ZEISS Kar Gözlükleri.

Pistlerde güvenilir koruma için ortağınız.

Özellikle yüksek dağlarda yapılan kış sporları için geliştirilmiştir. ZEISS Kar Gözlükleri gözlerinizi kar, yağmur ve rüzgârdan etkin bir şekilde korurken yüksek dağlık bölgelerde belirgin olan UV-A ve UV-B radyasyonundan da korur. Tüm hava koşullarında, şık korumanın ve harika görmenin tadını çıkarın.

ZEISS Kar Gözlükleri.

Her havada kusursuz koruma ve etrafı iyi görme.

Kayak ve snowboard kullanımı gözlerimizi aşırı koşullara maruz bırakır. Pistlerde kar ve buz güneş ışığını yansıtarak UV radyasyonu miktarını önemli ölçüde arttırırken soğuk rüzgâr ve nem görünürlüğü azaltır. ZEISS Kar Gözlükleri özellikle yüksek dağlarda yapılan sporların oluşturduğu zorluklar için üretilmiştir. Kusursuz UV koruma, en iyi uyum, büyük bir görme alanı ve hem parlak güneş ışığı hem dağınık ışıkta daha iyi kontrastlı görmenin tadını çıkarın. Bu gözlükler çok sağlam ve hafiftir aynı zamanda tercih yapmanız için çok miktarda şık çerçeve ve renk mevcuttur.

Optimum uyum sağlar, darbelere karşı dayanıklıdır.

Net görme garantili.

ZEISS Kar Gözlükleri ek bir sert koruyucu kaplamalı sağlam polikarbonattan yapılmış vizörlere sahiptir. Kolayca yerleşen şeritte silikon bir kaplama bulunur ve böylece kaskın üzerinde daha iyi tutar. Birçok kaskla daha iyi uyum sağlamak üzere ZEISS Kar Gözlükleri çerçevenin üzerinde çıkartılabilir bir rüzgarlıkla donatılmıştır.

Ödünsüz mükemmeliyetin tadını çıkarın: vizörlerimiz harika görünürlüğü garanti ederken kullanıcının kayak veya snowboard kullanırken ağaçlar, zemindeki değişiklikler, çıkıntılar veya tepeler gibi engelleri algılamasını sağlar.

BLACK – Multilayer GREEN
BLACK – Multilayer GREEN
BLACK – Multilayer RED
BLACK – Multilayer RED
BLACK – Multilayer GOLD
BLACK – Multilayer GOLD
WHITE – Multilayer GOLD
WHITE – Multilayer GOLD

Effective UV protection – even in extreme sunlight

The sunlight is significantly more intense in the mountains – and reflections, such as those caused by snow or icy surfaces, drastically increase this effect. Nowhere is the blinding effect of the sun or glare worse than here. The result: your eyes are exposed to significantly more solar UV-A and UV-B radiation than usual. ZEISS Snow Goggles filter 100% of this radiation up to a wavelength of 400 nanometres, providing reliable protection for your eyes against the dangers and possible damage caused by sunlight.

Doğru renk, ideal ayna kaplama.

Her kullanıcı için, her hava koşulunda.

ZEISS Kar Gözlüğü koleksiyonumuz erkekler ve kadınlar için çekici renklerde birçok farklı model içerir ve değiştirmesi kolay gözlük camlarıyla sağlanabilir (ZEISS Değiştirilebilir Koruyucu Gözlükler). Birkaç farklı tipte ayna kaplama ve geniş bir yüksek performanslı renk seçimi hem gözlüklerinize şık ve benzersiz bir görünüm verir hem de her havada ideal görmeyi garanti ederler.

Daha fazla rahatlık ve esneklik. ZEISS Değiştirilebilir gözlükleri patentli bir tasarıma sahiptir: ince köpük insert kullanılabilirlik ve rahatlığı en üst düzeye çıkarırken hem de daha kalın köpüklü klasik koruyucu gözlüklere göre görme alanını önemli ölçüde arttırır. Değiştirilebilir koruyucu gözlükler iki gözlük camı olan bir setle gelir: biri zayıf ve biri yoğun ışık koşulları için.

Daha iyi kontrastlı görme, daha az parlama. Kar gözlükleriniz için en iyi kaplama.

Daha iyi kontrastlı görme, daha az parlama. Kar gözlükleriniz için en iyi kaplama.

ZEISS Kar Gözlüklerimiz için özel renkler özellikle görünürlüğün azaldığı durumlarda zemin şartlarını daha iyi algılamanıza yardımcı olur. Kar gözlükleri bu özellikleriyle yüksek hızlarda ve aşina olmadığınız arazilerde bile ekstra güvenlik sağlar. İster bir renk, ayna kaplama veya su ve kiri iten kaplama olsun, iyi bir kaplamanın faydaları kar gözlüklerinizi pratik oldukları kadar rahat hale getirir: kar veya buzlu yüzeylerden daha az parlama, daha iyi ayrıntı görme, daha yüksek kontrast ve güneş ışığına karşı ek koruma.

ZEISS SONAR: pistlerin daha iyi değerlendirilmesi için.

Daha fazla güvenlik ve görme rahatlığı: ZEISS SONAR gözlük camı teknolojimiz görmenizi tüm ışık koşullarında karla kaplanmış zeminlerde arttırır. Kaplamasız olarak zayıf ışık koşulları için uygunken kuvvetli ışık için bir ayna kaplama önerilir. Renkler ve kontrast artar – dağdan aşağı hızla inerken bile. Rengin özel spektral eğrisi maviyi azaltıcı etki yapar ama yine de çevrenizden ve ışıktan çok önemli bilgileri alabilmeniz için mavi ışığın bir kısmını geçirir. SONAR, karda eşit olmayan bölgeleri (çıkıntılar ve girintiler) tanımak kolaylaştığından dağları daha iyi değerlendirmenizi mümkün kılar.

Sadece kayak sonrası için değil: ZEISS Güneş Gözlüğü Camları veya Kendiliğinden Renklenen Camlar.

Bu şık aksesuar üstün görsel netlik elde etmek için vazgeçilmez bir üründür. UV ışınlarına karşı %100 koruma sağlar ve istek üzerine kendiliğinden renklenen bir şekilde sağlanabilir. ZEISS güneş gözlüğü camları – güneş gözlükleriniz için en iyi tercih. Bir kırma kusurunuz olsun veya olmasın kapsamlı çeşitlerimiz herkese kusursuz güneş gözlüğü camını sunar.

Kar gözlükleri almak ve korumak için 5 ipucu

Kar gözlükleri alırken büyüklüğü ve uyumuna dikkat edin ve rahat bir görme sağladıklarından emin olun.

1. Kar gözlükleri alırken büyüklüğü ve uyumuna dikkat edin ve rahat bir görme sağladıklarından emin olun. Seçerken biraz zaman ayırın. Uyumu ve görmeyi dikkatle test edin ve utangaç olmayın – düşündüklerinizi söylemekten çekinmeyin. Koruyucu gözlükleri alırken en iyisi kayak veya snowboard yaparken kullandığınız kask veya gözlükleri yanınızda götürmektir. Tüm kar gözlükleri normal gözlük kullanıcıları için uygun değildir – kaskınızla uyumlu olmayabilirler.

UV korumayı

2. Gözlüklerin size en iyi UV korumayı ve farklı hava koşulları ve görünürlük için en iyi rengi sunduğundan emin olun.

Kar gözlüklerinden çok şey beklenir.

3. Kar gözlüklerinden çok şey beklenir. Güneşte parlak ışığı azaltmaları ve dağınık ışıkta kontrastı ve şekillerin görülmesini arttırmaları gerekir. Tek bir renk veya ayna kaplama tüm bu gereklilikleri karşılayamaz ve bu nedenle değiştirilebilir gözlük camlı güneş gözlükleri yapabileceğiniz en iyi tercihtir. Daha detaylı bilgi için lütfen gözlükçünüze danışın.

Hava dolaşımı ve buğu önleyici

4. Yeni kar gözlüklerinizin hava dolaşımı ve buğu önleyici özelliklerini sorun.

Kar gözlüklerinizi temizlerken dikkatli olun!

5. Kar gözlüklerinizi temizlerken dikkatli olun! Asla içeriden ıslaklarsa bir mendil veya bezle ovalamayın çünkü bu durum buğu önleyici kaplamayı hızla giderebilir. Daima gözlüklerinizi sallayarak suyunu giderin veya hava sıcaksa havada kurumalarını bekleyin – ısıtıcı üzerine koymayın. ZEISS Kar Gözlüklerinizi ılık su ve nötr bir sabunla temizleyin. Temizlik sırasında gözlüklerinizin içinin ıslanmamasını sağlayın. Organik çözücüler veya ıslak mendiller kullanmayın!

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun