Kar gözlükleri

Yamaçların hakimi olun: olağanüstü optik özellikler, dinamik ve şık kar gözlükleriyle bir araya geldi

Kayak yamaçları biz geliyoruz! Kış mevsimi birçok kişi için yılın favori zamanıdır. Fakat kayak ve snowboard gözleriniz için oldukça stresli olabilir: sert rüzgarlar, soğuk havalar, yüksek UV faktörleri ve karlı arazide yüzde 90'a varan daha fazla güneş ışığı yansımaları. Bu gözleriniz için mutlaka belli bir etki oluşturabilir, hatta tecrübeli kayakçılar bile güneşli bölgeden gölgeye geçişlerde optimum görüşü yakalamakta zorluk çekebilir. ZEISS kar gözlükleri size kayak sonrası partide gözleriniz kızarıp sulanmadan ve gerilmeden eğlenme olanağı sunar. Çeşitli teknoloji seçeneklerinden, renk tonlarından ve özellikler yelpazesinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Sizin için nasıl faydalı olabilir

Favori hobiniz için

  • Güvenilir UV koruması: yüksek rakımlarda kayarken güneş ışınlarının karlı yüzeyden yansıması ultraviyole ışınların etkisini önemli ölçüde artırır. ZEISS kar gözlükleri özel olarak alp kayağı için tasarlanmıştır ve 380 nanometreye kadar UVA ve UVB güneş ışınlarına karşı yüzde 100 koruma sağlar.
  • İdeal rahatlık ve koruma: kar gözlükleri kayakçının görmesini kısıtlamamalıdır. İster yarışmada, ister serbest stilde, ister zorlu snowboard pistlerinde kayıyor olun ya da karlı yamaçlarda ailenizle güzel bir gün geçirin, ZEISS kar gözlükleri erkek ve kadın için geniş ürün yelpazesiyle size özel ürünler sunar ve hatta değiştirilebilir camlara sahip modelleri mevcuttur. Tüm kar gözlükleri rüzgara, kara ve yağmura karşı ideal koruma sağlar ve sizi güneş ışınlarından korur.
  • Olağanüstü ZEISS optikleri sayesinde maksimum görme ve daha fazla kontrast sunar. ZEISS kaplama teknolojisi sayesinde kar gözlükleri her hava koşulunda kayakçıların yamaçlara hakim olmasını sağlar. Kar gözlükleri bu özellikleriyle yüksek hızlarda ve aşina olmadığınız arazilerde bile ekstra güvenlik sağlar. Farklı renkler, polarize filtreler ve ayna kaplamalarla kayakçının kişisel istekleri asla ihmal edilmez.
  • Şık görünüm: ZEISS kar gözlükleri sadece bir aksesuar değil aynı zamanda kullanıcının kişisel tarzına uyum sağlayan bir moda ürünüdür. Dayanıklı, renkli camlarıyla modaya uygun çerçeveleri bir araya getiren geniş ürün yelpazemiz sayesinde modadan asla taviz vermeyin.
  • Ayrıca gözlük kullananlar için de idealdir. Numaralı gözlükleriniz klips yardımıyla her kullanıcı için mükemmel ve rahat görme sağlayacak şekilde ZEISS kar gözlüklerinize kolayca eklenebilir.

ZEISS kar gözlüklerini bu kadar özel kılan nedir?

SONAR'ı duydunuz mu hiç?

ZEISS SONAR* ZEISS Sunlens İtalya'dan yenilikçi bir renk tonudur. Karda tüm ışık koşullarında görmeyi geliştirir ve yamaçlarda yüksek hızda kayarken bile renkleri, aydınlığı ve kontrastı artırır. Yani kaymayı daha güvenli bir spor haline getirir.

Standart mavi filtrelerin tersine, ZEISS Sonar'ın özel spektral eğimi mavi ışığı bastırsa da 380 ile 500 nm arasındaki belli bir kısmının göze ulaşmasını sağlar. Bu özellik kayarken tümsekler ve girintiler gibi düz olmayan detayları fark etmenizi sağlar. Böylece kaymayı ve snowboard kullanmayı daha güvenli kılar.

Dahası, ZEISS Sonar'lı erkek kar gözlüğü modellerinde polarize filtreler var. ZEISS POL kar gözlükleri kırmızı renk tonlu ve termal şekillendirilme özelliğine sahiptir. Bu gözlükler:

  • Kar ve buzda daha az göz kamaşması
  • Optimum görme ve kullanım rahatlığı
  • Daha iyi kontrast ve detaylı görme
  • Güneş ışığına karşı koruma

Ekstra güvenlik ve favori sporunuz için daha fazla eğlenceyi size garanti eder

* ZEISS Sonar patenti: PCT/EP2013/000138.

ZEISS SONAR olmadan ZEISS SONAR ile
ZEISS SONAR olmadan
ZEISS SONAR ile

ZEISS Interchangeable: değiştirilebilir camlı modeller

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun