ZEISS i.Scription lenses.

Artmış kontrast ve daha canlı renklerle parlak ve daha net görmenin tadını çıkarın – gece ve alacakaranlıkta bile.

Yeni! Tüm renksiz
ZEISS gözlük camlarında
tam UV koruması.

ZEISS i.Scription Teknolojisine sahip gözlük camları gözlerinize uyum sağlamak ve daha fazla kontrastla daha net ve daha parlak bir görme sunmak üzere en ufak ayrıntıya kadar size özel hale getirilmiştir. Daha net ve daha iyi görmenin tadını çıkarın – gece ve alacakaranlıkta bile.

i.Scription® Teknolojisi ile gözlük camları.

Daha fazla kontrastla daha net ve daha parlak görme – gece bile.

Etkileyici görme kalitesi elde edin. ZEISS i.Scription Teknolojisine sahip gözlük camları için kullanıcının kişisel göz profili özel bir bilgisayar rehberli ölçüm sistemi kullanılarak objektif olarak analiz edilir: ZEISS i.Profilerplus. Bu profil, gözlük camı tasarım ve üretiminde kullanılabilir ve böylece daha önce saptanmamış görme kusurları düzeltilebilir. Bunun sonucu: gece ve alacakaranlıkta daha parlak görme, azalmış parlama etkisi (örn. karşıdan gelen arabaların farlarından), daha parlak renkler ve daha iyi kontrast algılama.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Daha net gece görüşü.

Birçok gözlük kullanıcısı gece veya alacakaranlıkta, azalmış ışık koşullarının göz bebeklerinin büyümesine neden olması nedeniyle daha kötü bir görme yaşarlar. Bunun sonucunda derinlik hissi kaybolur ve uzaysal görme sınırlı hale gelirken yansımalar ve düşük kontrast gözü yorar. i.Scription® Teknolojisi kullanıcının gece büyümüş göz bebeklerini gözlük camı tasarımıyla dikkate alarak az ışık durumlarında görme performansı arttırmaya yardımcı olur.

Olmadan i.Scription Teknolojisi Ile i.Scription Teknolojisi
Olmadan i.Scription Teknolojisi
Ile i.Scription Teknolojisi

Gözlerinizi sadece birkaç saniyede analiz eder. Bir parmak izi kadar ayrıntılı.

ZEISS i.Scription Teknolojisine sahip gözlük camlarını üretmek için gözleriniz sadece standart test yani göz uzmanınızın yaptığı subjektif gözlük muayenesiyle değil ayrıca objektif olarak özel bilgisayar kontrollü bir ölçüm sistemiyle test edilir: ZEISS i.Profilerplus. Standart işlemlerin tersine bu sistem ayrıca görmenizi genişlemiş bir göz bebeğiyle ölçer ve wavefront teknolojisi yardımıyla birkaç saniye içinde bireysel görme profilinizi oluşturur. Sonuç şudur: görme profiliniz parmak iziniz kadar benzersizdir ve böylece tipik görme kusurları (örn. miyop ve hipermetrop), herhangi bir yüksek ölçüde aberasyon yani görme kalitenizi gece ve alacakaranlıkta önemli ölçüde etkileyen kusurlarla birlikte doğru bir şekilde tanımlanır.

Gözlerinizi sadece birkaç saniyede analiz eder. Bir parmak izi kadar ayrıntılı.

Daha fazla görme rahatlığı, daha fazla güvenlik.

Optimize edilmiş üstün hassasiyet ile ayarlanmıştır.

i.Scription® gözlük camları üretim sırasında gözleriniz için daha da uygun ve özel hale getirilebilir. Bu teknoloji mümkün olan en iyi düzeltici özelliklerle hassas gözlük camlarının üretilmesini mümkün kılar. Bunlar hem düşük derecede gece körlüğü olan kullanıcılar için görme rahatlığını arttırır hem de az ışıkta daha fazla güvenlik hissi sağlar. Kendiniz görün.

Renksiz ZEISS camlarında tam UV koruması.
Tüm gün. Her gün.

UV daima vardır. Bulutlu günlerde bile. UV radyasyonu hem gözleriniz hem de gözün çevresi için bir sağlık riski oluşturur. Dışarıdayken gözlerinizi daima korumak istiyor musunuz? Artık tüm ZEISS renksiz camları tam UV korumadır!

Gözlük camının kendine özgü özellikleri zararlı UV ışınlarını filtreler ve gözlerinize kalıcı koruma sağlar.

Kendiliğinden renklenen gözlük camları. Güneş korumalı gözlük camları. Şık ve pratik.

Her durum için bir gözlük: kendiliğinden renklenen bu gözlük camları güneş gözlüğü olarak da işe yarar. Birkaç saniye içinde koyulaşıp sadece birkaç dakika içinde açılırlar. Ve tabii %100 UV korumasına sahiptirler.

Çiziklerin ve kirin hiç şansı yok. Her zamankinden daha sağlam.

Yüksek performanslı gözlük camı kaplamaları gözlüğünüzün camlarını çizilmeler veya statik toz parçalarına karşı son derece dayanıklı hale getirmektedir. Bunun faydası: gözlük camlarınız daha uzun süre kirlenmeden kalmakta ve böylece temizlenmeleri önemli ölçüde daha kolay olmaktadır. En yeni antireflektif kaplama sayesinde daha iyi görün daha iyi görünün.

Daha iyi görme için 5 ipucu

Kötü görme sürüş sırasında en önemli güvenlik risklerinden biridir.

1. Kötü görme sürüş sırasında en önemli güvenlik risklerinden biridir. Sürücü olarak gözlerinizi göz doktorunda düzenli olarak ve en azından iki yılda bir kontrol ettirmelisiniz.

Gözlükçünüze gittiğinizde mutlaka kişisel görme gereksinimlerinizi konuşun.

2. Gözlükçünüze gittiğinizde mutlaka kişisel görme gereksinimlerinizi konuşun. Gözlükçünüze çok araba sürüyorsanız veya gece veya alacakaranlıkta araba sürerken özel görme problemleri yaşıyorsanız söylemeyi unutmayın. Size yardımcı olabileceklerdir.

Yeni gözlüklerinizi düzenli olarak kullanın

3. Yeni gözlüklerinizi düzenli olarak kullanın ve buna alır almaz başlayın. Bu şekilde onlara mümkün olduğunca çabuk alışabilirsiniz. Yeni gözlüklerinize 14 günden sonra hala uyum sağlamadıysanız gözlükçünüze kısa bir ziyaret gereklidir. Size yardımcı olmaktan mutlu olacaklardır.

Gözlüklerinizin ayarının tam %100 olmadığını düşünüyorsanız bunları hemen gözlükçünüze düzelttirip kontrol ettirmelisiniz ki gözlüklerinizin tam keyfini çıkarın.

4. Gözlüklerinizin ayarının tam %100 olmadığını düşünüyorsanız bunları hemen gözlükçünüze düzelttirip kontrol ettirmelisiniz ki gözlüklerinizin tam keyfini çıkarın.

Pratik olabilir ama gözlüklerinizi gömleğinizin kolu, T-shirt veya bir kâğıt havluyla temizlemeyin.

5. Pratik olabilir ama gözlüklerinizi gömleğinizin kolu, T-shirt veya bir kâğıt havluyla temizlemeyin. Bunun nedeni: zaman içinde camları çizen mikroskobik toz parçacıklarının bulunmasıdır. Gözlüklerinizi ZEISS'dan bir temizlik solüsyonuyla temizlemenizi öneririz.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun