ZEISS Kayak Gözlükleri.

Pistlerde güvenilir korumanız için partneriniz.

Alpin kış sporları için özel olarak geliştirilmiştir. ZEISS Kayak Gözlükleri, yüksek dağlık bölgelerde gözlerinizi kar, yağmur ve rüzgardan, özellikle de şiddetli UV-A ve UV-B ışınlarından etkin bir şekilde korur. Patentli tasarımı ile kullanışı ve konforu en üst düzeye çıkarır ve görme alanını artırır. Her türlü hava koşulunda şık korumanın ve mükemmel görmenin keyfini çıkarın.

ZEISS Kayak Gözlükleri.

Her türlü hava koşulunda mükemmel koruma ve her yönde iyi görüş.

Kayak ve snowboard yapmak gözlerimizi aşırı koşullara maruz bırakır. Pistlerdeki kar ve buz güneş ışığını yansıtarak UV radyasyon miktarını önemli ölçüde arttırırken soğuk rüzgar ve yağış görüş mesafesini düşürür. ZEISS Kayak Gözlükleri özellikle alpin sporlarının zorluklarını aşmak için tasarlanmıştır. Hem parlak güneş ışığında hem de dağınık ışıkta mükemmel UV koruması, optimum uyum, geniş bir görme alanı ve gelişmiş kontrastlı görüşün keyfini çıkarın. Bu gözlükler son derece sağlam ve hafiftir – çok çeşitli, şık çerçeve ve renk tonları arasından seçim yapabilirsiniz.

ZEISS kalitesinin garantisi

Her zevke uygun bir stil.

ZEISS kayak gözlüğü koleksiyonumuzda kadın, erkek ve çocuklar için çekici renklerde birçok farklı model ve her ihtiyaç için çok çeşitli camlar mevcuttur. Tüm ZEISS gözlükleri uluslararası standartlara uygundur

ZEISS kayak gözlükleri, size en yüksek performansı garanti eden Performance ZEISS Ri-PelTM ve hidrofobik su itici özellikli ve kolay temizlenen kaplama ile iyileştirilmiştir.

ZEISS kayak gözlüğü koleksiyonu, hepsi İtalya'da üretilmiş olan 3 tasarımda bir dizi farklı gözlük sunmaktadır:

 • Silindirik
 • Değiştirilebilir
 • Junior

Silindirik

Şık görünümlü ve en güncel moda trendlerine uygun.
Numaralı gözlüklerinizle uyumlu.

ZEISS Kayak Gözlükleri. Silindirik - Şık görünümlü ve en güncel moda trendlerine uygun.

Değiştirilebilir

Kendi stilinizi oluşturmak ve her türlü atmosfer koşuluyla başa çıkmak için değiştirilebilir iki cam.

ZEISS Kayak Gözlükleri. Değiştirilebilir - Kendi stilinizi oluşturmak ve her türlü atmosfer koşuluyla başa çıkmak için değiştirilebilir iki cam.

Junior

Genç alpin ve snowboard kayakçıları için geliştirilmiş güvenlik ve konfor.
Numaralı gözlüklerinizle uyumlu.

ZEISS Kayak Gözlükleri. Junior - Genç alpin ve snowboard kayakçıları için geliştirilmiş güvenlik ve konfor.

Tüm ZEISS kayak gözlüğü modelleri sadece perakende gözlükçülerde bulunabilir.

 • Ayrıntılar şöyledir

Etkili UV koruması – aşırı güneş ışığında bile.

Gözlerinizi korumak için ZEISS çözümleri

Güneş ışığı dağlarda önemli ölçüde daha yoğundur – ve kar veya buzlu yüzeylerin neden olduğu yansımalar bu etkiyi büyük ölçüde artırır. Hiçbir yerde güneşin veya parlamanın göz kamaştırıcı etkisi buradakinden daha kötü değildir. Sonuç: gözleriniz güneşin UV-A ve UV-B radyasyonuna normalden çok daha fazla maruz kalmaktadır.

ZEISS kayak gözlükleri bu radyasyonun %100'ünü 400 nanometre dalga boyuna kadar filtreler ve güneş ışığının neden olduğu tehlikelere ve olası hasarlara karşı gözleriniz için güvenilir koruma sağlar. Ayrıca, her türlü hava koşulunda -özellikle görüş mesafesi tehlikeye girdiğinde- ideal görüş sağlarlar. Kayak gözlükleri bu özellikleriyle yüksek hızlarda veya tanımadığınız arazilerde bile ekstra güvenlik sağlar.

Koleksiyonda her hava durumu için çeşitli performans camları mevcuttur:

 • Parlak ışık koşulları için
  Koyu renk tonu ve çok katmanlı aynalar
 • Düşük ışık koşulları için
  Düşük kontrastlı renk tonları
 • Zorlu ışık koşulları için: ZEISS SONAR serisi
  Yüksek kontrastlı, patentli renk tonu

ZEISS SONAR: pistleri daha iyi okumak için.

Karda görüşü iyileştirmek ve engelleri görmek, renklerin parlaklığını ve kontrastını arttırmak için özel olarak geliştirilmiş yenilikçi patentli, yüksek kontrastlı renk tonu. Tümsek ve çukur gibi kar düzensizliklerini okuyabilmek için ZEISS SONAR -standart mavi engelleyici filtrelerin aksine- mavi bir zayıflatıcı görevi gören ancak yine de 380-500 nm arası mavi ışıkların göze ulaşmasına izin veren belirli bir spektral eğri sunar. Kayak ve snowboard yapmak daha güvenli hale gelir.

 • Ayrıntılar şöyledir

Üstün görüş için büyük vizörler.

Her kullanıcı için, her hava koşulunda.

Ödün vermeyen mükemmelliğin keyfini çıkarın: ZEISS kayak gözlüğü vizörleri mükemmel görüş sağlar ve kullanıcının kayak veya snowboard yaparken engelleri algılamasını sağlar - ör. ağaçlar, arazi değişiklikleri, çarpmalar veya uçurumlar.

ZEISS kayak gözlüklerinin değiştirilebilir modeli patentli* bir tasarıma sahiptir: ince köpük dolgu sadece kullanışı ve konforu en üst düzeye çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda daha kalın köpüklü klasik gözlüklere kıyasla görme alanını da önemli ölçüde artırır.

ZEISS kayak gözlüklerinin silindirik modeli, kayak yaparken maksimum görme alanı için geniş bir ekran sağlar

*Patent: EP2965728A1

 • Ayrıntılar şöyledir

Optimum uyum, darbe dayanımı.

Mükemmel konfor garantili.

Better contrast vision, less glare. The optimum coating for your snow goggles.

ZEISS kayak gözlükleri, ekstra sert koruyucu kaplamalı, dayanıklı polikarbonattan üretilmiş vizörlere sahiptir. Kolay takılan bant, kask üzerinde daha iyi bir tutuş sağlayan silikon bir kaplamaya sahiptir. ZEISS kayak gözlükleri, çerçevelerinin üst kısmında, çoğu kaskla iyi bir uyumluluk sağlamak için çıkarılabilir bir spoylerle donatılmıştır.

 • Ayrıntılar şöyledir

Kayak gözlüğünü satın almak ve korumak için 5 ipucu

comfortable vision

1. Kayak gözlüklerinizi satın alırken, boyut ve uygunluğuna dikkat edin ve size rahat bir görüş sağladıklarından emin olun. Onların seçimi için zaman ayırın. Uyumu ve görüşü dikkatle test edin ve çekinmeyin – ne düşündüğünüzü söylemekten korkmayın. Gözlük satın alırken, kayak yaparken veya snowboard yaparken giydiğiniz kaskı veya gözlükleri yanınıza almanız en iyisidir. Her kayak gözlüğü, gözlük kullananlar için uygun değildir – kaskınızla uyumlu olmayabilirler.

UV Protection

2. Gözlüklerin size farklı hava koşulları ve görüş mesafesi için en iyi UV korumasını ve doğru renk tonunu verdiğinden emin olun.

Requirements

3. Kayak gözlüklerinden beklenen çok özellik vardır. Güneşte parlak ışığı azaltmak zorundalar, dağınık ışıkta ise kontrastları ve konturları artırmak zorundadırlar. Sadece bir renk tonu veya aynalı kaplama tüm bu gereksinimleri karşılayamadığından en iyi seçim değiştirilebilir camlı kayak gözlükleridir. Daha detaylı bilgi için lütfen optisyeninize danışın.

Circulation and Antifog

4. Yeni kayak gözlüklerinizin hava sirkülasyonu ve buğu önleyici özelliklerini sorun.

Cleaning your snow goggles

5. Kayak gözlüklerinizi temizlerken dikkatli olun! İç kısımları ıslandığında asla bir bez veya eldivenle ovalamayın, çünkü bu, buğu önleyici kaplamayı çok kısa sürede yok edebilir. Her zaman gözlüğünüzü sallayarak veya hava sıcaksa havada kendiliğinden kurumasını bekleyin - sakın onları ısıtıcının üzerine koymayın. ZEISS Kayak Gözlüklerinizi ılık su ve nötr bir sabunla temizleyin. Temizlik sırasında gözlüklerinizin içinin ıslanmamasına dikkat edin. Organik çözücüler veya ıslak mendil kullanmayın!

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun