Daha fazla görme rahatlığı, daha fazla güvenlik.

Mavi ışık filtreli gözlük camı kaplaması.

Yeni! Tüm renksiz
ZEISS gözlük camlarında
tam UV koruması.

ZEISS DuraVision BlueProtect. Sıklıkla içeride çalışan ve LED lambalar, TV'ler veya bilgisayar monitörlerinin verdiği ışığın kendilerini yorgun veya rahatsız hissettirdiğini düşünen kişiler için.

DuraVision® BlueProtect.

Gözleriniz için mavi ışık koruması.

Modern ışık kaynakları nispeten yüksek oranda mavi ışık yayar. İnsan vücudu uyku/uyanıklık döngüsünü kontrol etmek için bir miktar mavi ışığa gereksinim duysa da 'yanlış' tipte mavi ışığın fazla miktarları sağlık açısından risk oluşturup göz hastalıklarına neden olabilir. ZEISS DuraVision BlueProtect gözlük camı kaplamalı gözlük camları yüksek ölçüde mavi ışık oranı olsa dahi rahat görmeyi sağlayan özel bir filtreye sahiptir.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Zararlı olabilecek mavi ışığı filtreler.

Akıllı telefonlar, LED ampuller, televizyonlar, bilgisayar monitörleri, e-okuyucular ve tabletler yüksek düzeylerde mavi ışık yayar. Yükse miktarlarda mavi ışık yayılması dijital göz yorgunluğunun bir nedenidir. DuraVision® BlueProtect mavi ışık filtresi mavi ışığın belirli kısımlarını azaltır. DuraVision® BlueProtect kullanan birçok gözlük kullanıcısı bu kaplama sayesinde daha fazla görme konforu bildirmektedir.

Daima korumalı. İçeride ve dışarıda.

ZEISS Skylet veya ZEISS PhotoFusion kendiliğinden renklenen camlar gibi güneş gözlüğü camları siz dışarıda güneş altındayken %100 UV koruma özelliğine sahiptir. İçerisi için isteğe bağlı bir gelişmiş özellik: DuraVision® BlueProtect. Bu cam kaplaması renkli olmayan gözlük camlarıyla mavi ışığı da filtreler.

Bir bakışta: mavi ışık kaynakları hangileridir?

Mavi-mor ışık göze farklı şekillerde ulaşır. Güneş ışığının bir parçasıdır ama aynı zamanda cep telefonu ekranları, bilgisayar monitörleri, televizyonlar ve ayrıca LED ve enerji tasarruflu ampuller tarafından farklı şiddetlerde yayılır.

Bir bakışta: mavi ışık kaynakları hangileridir?
Renksiz ZEISS camlarında tam UV koruması. Tüm gün. Her gün.

UV daima vardır. Bulutlu günlerde bile. UV radyasyonu hem gözleriniz hem de gözün çevresi için bir sağlık riski oluşturur. Dışarıdayken gözlerinizi daima korumak istiyor musunuz? Artık tüm ZEISS renksiz camları tam UV korumadır!

Gözlük camının kendine özgü özellikleri zararlı UV ışınlarını filtreler ve gözlerinize kalıcı koruma sağlar.

Kendiliğinden renklenen gözlük camları. Güneş korumalı gözlük camları. Şık ve pratik.

Her durum için bir gözlük: kendiliğinden renklenen bu gözlük camları güneş gözlüğü olarak da işe yarar. Birkaç saniye içinde koyulaşıp sadece birkaç dakika içinde açılırlar. Ve tabii %100 UV korumasına sahiptirler.

Bilgisayarda çalışmayı gözleriniz için kolaylaştırır.

Daha fazla konsantrasyon, daha az görme stresi ve zihin açıklığı için.

İşte daima güvenebileceğiniz bir iş arkadaşı – DuraVision® BlueProtect ile de sağlanır: ZEISS Office Gözlük Camları özellikle işyerinizdeki bilgisayar monitörünüz için optimum hale getirilmiştir. Normal bir iş gününü gözleriniz için daha rahat hale getirip görmenizin daha iyi olmasını sağlarlar.

DuraVision BlueProtect özelliğine sahip dijital gözlük camlarıyla göz yorgunluğunu önleyin.

Gözlerde yanma veya aşırı yorgunluk, baş ve boyun ağrıları: akıllı telefon, e-okuyucu veya tabletlerin sık kullanımı genellikle dijital göz yorgunluğuna neden olur. Dijital Gözlük Camları yardımcı olabilir. Özel olarak optimum hale getirilmiş bir yakın alanı ile görme desteği sağlayıp daha rahat görmeyi mümkün kılarlar. DuraVision® BlueProtect kaplama sayesinde bu kombinasyon göz yorgunluğunu önler – ve size daha iyi bir görme sağlar.

Mavi ışıkla başa çıkmak için 5 ipucu

Uzaklara düzenli olarak bakmak için zaman ayırın

1. Uzaklara düzenli olarak bakmak için zaman ayırın – özellikle sık sık bilgisayarda çalışırken veya bir tablet veya akıllı telefon kullanırken.

Mavi ışık biyoritmimizi kontrol eder.

2. Mavi ışık biyoritmimizi kontrol eder. Çalışmalar mavi ışığın insan vücudundaki melatonin seviyesini düzenlemekte ve böylece kişinin uyku/uyanıklık döngüsünü ve esenliğini kontrol etmekte çok önemli olduğunu göstermiştir. Bu nedenle mavi ışığı filtrelemenin en iyi yolu konusunda gözlükçünüze danışmalısınız.

Çok fazla mavi ışık (örn. tabletinizde bir şey okurken) ve geceleri parlak suni ışık önerilmez çünkü ikisi de uykusuzluğa yol açabilir.

3. Çok fazla mavi ışık (örn. tabletinizde bir şey okurken) ve geceleri parlak suni ışık önerilmez çünkü ikisi de uykusuzluğa yol açabilir. Şu kuralı unutmayın: geceleri yumuşak ışık kullanın ve çok parlak ışıktan kaçının. Örneğin mum ışığıyla sakinleşin.

Gün ışığında bol miktarda mavi ışık vardır.

4. Gün ışığında bol miktarda mavi ışık vardır. Farklı çalışmalara göre yüksek enerjili mavi ışığa uzun süreli maruz kalma retinaya zarar verip zaman içinde makula dejenerasyonu riskini arttırabilir. En iyi çözüm: %100 UVA ve UVB korumalı güneş gözlüğü camları ve hatta ZEISS'dan kendiliğinden renklenen gözlük camları.

Geceleri gözlerinizde yanma oluyor mu?

5. Geceleri gözlerinizde yanma oluyor mu? Baş, boyun veya bel ağrınız var mı? Nedeni dijital göz yorgunluğu olabilir. Gözlerinizi ZEISS gözlükçünüzde test ettirin.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun