Polarize güneş gözlüğü camları.

Rahatsız edici yansımalar olmadan rahat görme.

Polarize güneş gözlüğü camları ne yapar?

Kayak yapanlar ve su sporundan hoşlananlar için olmazsa olmazdır ama hemen hemen her gözlük kullanıcısının daha iyi görmenin tadını çıkarmasına yardımcı olurlar. Özel kaplama örneğin ıslak bir yola, kara, suya veya metalik yüzeylere güneş ışığı vurduğunda oluşan rahatsız edici ışık yansımasını azaltır. Aynı zamanda özel bir renk, kontrast ve renk görmeyi daha iyi hale getirir.

Sonuç: gözlük camı üzerinde daha az rahatsız edici yansıma ve bunun sonucunda parlak güneş ışığında bile özellikle net ve rahat görme. Bu ekstra fayda hem gözleriniz parlamaya hassassa faydalıdır hem de polarize güneş gözlüğü camları araba kullanırken, plajda otururken, spor yaparken veya diğer gündelik faaliyetler sırasında önemli ölçüde daha fazla görsel konfor sağlar. Ve tabii ZEISS polarizasyon filtreli güneş gözlüğü camları UVA ve UVB radyasyonuna karşı %100 koruma sağlarlar.

Polarizasyon nasıl çalışır.

Doğal ışık her yönde ilerler. Bu nedenle polarize olmayan ışık olarak sınıflandırılır. Güneşin suya, kara, ıslak bir yola veya bir gözlük camına çarpması durumunda olduğu gibi ışınları yansıtan bir yüzeye temas ettiğinde geriye doğru yansıtılıp belirli bir yöne doğru saptırılır. Yani polarize bir hal alır.

Bu ışığın çoğu dikey olarak polarizedir yani dikey düzendedir. Gözlük camındaki polarizasyon filtresi dikey yöndedir ve böylece yansıyan ışığı engeller ve su, ıslak yollar veya kardan yansımaları hemen hemen tamamen giderir.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun