Dijital gözlük camları

Dijital göz yorgunluğuna bir son verin!

Bu kadar bağlı olduğumuz kimin aklına gelir? Akıllı telefonlara veya diğer mobil aygıtlara günde ortalama 80 kez bakıyoruz! Yakınla uzak arasındaki bu hızlı değişim gözlerimiz için çok ciddi bir yük anlamına gelir. Bu sıkıntıyı akşamları yorgunluk ve yanma hissi, kas gerginliği ve hatta baş ağrısı şeklinde fark ederiz. Gözlerimiz belli bir yaşa kadar çok fazla zorlanmadan çalışır ve tüm mesafelere hızlıca uyum sağlar. Maalesef gözlerimiz, 30'lu yaşlardan itibaren başlayarak farklı mesafelere odaklanmaya "akomodasyon" yeteneğinde sürekli bir azalma yaşar. Bu durum genellikle göz ardı edilir. İşte bu aşamada ZEISS'in özel gözlük camları göz yorgunluğunuzu azaltabilir.

Sizin için nasıl faydalı olabilir

ZEISS Dijital Gözlük Camları, akıllı telefonların ve diğer dijital cihazların sürekli olarak kullanılması nedeniyle ortaya çıkan gerginlik ve zorlanmayı azaltmaya yardımcı olur.

  • Bu camlar, akıllı telefonunuz veya tabletinizle işyerinde çalıştıktan sonra bile size gün boyunca rahat ve dinlenmiş gözler sunar.
  • Yakın ile uzak arasında odağınızı sürekli olarak hızlıca değiştirmek zorunda kalsanız bile, gergin olmayan bir görmeye kavuşursunuz.
  • Gözlük takan kişi için mükemmel memnuniyet. Ayrıca aynı %100 ZEISS memnuniyet garantisine sahip olursunuz.
  • Tüm gün boyunca ZEISS dijital gözlük camlarını kullanabilirsiniz.

Dijital gözlük camları kimlere yardımcı olabilir?

Artık pek çok şeyi dijital ortamda yapıyoruz. Günde beş saatten fazla akıllı telefon, tablet ve bilgisayarların kullanılması gözlerimiz için gerçek bir maraton koşusu gibidir.

Siz de şu sorunlardan muzdarip misiniz:

Yorgun gözler?

Boyun tutulması?

Baş ağrısı?

Dijital göz yorgunluğuna neler sebep olabilir?

Özellikle akıllı telefon gibi dijital cihazlarımızı daha sık ve daha uzun süre kullandıkça, gözlerimiz uzak ve yakın arasında daha sık hareket eder. Gözün iç kısmındaki göz kası her zaman gördüğümüz şeye odaklanır. Yaşlandıkça, artık olması gerektiği gibi çalışmaz. İşte gözlerimizin yaşlanmaya başladığını fark ettiğimiz an budur. Akşamları ise, gözlerimizin ne kadar zorlandığını ve yorulduğunu fark ederiz.

Genellikle ilk etapta her zaman baş ağrısı, sırt ağrısı ve yorulmuş gözler ile dijital aygıtları kullanma arasında bağlantı kurmayız. Ve dijital cihazların bulanık görmenin sebebi olabileceğini hiç düşünmeyiz. Fakat bunların hepsi "Bilgisayar Kaynaklı Göz Rahatsızlığı"nın ilk işaretleri olabilir. Maalesef gözlerimiz, 30'lu yaşlardan itibaren başlayarak farklı mesafelere odaklanmaya "akomodasyon" yeteneğinde sürekli bir bozulma yaşar.

ZEISS Dijital Gözlük Camları gözün iç kısmındaki göz kapağı kasının çalışmasını destekler. Farklı özelliklere sahip uzak gözlüklerde başarılı sonuçlar vermekte ve dijital cihazlara bakarken göz için hedeflenmiş destek sunmaktadır. Bu gözlüğü tüm gün boyunca takabilirsiniz ve bunlar ilk defa ve uzun süreli gözlük takan kişiler için uygundur.

İşte dijital gözlük camları böyle gözünüzü destekler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun