i.Scription® teknolojisine sahip gözlük camları

Gözleriniz için daha fazla netlik, kontrast ve parlaklık

"Geceleri yarasa gibi kör oluyorum." Çoğu kişi bunu gerçekten düşünmeden söyler. Birçok insan geceleri, gün doğumunda ve akşam karanlığında genişleyen göz bebekleri sebebiyle gündüz gördüğü kadar iyi göremiyor. Fakat, klasik refraksiyon genellikle göz bebekleri daralmışken parlak ışıkta gerçekleştirilir. Sadece ZEISS i.Profiler®plus'ın wavefront (dalga cephesi) teknolojisinin sunduğu objektif refraksiyon sayesinde daralmış göz bebekleriyle doğru görme ölçümü yapılabilir. Bu sayede gözlükçünüz her bir gözün ayrı ayrı profil incelemesini yapar ve ZEISS i.Scription® teknolojisine sahip size en uygun gözlük camlarını sipariş eder. Bu özellik sadece zayıf gece ve alaca karanlık görüşünüzü geliştirmekle kalmaz aynı zamanda görüşünüzün kontrast ve netliğini de artırır.

Sizin için nasıl faydalı olabilir

Gözlük camı optimizasyonunda yeni nesil

  • Wavefront teknolojisini kullanarak (yüksek dereceli bozukluklarda bile) gözünüzdeki tüm bozuklukları tespit etmek mümkündür.
  • Gerektiğinde geceleyin, şafak vakti veya akşam karanlığı gibi düşük kontrast ortamları için özel olarak optimize edilen gözlük camları tasarlanıp üretilebilir.
  • Sonuç ise yüksek kontrast ve üstün alan derinliği.
  • Olumsuz ışık şartlarında ekstra güvenlik de ek bir özellik olarak kullanılabilir.

Daha iyi gece ve alaca karanlık görüşü için yenilikçi teknoloji

Geceleri ve alaca karanlıkta görmek gözlerimiz için ayrı bir zorluktur. Geceleri araç kullanmak karşıdan gelen araçların sebep olduğu kamaşmayla yüz yüze kalmamıza sebep olur. Çoğu kişi için geceleri araç kullanmak gerçekten çok zordur.

Göz bebekleriniz genişlediğinde geceleri araç sürme performansınızın değişeceğini biliyor muydunuz? Objektif refraksiyon, gözlerinizi i.Scription teknolojisiyle optimize ederek gece görüş performansınızı ölçebilir.

i.Scription® ile optimize edilen gözlük camları gece görüş performansınızı artırabilir

Klasik gözlük camlarıyla böyle görürsünüz i.Scription® ile böyle görürsünüz
Klasik gözlük camlarıyla böyle görürsünüz
i.Scription® ile böyle görürsünüz

ZEISS i.Profiler®plus ve i.Scription® el ele

Sübjektif refraksiyonda optometristiniz veya göz doktorunuz tarafından gözlük reçetenizi belirlemek için yapılan ölçümler genelde gün ışığında gerçekleştirilir. Hastalar burada farklı gözlük camlarıyla nasıl gördüklerini tarif ederek aktif bir rol oynarlar. Bununla birlikte göz bebekleri gün ışığı koşullarına uyacak şekilde kısılmıştır. Yani ölçümde hastanın gün ışığı şartlarındaki görme durumu dikkate alınır.

Fakat, i.Profilerplus ile yapılan ölçümler objektiftir. Hastanın yapması gereken sadece kısa süreliğine ölçüm sisteminin içine bakmaktır. Wavefront teknolojisi saniyeler içinde 1500 ölçüm noktasını analiz ederek iki gözün de retina haritasını çıkarır. Bu sayede gözlükçünüz geceleyin genişlemiş göz bebekleriyle görme potansiyelinizi ölçebilir.

Gözlük camınız üretilirken sübjektif refraksiyon sırasında ölçülen değerlerle uyumlu olarak 1.500 değer ayrı ayrı işlenerek üretim yapılır. Bu sayede i.Scription teknolojisine sahip kişiye özel gözlük camlarınız gece görüşünüzü geliştirmekle kalmaz aynı zamanda kontrast ve renk algınızı da artırır.

i.Profiler ile objektif refraksiyon
i.Profiler ile objektif refraksiyon
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun