PhotoFusion teknolojili kendiliğinden renklenen gözlük camları.

Her durum için bir gözlük.

Kendiliğinden renklenen gözlük camları

Gündelik yaşamınızda daha fazla konfor sağlarken tüm görme gereksiniminizi karşılayan tek bir gözlük sahibi olduğunuzu düşünün – birçok gözlük kullanıcısının aradığı işte bu. ZEISS PhotoFusion teknolojili kendiliğinden renklenen gözlük camları rüyalarınızın gerçek olmasını çok yakın hale getiriyor: yok denecek kadar kısa zamanda değişen ışığa uyum sağlayıp hızla kararır ve açılırlar ve rahat görme sağlarlar. Gözlüklerinizi değiştirme gereksinimi veya sıkıntısı olmadan devamlı net görmenin tadını çıkarın. Bu sayede spor yapmak ve seyahat için ve ayrıca gözleri ışığa hassas kişiler ve çocukların gözleri için idealdirler.

Ve şıklıktan ödün vermeden optimum görmenin tadını çıkarabilirsiniz çünkü kendiliğinden renklenen gözlük camlarımız popüler renkler olan gri ve kahverengi olarak sağlanmaktadır.

Clear

Rainy conditions, indoors/outdoors

Clear - rainy conditions, indoors/outdoors
Clear - indoor

Medium

outdoors/slightly cloudy

Medium outdoors/slightly cloudy
Medium - outdoor

Dark

In sunlight

Dark - in sunlight
Dark - in sunlight

PhotoFusion sırrı

Burada yorulmaz, ışığa duyarlı moleküller iş başındadır! Işığa duyarlı parçacıklar gözlük camının benzersiz yeteneğini göstermesine yardımcı olur: güneş ışığında bu ışığa duyarlı moleküllerin yüzeyleri genişler ve böylece gözlük camının koyulaşmasına neden olur ve bunu güneş ve UV radyasyonunun yoğunluğuna bağlı olarak daha belirgin şekilde yaparlar. Böylece ne kadar parlak olursa olsun uygun ve rahat bir renk koyuluğu elde edilir. İçeride olduğunuzda veya UV radyasyonu çok az olduğunda moleküller tekrar 'katlanır' ve gözlük camlarının rengi açılıp içeride optimum görme sağlarlar.

Bu dönüşümün temeli 1960'larda keşfedilen ve günümüze kadar sürekli geliştirilen basit bir kimyasal reaksiyondur. Kendiliğinden renklenen gözlük camlarının kalitesini moleküllerin hareket etme hızından anlayabilirsiniz – ve bizim moleküllerimiz hızlıdır. ZEISS PhotoFusion gözlük camları parlak ışıkta veya güneş ışığında sadece 15 - 30 saniyede kararır; içeride 5 ila 10 dakikada tekrar tamamen açılır.*

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun