Kontak lensler – net görme için küçük yardımcılar.

Benzersiz görünümünüze uyacak şekilde olağanüstü görme sağlarlar.

İster spor, tatil veya estetik nedenlerle olsun, birçok durumda ZEISS kontak lensleri gözlüklere göre çekici bir alternatiftir. Kontak lensler size özeldir, hemen hemen her tür görme bozukluğu içindir, kullanımı kolaydır ve yüksek ölçüde kullanıcı rahatlığı sağlarlar – ve hatta moda renklerde bile bulunurlar.

ZEISS kontak lensleri.

Gözlüğün alternatifi.

Benzersiz – aynen sizin gibi. İster günlük, aylık veya renkli kontak lensler kullanın veya ideal temizlik çözümü arıyor olun, kapsamlı serimiz size çok çeşitli ve hepsi bir arada kontak lens bakım solüsyonları sunar – ve tümü efsanevi ZEISS kalitesine sahiptir.

ZEISS kontak lensleri Wöhlk şirketi tarafından üretilip dağıtılır.  

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Birinci sınıf malzeme ve optimum uyum. Hiçbir şeyi şansa bırakmayın.

Kullanıcının kontak lenslerle rahatlığını etkileyen üç önemli özellik vardır: kontak lensin kalitesi, profesyonel bir deneme süreci ve yüksek kalitede temizlik, saklama ve durulama sistemleri kullanarak kapsamlı bakım. Hangi tip kontak lensi seçerseniz seçin, bunların gözlükçünüz tarafından uygulanması gerekir - aynen gözlükleriniz gibi. Göz doktorunuz sizin için ideal kontak lensi önerebilmek üzere görme performansınızı belirleyecek, gözde kornea yüzeyi ölçecek ve gözyaşı tabakasının durumunu kontrol edecektir. Gözlerinizi ortaya çıkarın – uzun bir süre.

Günlük kontak lensler.

Ara sıra kullananlar ve rahatlıktan hoşlanan herkes için.

ZEISS Contact Day 1 ile kontak lens bakımı olmadan maksimum temizliğin tadını çıkarın. Bu yüksek kalitede günlük kontak lensler gündelik yaşam için ve özellikle tatildeyken, spor yaparken veya gözlük camlarınızın buğulanabileceği durumlar gibi işte özel görevler yapmaktayken aralıklı kullanım için konforlu bir alternatiftir. Birçok durumda pratik ve kullanışlı – kontak lensleri sadece zaman zaman kullansanız bile.

Örneğin günlük kontak lenslerinizi yüzerken herhangi bir problem olmadan kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Günlük kontak lensler.

Aylık kontak lensler.

30 gün harika görme için çözümlerimiz.

Kullanımı kolay, yüksek kullanıcı rahatlığı. ZEISS Contact Day 30 kontak lenslerimiz size mükemmel görme sağlar – sabahtan geceye. Dört farklı seçenek sunulmaktadır:

ZEISS Contact Day 30 spheric: genel, kullanımı kolay standart kontak lensimiz.
ZEISS Contact Day 30 compatic: daha fazla uzun süreli tolerans ve uzun süreli kullanıcı rahatlığı sağlar – ayrıca gözleriniz kuruysa klimalı odalar için önerilir.
ZEISS Contact Day 30 air: ortalamanın üstünde su içeriği ve iyi ıslanma özellikleriyle. Bu kontak lensin silikon hidrojel malzemesi göze giden oksijen miktarını arttırır ve bu nedenle örn. spor yaparken veya uzun kullanım süreleri boyunca özellikle uygundur.
ZEISS Contact Day 30 toric: astigmatizmayı düzeltmek için torik kontak lensler.
Aylık kontak lensler.

Gözlerinizin rengini kolayca değiştirin – renkli kontak lensler ile.

Yeni bir görünümün tadını hemen çıkarın.

Tüm ZEISS Contact Day 30 aylık lensleri sekiz farklı tek veya üç renkli iris yapısıyla sağlanabilir. Renkli pigmentler polimer malzeme ile bütünleşiktir.

Kontak lens kullanıcıları için 5 ipucu

Birçok kişi kontak lenslerinin gözlükler kadar dikkatli belirlenmesi gerektiğini bilmezler.

1. Birçok kişi kontak lenslerinin gözlükler kadar dikkatli belirlenmesi gerektiğini bilmezler. Ancak şunu unutmayın: kontak lens kullanıcıları için de profesyonel bir göz muayenesi gereklidir. Kusursuz görme ve mükemmel kullanıcı toleransı – bu iki faktör daha iyi yaşam kalitesi elde etmek için vazgeçilmezdir.

Kontak lenslerinizi her gün temizlemek şarttır!

2. Kontak lenslerinizi her gün temizlemek şarttır! Kontak lenslerinizi temizlemek, saklamak ve durulamak için sadece gözlükçünüzün önerdiği temizlik çözümlerini kullanın. Kontak lens kutunuzdaki saklama solüsyonunu her gün değiştirin ve üç ila altı ayda bir kontak lens kutunuzu değiştirin.

Ellerinizi iyice yıkayın.

3. Kontak lenslerinizi takmadan veya çıkarmadan önce ellerinizi iyice yıkayın.

Gözlükçünüze sorun.

4. Gözlükçünüze kontak lensleri alırken oksijen geçirgenliklerinin iyi olup olmadığını ve optimum gözyaşı filmi değişimi sağlayıp sağlamadıklarını sorun. Kontak lens kullanan birçok kişide kuru göz vardır. Bu durumda yüksek oksijen geçirgenliği olan kontak lensler ve özel göz damlaları kullanıcı rahatlığını arttırabilir. Gözlükçünüze sorun.

Gözlükler yine de olmazsa olmazdır

5. Gözlükler yine de olmazsa olmazdır – ve sadece acil durumlar için değil. Zaman zaman gözlerinizi dinlendirin ve geleneksel bir gözlük takın. Aynı kural kontak lensleriniz için de geçerlidir: gözlüğünüzü mutlaka gözlükçünüzde yaptırın.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun