Gözlük camı kaplamaları.

Daha rahat görmenin keyfini çıkarırken harika görünün.

Yeni! Tüm renksiz
ZEISS gözlük camlarında
tam UV koruması.

Gözleriniz için yüksek teknoloji. Gözlük camı kaplamaları, gözlük camı bakımını kolaylaştırıp gözlüklerinizi çizilmelerden korurken mümkün olan en rahat görmeyi elde etmenize yardımcı olmaktadır. Özellikle plastik gözlük camları, doğru kaplamayla gerçek anlamda her işi yapabilirler.

DuraVision® Premium gözlük camı kaplamaları.

En iyi görme ve maksimum rahatlık için.

Profesyonel bir gözlük camı kaplaması birçok fayda sağlamaktadır. Gözlük camı yüzeyini sertleştirip zedelenmeye karşı daha dirençli hale getirmekte, yüzeyde ışık yansımalarını azaltmakta ve gözlük camlarını kire karşı daha dayanıklı ve temizlemesi daha kolay hale getirmektedir. ZEISS DuraVision® Premium gözlük camı kaplamaları bu özellikleri en yüksek standartları karşılayan tek, birinci sınıf bir gözlük camı kaplamasıyla birleştirmektedir.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Çizilmelere karşı en iyi koruma. Her zamankinden daha serttir.

ZEISS'da şimdiye kadar üretilen en dayanıklı gözlük camı kaplaması ve çizilmelere karşı en iyi koruma. Bu durum uzun süreli görme rahatlığı ve olağanüstü netliği garanti etmekte ve gözlüklerinizin mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlamaktadır.

çizilmelere karşı koruma çizilmelere karşı koruma

İyon teknolojisi sayesinde üç kat daha dayanıklı.

Sizin için çalışan bilim. DuraVision® Premium kaplamanın üretim süreci sırasında camlara özel iyonlar çarptırılır. Bu özel katmanlar en uygun şekilde sıkıştırarak olağanüstü sertlik sağlamakta ve ZEISS’in standart plastik cam kaplamalarına göre üç kat daha dayanıklı ve antireflektif kaplamalı camlara göre %35 daha güçlü hale getirmektedir. Ve ek bir faydası vardır: özellikle düzgün ve sert yüzey, gözlük camının kire karşı daha dayanıklı ve önemli ölçüde daha kolay temizlenir olması anlamına gelmektedir.

Daha iyi görün, daha iyi görünün. Kusursuz antireflektif kaplama ile.

Gözlük camlarının net ve bozulmamış bir görüntü sağlaması için antireflektif kaplama gerekmektedir. Işık yansımaları – yansıyan yüzeyler, lambalar, ıslak yollar veya gece trafik ile olduğu gibi – en aza indirilmekte ve gözlük camları doğal olarak saydam kalmaktadır. Bu durum kullanıcı rahatlığını arttırmakta ve gözlükleri size bakan birisi için estetik olarak daha çekici hale getirmektedir: ZEISS'dan DuraVision® Premium gözlük camı kaplamaları olan gözlük camları hem ön hem arka yüzeyde %20 daha az yansıma özelliğine sahiptir.* Bu şekilde gözleriniz dikkat dağıtıcı yansımalar olmadan içeride ve dışarıda, gece ve gündüz doğal görünmektedir

* Yeşil yansımalı standart antireflektif kaplamalı ZEISS gözlük camları ile karşılaştırıldığında.

mükemmel yansıma önleyici kaplama mükemmel yansıma önleyici kaplama

Rahatsız edici yansıma yok. Sadece net görme – saf ve basit.

Geleneksel antireflektif gözlük camlarında hala üretim süreci nedeniyle yeşil bir yansıma rengi vardır. Ancak yeşil renk, yansımaları en uygun şekilde azaltmaz: gözlük camından daha az ışık girer ve yüzeyinde daha fazla yansımaya neden olur. DuraVision® Premium kaplamalı gözlük camlarında önemli ölçüde daha gelişmiş bir antireflektif süreç sonucunda mavi bir kalan yansıma rengi vardır. Bu durum ışık geçirgenliğini arttırır ve yüzey yansımalarını etkin şekilde azaltıp gözlük camlarının daha net – neredeyse görünmez gibi – olmalarını ve yansımaların tamamen ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Toz ve suyu iterler ve kire daha az duyarlı olup temizlenmeleri daha kolaydır.

Uzun süreli net görünürlük. Ultra pürüzsüz Clean Coat, toz ve suyu iter ve anti-statik tabaka toz ve hava birikmesini önler – böylece gözlük camları daha uzun süre temiz kalır ve temizlenmeleri daha kolaydır.

Toz ve suyu iterler ve kire Toz ve suyu iterler ve kire
Renksiz ZEISS camlarında tam UV koruması. Tüm gün. Her gün.

UV daima vardır. Bulutlu günlerde bile. UV radyasyonu hem gözleriniz hem de gözün çevresi için bir sağlık riski oluşturur. Dışarıdayken gözlerinizi daima korumak istiyor musunuz? Artık tüm ZEISS renksiz camları tam UV korumadır!

Gözlük camının kendine özgü özellikleri zararlı UV ışınlarını filtreler ve gözlerinize kalıcı koruma sağlar.

Suni ışıkta ek görme rahatlığı. Göz yorgunluğu ve dijital göz yorulmasını önleyin.

İster akıllı telefon, LED ışık, monitör, TV, tablet veya e-okuyucu olsun modern ışık kaynakları daha öncekilerden daha fazla mavi ışık yaymaktadır. Birçoğumuz bunu rahatsız edici ve stresli buluruz. ZEISS DuraVision BlueProtect yardımcı olabilir – Bu kaplama, gözlük camında tehlikeli radyasyonun geçmesine izin vermemek üzere özel olarak tasarlanmış bir mavi ışık filtresidir.

Özel gözlük camı kaplaması sayesinde araba sürerken daha az rahatsız edici parlama ile gece daha fazla güvenliğin tadını çıkarın.

Muhtemelen arabanızdaki en önemli güvenlik unsurudur. DuraVision® DriveSafe kaplamalı gözlük camları rahatsız edici parlamayı ve özellikle gece araba sürerken son derece parlak modern farların neden olduğu kamaşmayı azaltır. Bu durum gözlük camlarının araba sürme için uygunluğunu etkilemeden kaza riskini azaltır – trafik ışıklarının doğal şekilde algılanması bozulmaz.

Özel gözlük camı kaplaması sayesinde araba sürerken daha az rahatsız edici parlama ile gece daha fazla güvenliğin tadını çıkarın.
Daha fazla rahatlık ile çarpıcı bir görüntü – güneş gözlükleri için de.

Daha fazla rahatlık ile çarpıcı bir görüntü – güneş gözlükleri için de.

Bunlar çok şık görünüp mükemmel ve rahat bir görüntü sunarlar: DuraVision® Mirror kaplamalı güneş gözlüğü camları gözlük camının arka yüzeyindeki özel bir kaplama sayesinde rahatsız edici kalan yansımaları azaltır ve en moda renkleri de mevcut olan bir ayna kaplamasına sahiptir.

Gözlüklerinizin uzun ömürlü olmasını sağlamak için 5 ipucu

Gözlük camı kaplamanızı seçerken hiçbir şeyi şansa bırakmayın.

1. Gözlük camı kaplamanızı seçerken hiçbir şeyi şansa bırakmayın. Gözlükçünüzden değişik kaplamaların avantajları ve dezavantajlarını ayrıntılı olarak açıklamasını isteyin.

Çocuklar için gözlük satın alırken iyi bir gözlük camı kaplaması seçin çünkü küçük çizikler ve yansımalar da gelişmemiş gözlere zarar vermektedir.

2. Çocuklar için gözlük satın alırken iyi bir gözlük camı kaplaması seçin çünkü küçük çizikler ve yansımalar da gelişmemiş gözlere zarar vermektedir.

Gözlüklerinizi, gözlük camına zarar vermeyen iyi gözlük camı temizleme ürünleri kullanarak düzenli olarak temizleyin.

3. Gözlüklerinizi, gözlük camına zarar vermeyen iyi gözlük camı temizleme ürünleri kullanarak düzenli olarak temizleyin.

 Pratik olabilir ama gözlüklerinizi gömleğinizin kolu, T-shirt veya bir kâğıt havluyla temizlemeyin.

4. Pratik olabilir ama gözlüklerinizi gömleğinizin kolu, T-shirt veya bir kâğıt havluyla temizlemeyin. Bunun nedeni: zaman içinde camları çizen mikroskobik toz parçacıklarının bulunmasıdır.

Gözlüklerinizi gece kaldırırken bir kılıfa koyun.

5. Gözlüklerinizi gece kaldırırken bir kılıfa koyun. Gözlükleriniz çok yüksek veya çok düşük sıcaklıkları sevmez. Örneğin sıcak yaz aylarında araçtaki sıcaklık da kaçınılması gereken bir durumdur. Aynı durum sauna veya ev ısıtması için de geçerlidir.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun