksinimlerinize göre özelleştirilmişlerdir, okuma gözlükleri veya progresif gözlük camlarının aksine bir bilgisayar ekranı önünde otururken çalışma sırasında tüm zorunlu mesafeler için en uygun durumdadırlar.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

ZEISS Ofis Gözlük Camları.
Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

İşiniz ve gözleriniz için özelleştirilmiştir.

Optimum görmenin tadını çıkarın – üstelik sadece bilgisayarınızda otururken değil.

Ofiste nereye bakarsanız bakın rahat görmenin keyfini çıkarttığınızdan emin olun. ZEISS Ofis Gözlük Camları yakın ve orta bölgeler için büyük bir görme alanı sunar ve işinizdeki gereklilikler açısından son santimetreye kadar uygundur. Bu camlar örneğin siz ile bilgisayar ekranı arasındaki görüntüleme mesafesi, müşteri veya meslektaşa kadar olan mesafe veya kusursuz okuma mesafesi açısından en uygun durumdadır ve gözlerinizin dinlenmesini ve sizin daha rahat bir pozisyonda durmanızı sağlamaktadır. Pozitif etkilerini işten sonra bile fark edeceksiniz.

Okuma gözlükleri

Okuma gözlükleri

Progresif Gözlük Camları

Progresif Gözlük Camları

Ofis Gözlük Camları

Ofis Gözlük Camları

Baş ağrıları, bel problemleri, yorgunluk belirtileridir.

Yakın okuma gözlükleri ve progresif gözlük camları neden her durumda etkin kullanılamaz?

Standart okuma gözlükleri veya progresif gözlük camları genelde bilgisayarda çalışmak için ideal değildir çünkü gözlük camının ilgili alanları ofis işleri için uygun durumda değildir. Örneğin yakın okuma gözlükleri sadece kısa bir mesafe için en iyi görüntüyü mümkün kılmaktadır. Bilgisayarda çalışmak veya masanıza bakmak için bu mesafe çok kısadır. Ancak progresif gözlük camlarıyla kullanıcı, monitöre gözlük camının alt kısmından bakar ve ekranı net görmek için başını yukarıya doğru kaldırmalıdır. Her iki gözlük camı tipi çalışırken doğal olmayan bir duruş şeklini gerektirerek belinizde, omuzlarınızda ve sırtınızda kas gerginliği ve ayrıca baş ağrılarına da neden olabilir.

Dijitali görmek. Günümüz iş dünyası için gözlük camları.

Her durumda ve koşulda. ZEISS Ofis Camları, gözünüzü cep telefonunuzdan bilgisayar ekranına çevirirken ve tekrar cep telefonunuza bakarken hızlı ve rahat odaklanma sağlayan ve özel olarak optimize edilmiş yakın alan Digital Inside® Teknolojisine sahiptir. Bu camlar, dijital cihazları kullanırken stressiz, net bir görüntü sağlamanın yanı sıra kitap ve dergi okurken de kullanılabilir. Ayrıca, rahatsız edici baş ve vücut duruşunu önleyerek gözlerinizde rahatlık sağlar ve dijital göz yorgunluğunu azaltır.

İşteki görme gereksinimleriniz. Çalışma şekliniz nedir?

İşimize bağlı olarak gözlerimiz çok farklı zorluklarla başa çıkmalıdır. Genel olarak aşağıdaki üç çalışma şekli arasında farklar vardır.

Yakın okuma çalışma alanı

Yakın okuma çalışma alanı

Öncelikle işte dokümanları okuyan kişilerdir – örn. mimarlar, editörler veya vergi danışmanları. Ofis Gözlük Camları için en önemli faktör maksimum bir metrelik bir görme mesafesi ile okuma bölgesine daha fazla odaklanmalarıdır. Daha geniş uzak bölge kullanıcıya genellikle 40-50 cm için en uygun hale getirilmiş geleneksel gözlük camlarının aksine okuma sırasında çok daha fazla rahatlık sunmaktadır.

Bir bilgisayar monitörüyle çalışma alanı

Bir bilgisayar monitörüyle çalışma alanı

Bu kişiler temel olarak klavye ve ekrana odaklanırlar, örn. programcılar, gazeteciler veya çağrı merkezi çalışanları. Ofis Gözlük Camları, okuma mesafesinden maksimum iki metre mesafeye kadar bir bölgede net, doğal görme sağlaması gerekir - ofis ortamı için bu idealdir.

Birçok müşteriyle irtibat kurulan, kapalı bir çalışma alanı

Birçok müşteriyle irtibat kurulan, kapalı bir çalışma alanı

bu kişiler sıklıkla müşterilerle yüz yüze temas halindedir, tekrar tekrar çalışma alanlarından kalkıp uzaklaşırlar ve ayrıca bilgisayarda çalışırlar, örn. pazarlama veya üretim departmanı çalışanları. En uygun gözlük camı tasarımının okuma bölgesinden dört metrelik maksimum mesafeye kadar uzanan bir bölgede doğal görmeyi sağlaması gerekmektedir.

Renksiz ZEISS camlarında tam UV koruması. Tüm gün. Her gün.

UV daima vardır. Bulutlu günlerde bile. UV radyasyonu hem gözleriniz hem de gözün çevresi için bir sağlık riski oluşturur. Dışarıdayken gözlerinizi daima korumak istiyor musunuz? Artık tüm ZEISS renksiz camları tam UV korumadır!

Gözlük camının kendine özgü özellikleri zararlı UV ışınlarını filtreler ve gözlerinize kalıcı koruma sağlar.

Suni ışıkta ek görme rahatlığı.
Göz yorgunluğu ve görme stresine karşı.

İster akıllı telefon, LED ışık, monitör, TV, tablet veya e-okuyucu olsun modern ışık kaynakları daha öncekilerden daha fazla mavi ışık yaymaktadır. Mavi ışık tehlikeli olabilir ve birçok insan bunu gözleri için rahatsız edici ve stresli bulur. Ayrıca biyoritmlerimizi olumsuz etkiler. Gözlük camında özel bir mavi ışık filtresi size daha rahat görme sağlayabilir.

Çok ince, hafif gözlük camları. Yüksek numaralı reçeteler için de uygun.

Aşağıdaki kural her gözlük için geçerlidir: ne kadar hafifse o kadar iyi. Ve bunun tek geçerli olduğu konu çerçeveler değildir. Yüksek kalitede malzemeler ve kalite kategorileri yüksek numaralarda dahi mümkün olduğunca ince ve hafif olan ZEISS tek odaklı gözlük camlarının üretilmesini mümkün kılar. Bu durum ise sadece çok düşük bir ağırlıkla en yüksek kullanıcı rahatlığını garanti eder.

Çiziklerin ve kirin hiç şansı yok. Her zamankinden daha sağlam.

Yüksek performanslı gözlük camı kaplamaları gözlüğünüzün camlarını çizilmeler veya statik toz parçalarına karşı son derece dayanıklı hale getirmektedir. Bunun faydası: gözlük camlarınız daha uzun süre kirlenmeden kalmakta ve böylece temizlenmeleri önemli ölçüde daha kolay olmaktadır. En yeni antireflektif kaplama sayesinde daha iyi görün daha iyi görünün.

Bilgisayar gözlükleriyle rahat görmek için 5 ipucu

Yakın ve orta bölgelerde rahat görme sadece bilgisayarda çalışma için gerekli değildir.

1. Yakın ve orta bölgelerde rahat görme sadece bilgisayarda çalışma için gerekli değildir. Bilgisayar gözlüklerinizi gündelik yaşamda da iyi bir şekilde kullanabilirsiniz: hobilerinizi yaparken, el işlerinde, iğne oyasında, müzik, sanat, yemek pişirme veya ev işlerinde.

Bilgisayar ekranınızda zorlu işler yaparken duruş şeklinizin en uygun durumda olduğundan ve ışıklandırmanın uygun olduğundan emin olun.

2. Bilgisayar ekranınızda zorlu işler yaparken duruş şeklinizin en uygun durumda olduğundan ve ışıklandırmanın uygun olduğundan emin olun.

Bilgisayar ekranı üst kenarının göz seviyesinde veya biraz altında olmasını ideal ayarlayabiliyorsunuz.

3. Bilgisayar ekranı üst kenarının göz seviyesinde veya biraz altında olmasını ideal ayarlayabiliyorsunuz. En iyi yüksekliği elde etmek için sandalyenizi de yükseltebilir veya alçaltabilirsiniz.

Gün içinde gözlerinizi örneğin her saatte bir, beş dakika boyunca pencereden dışarıya, odaklanmadan bakarak dinlendirdiğinizden emin olun.

4. Gün içinde gözlerinizi örneğin her saatte bir, beş dakika boyunca pencereden dışarıya, odaklanmadan bakarak dinlendirdiğinizden emin olun.

Doğal göz kırpmanız stresli işler yapılırken sıklıkla düzensiz hale gelmektedir.

5. Doğal göz kırpmanız stresli işler yapılırken sıklıkla düzensiz hale gelmektedir. Çözüm olarak: gözlerinizi sık sık bir süre kapatın. Bu işlem tahriş olmayı veya göz kuruluğunu önler.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun