Dijital Gözlük Camları

– dijital yaşam tarzı için tüm gün kullanılabilecek mükemmel gözlük camları.

Yeni! Tüm renksiz
ZEISS gözlük camlarında
tam UV koruması.

Modern yaşama odaklı. ZEISS Dijital Gözlük Camları size akıllı telefon, tablet veya televizyonunuz için tümüyle yeni bir bakış açısı sağlayacaktır. Dijital cihazların kullanımı için kusursuz şekilde uygun. Gözleriniz size bunun için teşekkür edecektir.

ZEISS Dijital Gözlük Camları.

Dijital göz yorgunluğunun çözümü.

Akıllı telefonlar, tabletler veya TV ekranlarına her gün ortalama beş saat bakıyoruz. Ve cep telefonlarımıza günde 80 kereye kadar bakıyoruz! Ve bu rakamların gelecekte yükselmesi bekleniyor. Küçük yazı karakterleri ve sürekli olarak odağımızı yakın nesnelerden uzaklara geçirmemiz gözlerimizi çok zorluyor. 30 yaşından itibaren bu durum dijital göz yorgunluğuna veya uzmanların deyişiyle Bilgisayar Görme Sendromuna sebep olabilir. ZEISS Dijital Gözlük Camları nereye bakarsak bakalım özel olarak optimum hale getirilmiş bir yakın bölge sayesinde hızlı ve rahat odaklamayı mümkün kılarak kusursuz çözümü sağlıyor. Bu gözlük camları hem dijital cihazlar hem de kitap ve dergi okumak için idealdir.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Gözlükçü Arama

Yakınınızdaki ZEISS gözlükçüsünü bulun.

Pikselli bir dünya – gözleriniz için zor bir durum.

Giderek artan akıllı telefon, navigasyon cihazı, e-okuyucu ve tablet kullanımı ayrıca görme davranışlarımızı değiştiriyor: gözlerimizin dijital cihazları bir gazete veya kitaba göre tuttuğumuz yakın mesafeye uyum sağlamak üzere yeni bir yakın görme aralığına alışmaları gerekiyor. Ve ayrıca gözlerimizin sürekli olarak farklı mesafeler arasında geçiş yapmasını gerektiriyor. Bu durum gözlerimizi çok hatta bazen aşırı yoruyor – giderek daha fazla insan miyop hale geliyor veya bu durum sonucunda gözleri veya genel sağlığıyla ilgili problemlerden yakınıyor.

Dijital göz yorgunluğu nedir?

Dijital teknoloji kullanımı gözlerimizi sonuna kadar zorlar. Saniyenin küçük bir kısmında uzak ile yakın arasında geçiş yapmaları gerekir: uzakta bir şeye bakmaktan küçük bir ekranda küçük yazı karakterleri ile yazılmış çok miktarda bilgiye - ve sonra tekrar geri. Bu durum siliyer kas ve göz merceğimizi çok yoruyor çünkü baktığımız şeyin açıkça odaklanmasını sağlamak üzere sürekli olarak uyum sağlamak zorunda kalıyorlar. Bunun sonucunda özellikle biz yaşlandıkça baş ağrısı, boyun gerginliği ve gözlerde yanma ve yorgunluk gelişebiliyor. Örneğin Almanya'da nüfusun yüzde 50'si bu belirtilenden biri veya birkaçını yani görme stresi yaşıyor.

Relaxed, comfortable vision. With lenses for the digital world.

Rahat, konforlu görme. Dijital dünya için gözlük camlarıyla.

ZEISS Dijital Gözlük Camları e-okuyucular veya akıllı telefonlar gibi dijital cihazların kullanımına net bir şekilde odaklanmıştır. Yakın bölgenin özel olarak optimum hale getirilmesi bu cihazların gerektirdiği tipik hareketleri ve daha kısa okuma mesafesini dikkate alır. Bu tasarım siliyer kası optimum şekilde destekleyerek kullanıcının görmesini yakın ve uzak aralıkta odaklamasını kolaylaştırır Bu durum yorgunluk belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Tüm gün kullanım için ideal gözlükler – sadece dijital cihazların kullanıldığı durumlar için de değil.

Herkes için doğru çözüm.

Dijital Gözlük Camları, Ofis Gözlük Camları ve Progresif Gözlük Camları - farkları nelerdir?

Her türlü zorlukla başa çıkabilir. ZEISS Dijital Gözlük Camları özellikle yakın görme için optimum hale getirilmiş ve tüm gün kullanım için uygunken ZEISS Ofis Gözlük Camları orta ve yakın görme mesafelerinde, örneğin ofiste gereken tipik görme aralığında problemler yaşamaya başladıklarını fark eden kişiler için ek bir gözlük olarak tasarlanmıştır. ZEISS progresif camları ise yakın, uzak ve aradaki tüm mesafeler için net ve odaklanmış bir görüntü sağlamak üzere size özel bir tasarım sunar.

Çok ince, hafif gözlük camları. Yüksek numaralı reçeteler için de uygun.

Aşağıdaki kural her gözlük için geçerlidir: ne kadar hafifse o kadar iyi. Ve bunun tek geçerli olduğu konu çerçeveler değildir. Yüksek kalitede malzemeler ve kalite kategorileri yüksek numaralarda dahi mümkün olduğunca ince ve hafif olan ZEISS tek odaklı gözlük camlarının üretilmesini mümkün kılar. Bu durum ise sadece çok düşük bir ağırlıkla en yüksek kullanıcı rahatlığını garanti eder.

Göz yorgunluğu olmadan gün boyu net ve rahat görüş. ZEISS SmartLife Gözlük Camları ile gözlerinizi buna hazırlayın.
Göz yorgunluğu olmadan gün boyu net ve rahat görüş. Akıllı cihazlar ve dijital yaşam. ZEISS SmartLife Gözlük Camları ile gözlerinizi buna hazırlayın.

Suni ışıkta ek görme rahatlığı.
Göz yorgunluğu ve görme stresine karşı.

İster akıllı telefon, LED ışık, monitör, TV, tablet veya e-okuyucu olsun modern ışık kaynakları daha öncekilerden daha fazla mavi ışık yaymaktadır. Mavi ışık tehlikeli olabilir ve birçok insan bunu gözleri için rahatsız edici ve stresli bulur. Ayrıca biyoritmlerimizi olumsuz etkiler. Gözlük camında özel bir mavi ışık filtresi size daha rahat görme sağlayabilir.

Çiziklerin ve kirin hiç şansı yok. Her zamankinden daha sağlam.

Yüksek performanslı gözlük camı kaplamaları gözlüğünüzün camlarını çizilmeler veya statik toz parçalarına karşı son derece dayanıklı hale getirmektedir. Bunun faydası: gözlük camlarınız daha uzun süre kirlenmeden kalmakta ve böylece temizlenmeleri önemli ölçüde daha kolay olmaktadır. En yeni antireflektif kaplama sayesinde daha iyi görün daha iyi görünün.

Güneş gözlüğü olarak Dijital Gözlük Camları.

Bu yazın muhteşem takımı.

Her gözlük camı kusursuz bir UV koruma ve en iyi görme özelliklerine sahip olacak şekilde tercih ettiğiniz güneş gözlüğüne dönüştürülebilir. Ve bu gözlük camları beklediğiniz her şeyi içerir: daha iyi kontrast algılama, daha az parlama ve antireflektif kaplama. Özet olarak: ödün vermeyen mükemmeliyet.

Kendiliğinden renklenen gözlük camları. Güneş korumalı gözlük camları. Şık ve pratik.

Her durum için bir gözlük: kendiliğinden renklenen bu gözlük camları güneş gözlüğü olarak da işe yarar. Birkaç saniye içinde koyulaşıp sadece birkaç dakika içinde açılırlar. Ve tabii %100 UV korumasına sahiptirler.

Dijital göz yorgunluğunu önlemek için 5 İpucu

Gün boyunca, gözlerinizi mutlaka belli aralıklarla dinlendirin.

1. Gün boyunca, gözlerinizi mutlaka belli aralıklarla dinlendirin. İdeal olarak her saat beş dakika boyunca odaklanmadan uzaklara doğru bakın.

Gözlükçünüzden dijital göz yorgunluğu hakkında öneriler isteyin.

2. Gözlükçünüzden dijital göz yorgunluğu hakkında öneriler isteyin. Kendisi gözlerinizi olası belirtiler açısından kontrol edecektir.

İdeal olarak göz stres testini normal bir göz muayenesiyle birleştirin.

3. İdeal olarak göz stres testini normal bir göz muayenesiyle birleştirin. Bunu iki yılda bir yaptırmalısınız – böylece iyi görmenin tadını çıkarabilir ve daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olabilirsiniz.

Bazı kişiler, bu mavi ışığın kendilerini yorgun ve rahatsız hissetmelerine sebep olduğunu fark etmişlerdir. Çözümü uygun bir gözlük camı kaplaması olabilir.

4. Günümüzde modern ekranların sürekli kullanımı nedeniyle her zamankinden daha fazla mavi ışığa maruz kalıyoruz. Her gün uzun süreler bir bilgisayar, akıllı telefon veya tablet kullanıyor musunuz? Bazı kişiler, bu mavi ışığın kendilerini yorgun ve rahatsız hissetmelerine sebep olduğunu fark etmişlerdir. Çözümü uygun bir gözlük camı kaplaması olabilir.

ZEISS Dijital Gözlük Camları kullanmayı tercih ederseniz gözlükçünüz mutlaka gözlük camlarınız ve çerçeveniz hakkında ayrıntılı bilgi vermeli ve gözlük camlarınızı kusursuz şekilde osdaklamalıdır.

5. ZEISS Dijital Gözlük Camları kullanmayı tercih ederseniz gözlükçünüz mutlaka gözlük camlarınız ve çerçeveniz hakkında ayrıntılı bilgi vermeli ve gözlük camlarınızı kusursuz şekilde osdaklamalıdır.

İlgili Ürünler

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun