DriveSafe Gözlük CamlarıMADE BY ZEISS

Tepkilerinizin görüşünüz kadar keskin olduğu an.

İşte biz bu anlar için çalışıyoruz.

DriveSafe Gözlük CamlarıMADE BY ZEISS

DriveSafe Gözlük Camları

Nihayet daha rahat bir sürüş!

Otomobil sürmenin çekici bir yönü vardır. Bununla beraber, zor durumlarda pek çok kişi kendini güvende hissetmez ve gözlüklerinin fırtınada, geceleyin, gün ağarırken veya alaca karanlıkta yeteri kadar kendilerini desteklemediğini düşünür. Özellikle geleneksel progresif gözlük camları araç sürüşü için pek ideal değildir. Optimize edilmiş gözlük camı tasarımı ile birlikte özel bir kaplama kullanıldığında, ZEISS DriveSafe size araç sürmeyi daha rahat bir deneyim haline getirecek ve her gün kullanabileceğiniz özel niteliklere sahip bir gözlük camı sunuyor. Araç sürerken daha iyi görmek için ZEISS teknolojisine güvenin.

Loading the player...
 • Avantajlarınız

  Avantajlarınız

  Gözlük kullananlar için faydaları

  ZEISS DriveSafe gözlük camları pek çok sürücü için ideal görme hayalinin gerçekleşmesidir.

  • Tüm gün boyunca DriveSafe gözlük camlarını normal gözlükler gibi takabilir ve güvenli bir sürüş deneyimi için bu özelliklerden faydalanabilirsiniz.
  • Az ışıklı veya kötü hava nedeniyle oluşan zorlu ışık koşullarında daha iyi görme sayesinde daha rahat bir his.
  • Karşıdan gelen araç farları ve sokak lambalarından dağılan ışıklardan sıklıkla rahatsız olan sürücüler için daha az parlama.
  • Progresif gözlük camları kullanan kişiler yola, kontrol paneline, dikiz aynasına ve yan aynalara baktıklarında ideal görme konforunu yaşarlar.
 • DriveSafe gözlük camları kimler içindir?

  Daha rahat bir sürüş deneyimi isteyen herkes için

  İster çok ister az araç sürelim, aracımızı sürerken iyi bir şekilde görmek herkes için çok önemlidir. Kötü hava koşullarında ve zor durumlarda araç sürmek pek çok kişi için rahatsız edici ve stres vericidir. İdeal sürüş gözlükleri için talep edilen beklentiler çok benzerdir.

  Gözlük kullanan sürücüler şunları ister:
   

  1. Kötü havada, geceleyin, gün ağarırken veya alaca karanlıkta daha iyi görme
  2. daha az kamaşma
  3. Odak noktasını değiştirirken daha az görme sorunu

  DriveSafe bu ihtiyaçları progresif gözlük camlarına sahip tek bir gözlükle karşılar. Buradaki sır şudur: DriveSafe camlarına sahip gözlükler günlük kullanıma yöneliktir ve tüm gün boyunca kullanılabilir.

   

   

  Kötü havada, gün ağarırken veya alaca karanlıkta daha iyi görme

  Loading the player...

  Karşıdan gelen araçlar nedeniyle daha az kamaşma

  Loading the player...

  ZEISS DriveSafe ve Thierry Neuville

 • Teknoloji

  Yüksek oranda uzmanlık ile üretilen günlük kullanıma yönelik gözlükler

  1//

  ZEISS Luminance Design™ teknolojisi

  ZEISS DriveSafe, az ışıkta göz bebeklerimizin büyüklüğünü dikkate alan optimize edilmiş bir gözlük camı tasarımına sahiptir. Tek odaklı gözlük camları ve progresif gözlük camları için tek bir gözlük camı tasarımı vardır. Sonuç: az ışıkta araç sürerken gelişmiş ve bozulmamış görme kalitesi.

  2//

  ZEISS DuraVision DriveSafe gözlük camı kaplaması

  DriveSafe ile ZEISS sürüş sırasında görme sistemimizin parlamalarla karşılaştığı sırada meydana gelebilecek birçok farklı durumu hesaba katarak özel yeni bir kaplama geliştirmiştir. ZEISS'ın ürettiği DuraVision® DriveSafe kaplaması mavi ışık spektrumunun görünür kısmındaki, 450 nm dalga boyu bandı da dahil olmak üzere yüksek enerjili dalga boylarını yansıtmaktadır. Bu nedenle ZEISS'ın DuraVision® DriveSafe Kaplaması, parlamaların verdiği rahatsızlığı yüksek kaliteli AR kaplamalara kıyasla %64'e kadar* azaltmaktadır.

  *DuraVision DriveSafe ile, test sürücüleri diğer premium AR kaplamalara göre bu yeni kaplamayı kullanırken %64 daha az kamaşma sorunu yaşamıştır. 

  3//

  Progresifler için ZEISS DriveSafe Gözlük Camı tasarımları

  ZEISS progresif gözlük camları ile araç kullanmayı daha rahat ve güvenli hale getiren özel bir tasarım sunmaktadır. Optimize edilmiş görme alanları gözlerin yol ile araç kontrol paneli veya yan ya da dikiz aynası arasında hareket ederken daha kolay yeniden odaklanmasını sağlamaktadır. Başın yatay hareketleri azaltılır. Aynı zamanda, DriveSafe gözlüklerinin tüm gün boyunca takılabilmesi için yakın bölge tasarlanmıştır. Bu gözlükler okuma gibi diğer faaliyetler için de uygundur.**

  • Parlak ışık = Gün boyunca küçük göz bebekleri ile görme: büyük bir alan derinliği, bozulmamış mekan algısı
   Parlak ışık = Gün boyunca küçük göz bebekleri ile görme: büyük bir alan derinliği, bozulmamış mekan algısı
  • Işık yok (karanlık) = Büyük göz bebekleri ile gece görüşü: sınırlı alan derinliği
   Işık yok (karanlık) = Büyük göz bebekleri ile gece görüşü: sınırlı alan derinliği
  • Az miktarda ışık = Farklı göz bebeği büyüklüklerine sahip alaca karanlık görüşü: alan derinliğindeki farklılık nedeniyle farklı koşullar
   Az miktarda ışık = Farklı göz bebeği büyüklüklerine sahip alaca karanlık görüşü: alan derinliğindeki farklılık nedeniyle farklı koşullar
  Az ışık koşulları kamaşmayı ve yansımayı arttırır

  Az ışık koşulları kamaşmayı ve yansımayı arttırır

  Kontrol paneli ve ayna arasında kolayca geçiş yapmanıza olanak veren %43'e kadar daha büyük** ilerleme bölgesi ve bunun yanında yolun daha geniş bir şekilde görülebilmesi için %14 daha fazla mesafe aralığı.

  Kontrol paneli ve ayna arasında kolayca geçiş yapmanıza olanak veren %43'e kadar daha büyük** ilerleme bölgesi ve bunun yanında yolun daha geniş bir şekilde görülebilmesi için %14 daha fazla mesafe aralığı.

  **Kaynak: ZEISS, harici ortağı FKFS ile birlikte ileri göz ve baş izleme teknolojisi kullanılan kapsamlı bir gerçek sürüş çalışmasında araba sürücülerinin görsel davranışlarını araştırmıştır.

  FKFS Research Institute of Automotive Engineering and Vehicle Engines Stuttgart Stuttgart Üniversitesi ile işbirliği yapan bağımsız bir kuruluştur. 1930 yılında kurulduğundan beri FKFS otomotiv mühendisliği alanında dünyanın önde gelen araştırma kuruluşlarından biri haline gelmiştir ve global ölçekte lider otomotiv imalatçıları ve tedarikçilerine hizmet sunmuştur.

Size özel gözlük camları:
ZEISS ürünleri sizin için ideal tercih olabilir.

Spor gözlüklerine mi ihtiyacınız var?

ZEISS spor gözlük camları

Profesyonel veya amatör, bisikletçi veya golfçü, yüzücü veya tenisçi fark etmez iyi bir görme sporcular için çok önemlidir ve hiçbir sporcunun birbirine benzemediği de bir gerçektir.

Numaralı bombeli gözlük camları ZEISS'in yıllara yayılan deneyiminden faydalanıyor.

Aşırı ışık koşulları ve yansımalar artık sorun olmaktan çıktı

ZEISS SkyPol

Aracınızı sürerken veya spor yaparken rahatsız edici yansımalardan siz de muzdarip misiniz? Pek çok su sporu hayranı polarize gözlük camlarına güveniyor.

Polarize filtresine sahip gözlük camları bunu mümkün hale getiriyor.

Tüm gün boyunca ve her gün net görme

ZEISS'ten gözlük camı temizleme solüsyonları

Kirli gözlük camları rahatsız edici bir durumdur. Gözlüklerin temizlenmesi mümkün olduğu kadar nazik, basit ve etkili olmalıdır. İşte bu yüzden ZEISS geniş bir yelpazede cam temizleme solüsyonları sunuyor.

Hızlıca temizleme veya iyice temizleme? ZEISS ihtiyacınız olan gözlük camı temizleme solüsyonlarına sahip

Sizin için doğru ürün değil mi?

Kullanıcı için üstün tolerans sunan progresif gözlük camları mı arıyorsunuz?

ZEISS progresif gözlük camları

Progresif gözlük camları gerçek optik şaheserleridir. Yakın ile uzak arasındaki tüm mesafeler için size özel destek sunar.

Size en uygun progresif gözlük camını bulabilmeniz için ZEISS dört performans kategorisi sunmaktadır.

Dijital cihazları sürekli kullanır mısınız?

ZEISS Dijital Gözlük Camları

Bu kadar bağlı olduğumuz kimin aklına gelir? Akıllı telefonlara veya diğer mobil cihazlara günde ortalama 80 kez bakıyoruz! Yakınla uzak arasındaki bu hızlı değişim gözlerimiz için çok ciddi bir yük anlamına gelir.

Dijital göz yorgunluğu ve doğru camların nasıl faydalı olabileceği hakkında daha fazla bilgi alın

Kişiye özel tavsiye: size yakın bir ZEISS gözlükçüsü bulun

ZEISS gözlükçünüz, tüm mevcut seçenekleri dikkatli bir şekilde açıkladıktan sonra size özel DriveSafe gözlük camlarını tavsiye etmekten mutluluk duyacaktır. Uygun bir gözlükçü bulun.

Yetkili ZEISS Optik Mağazaları

Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın