DuraVision® Premium Kaplamalar

Daha iyi görün, daha iyi görünün

Gözlük camı kaplamaları, organik camları bir sanat eserine dönüştürür. Organik gözlük camlarını sertleştirir, böylece kire karşı dirençli hale getirir ve temizlemeyi kolaylaştırır. Fakat hikaye burada bitmiyor. İyi anti-reflektif kaplamalar aynı derecede gereklidir. ZEISS'in hepsi bir arada DuraVision Premium Kaplamalarını deneyin. Bunlar iki farklı kalitede kullanıma sunulur: Platinum ve Silver. DuraVision Platinum size DuraVision Silver'ın tüm performans özelliklerini sunar ve hatta sert kaplamasıyla daha iyi özellikler sağlar! Özel bir üretim işlemi sayesinde bunlar gerçekleşir.

Sizin için nasıl faydalı olabilir

Koruma, ek işlevler ve bunların yanında gözlük modasında son nokta

  • Camların yüksek şeffaflığı sayesinde berrak ve rahat bir görme.
  • Cam üzerinde daha az miktarda rahatsız edici yansıma sayesinde daha iyi bir görünüm.
  • Camın ön ve arka kısmında en yeni anti-reflektif kaplama.
  • Dayanıklı ve çizilmeye karşı dirençli camlar için üstün dayanıklılık.
  • Antistatik kaplama ve CleanCoat sayesinde temizlemesi kolay camlar.

DuraVision® Premium cam kaplaması
– ZEISS camlarınız için en iyi koruma

Tüm ihtiyaçlarınız için ZEISS cam kaplamaları

Gözlük camları birçok eziyete dayanmalıdır. Günlük stres ve zorlama nedeniyle dayanıklı, temizlemesi kolay ve kir tutmayan camlar olmalıdır. ZEISS premium cam kaplamaları bunların hepsini iki farklı kalitede size sunar: Silver ve Platinum. Camları için ideal kaplamaya ihtiyaç duyan herkes için.

1// DuraVision® Silver

Daha iyi görün, daha iyi görünün

DuraVision Silver, ZEISS DuraVision Premium kaplamalarının en ekonomik seçeneğidir. DuraVision Platinum'a benzer şekilde, DuraVision Silver üstün anti-reflektif özellikler ile ayırt edilir. Bu özellik size iki avantaj sunar: yansımasız bir görünüm ve iyi bir görünüş. Çünkü, sizinle konuşan kişi gözlerinizi net bir şekilde görür. Gözünüzde sanki cam yokmuş gibi görünürsünüz.

Yeni anti-reflektif kaplama teknolojisi bunu mümkün hale getirir:

Yeni bir anti-reflektif kaplama DuraVision Premium Silver ve Platinum kaplamalarla kullanılır. Bu kaplamayı, camı beyaz bir arka plana karşı belli bir açıyla tuttuğunuzda geriye kalan mavi yansıma renginden görürsünüz. Anti-reflektif kaplaması olan her camın, çoğunlukla geleneksel camlarda yeşil olarak görülen geriye kalan yansıması vardır. Premium kaplamalar için, ZEISS mavi bir renk kullanır. Aslında bu rengin ortaya çıkarılması daha karmaşıktır ve bu renk sayesinde gözlük kullanan kişinin gözlerine daha fazla ışık girer. Bu da, daha iyi bir görme için çok önemlidir. Camın ön ve arka yüzeyinde yansımalar fazladan %20 oranında azalır**.

Geriye kalan mavi yansıma rengi sayesinde üstün anti-reflektif özellikler

Net bir görme

Daha net bir görme için daha yüksek ışık geçirgenliği.**

Net bir görme

Arka yüzeyde %20 daha az rahatsız edici yansıma kusursuz görmeyi sağlar.**

Daha iyi bir görünüş

Camın ön kısmındaki %20 daha az yansıma daha iyi bir görünüş sağlar.**

** Yeşil anti-reflektif yansımalı standart anti-reflektif kaplamalı ZEISS gözlük camları ile karşılaştırıldığında.

Anti-reflektif özellikler
Karşılaştırma: DuraVision® Premium olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Premium (sağdaki resim) ile.

Anti-reflektif özellikler

Daha az fark edilen geriye kalan mavi renk yansıma rengi, camların ışık iletimini arttırır ve daha net bir görme sağlar. Bu camlar, ZEISS'in LotuTec gibi yeşil yansıma rengine sahip geleneksel anti-reflektif kaplamalarına göre %20 daha az ışık yansıma özelliği sunar.

Kir tutmayan gözlük camlar
Karşılaştırma: DuraVision® Premium olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Premium (sağdaki resim) ile.

Kir tutmayan gözlük camlar

Patentli antistatik kaplama statik birikimi önler. Kir ve toz parçacıkları cam yüzeyi tarafından çekilmez, böylece camlar temiz kalır.

Temizlemesi kolay camlar
Karşılaştırma: DuraVision® Premium olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Premium (sağdaki resim) ile.

Temizlemesi kolay camlar

Ultra kaygan CleanCoat sayesinde, bu camların temizliği çok kolaydır. Büyük temas açısına sahip gözlük camların üzerinden su kayıp akar.

2// DuraVision® Platinum

Tüm zamanların en dayanıklı ZEISS camları

DuraVision Platinum ürünü DuraVision Silver'ın tüm özelliklerine sahiptir. Fakat, söz konusu dayanıklılık olduğunda daha iyidir! DuraVision Platinum ile, artık camlarınızda ZEISS'in sahip olduğu en iyi kaplamayı kullanacaksınız.

En iyisini isteyen kişiler için

Cam kaplamasında en önemli özellik nedir? Soru sorduğumuz 10 kişiden 7'si, çizilmeye karşı direnç ve dayanıklılığın en önemli faktör olduğunu söylemiştir. Bu aslında çok da şaşırtıcı bir sonuç değil. Çünkü camlar modern hayatımızla ayak uydurmak zorundadır ve hem iş yerinde hem de serbest vakitlerde hayatın zorluklarına karşı dayanıklı olabilmelidir.

DuraVision Platinum ile, ZEISS, kaplama ürünlerini bir üst seviyeye taşımada zorun üstesinden gelmiştir. Özel bir üretim işlemi sayesinde, organik camlarımız her zamankinden daha dayanıklı hale gelmiştir. Şirket içi yaptığımız ölçümlerde, DuraVision Platinum ZEISS ile geçmişe göre üç kat daha sert camlar üretilebilmektedir.

Daha dayanıklı camlar
Karşılaştırma: DuraVision® Platinum olmadan (soldaki resim) ve DuraVision® Platinum (sağdaki resim) ile.

Daha dayanıklı camlar

DuraVision Platinum kaplamasına sahip ZEISS camlar ZEISS'in geleneksel olarak kaplı organik camlarına göre üç kat daha serttir ve ZEISS'in anti-reflektif gözlük camlarına göre %35 daha serttir.*

 

*DuraVision® Platinum kaplamasına ve 1,5 kırılma indisine sahip ZEISS camlar ile SUPER ET'ye sahip ZEISS Tek Odaklı Sph cam 1,5 karşılaştırması.
Bayer Test ile ölçülmüş ve COLTS standart çalışma prosedürleri ve COLTS tarafından önerilen bir aşındırıcı kullanılarak yürütülmüştür.

İşte DuraVision® Platinum'u nasıl bu kadar dayanıklı yaptığımızın sırrı

Sırrı iyonlarda!

Her DuraVision Platinum gözlük camı kaplaması dokuz ultra ince katmandan oluşur: öncelikle, ana camın üzerine sert bir kaplama gelir, ardından antistatik kaplama içeren anti-reflektif kaplamalar gelir ve son olarak da CleanCoat katmanı gelir. En üstteki bu katman gözlük camını mühürler ve mükemmel şekilde pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Temizlemesi kolay ve mükemmel bir cam oluşturabilmek için, kirler ve nem uzaklaştırılır.

DuraVision Platinum'dan yeni, ultra-ince kaplamalar
DuraVision Platinum'dan yeni, ultra-ince kaplamalar

Bununla birlikte, DuraVision® Platinum'un üstün sertliği sadece özel bir kaplama teknolojisi ile sağlanabilir. Gözlük camları, üretim sürecinde özel iyonlar tarafından üst üste bombardımana tabi tutulur. Böylece kinetik enerji camlara aktarılır ve katmanlar tek bir kaplama şeklinde sıkıştırılır. Böylece, katmanlar birbirine ideal düzeyde yapışır. Elde edilen sonuç ise önceki jenerasyon ZEISS organik camlardan üç kat daha sert bir cam yüzeyidir.* Camları daha dayanıklı, kire dirençli ve temizlemesi kolay hale getirmek için pürüzsüz ve sert bir yüzey elde edilir.


*DuraVision® Platinum teknolojisi 1.67'ye sahip ZEISS camlarının LotuTec 1.67 ile karşılaştırması.

Standart teknoloji

Standart teknoloji ile kaplanan camların kısmi mikroskobik görüntüsü. Kaplamalar çok sıkı bir şekilde yapıştırılmamış.

DuraVision® Platinum teknolojisi

Mikroskoptan görüldüğü şekliyle DuraVision® Platinum teknolojisine sahip camın ayrıntılı görünümü. Kaplamalar çok sıkı bir şekilde yapıştırılmış.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun