Antiviral Kaplamaya sahip ZEISS Gözlük Camları

Virüs ve bakterilerin %99,9'unu öldürür.1

Global COVID-19 pandemisi virüsler ve bunların etkileri konusundaki farkındalığımızı önemli ölçüde etkiledi. Mikropların varlığına ve nasıl yayıldıklarına daha önce hiç olmadığı kadar odaklanmış bulunmaktayız.

Bu artan farkındalık ortamında "yüksek oranda dokunulan eşyalar" ifadesini duymuş olabilirsiniz. Bu eşyalara genel hijyenimizi etkileyebilecek, sürekli olarak dokunduğumuz eşyalar dahildir. Gözlük camları potansiyel olarak yüzeyinde virüs ve bakteri barındırabilecek, yüksek oranda dokunulan eşyalardır Bu sorunu yanıtlamak için ZEISS, virüslerin ve bakterilerin %99,9'unu öldüren ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV adlı bir antimikrobiyal kaplama tasarlamıştır1.

1  ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum UV kaplama gözlük camı yüzeylerindeki virüsler ve bakterilerin %99,9'unu öldürmektedir. Kaynak: Zarflı virüsler için ISO 21702:2019(E) tarafından test edilmiştir ve Gram-negatif ve Gram-pozitif bakteriler için ISO 22196:2011(E) tarafından test edilmiştir. ISO standartlarına göre tanımlandığı şekilde etkinliğini 24 saat sonra da koruduğu kanıtlanmıştır.

Antiviral Kaplamaya sahip ZEISS Gözlük Camları şunları sunmaktadır:


ZEISS DuraVision AntiVirus Platinum is a premium anti-reflective lens coating

Daha iyi gözlük camı hijyeni

DuraVision® AntiVirus Platinum, gözlük camı yüzeyindeki potansiyel olarak zararlı virüslerin ve bakterilerin %99,9'uyla aktif olarak savaşan ve onları öldüren antiviral ve antibakteriyel bir kaplama olup1 gözlük camı hijyeninin iyileştirilmesine yardımcı olur.ZEISS AntiVirus Lenses provide full UV protection up to 400 nm.

Daha fazla koruma

Antiviral ve antibakteriyel kaplamaya sahip ZEISS gözlük camları aynı zamanda şeffaf gözlük camlarında bile 400 nm'ye varan UV koruması sunmaktadır.Estetik. Sağlam. Temizlemesi kolay.

Bulaşma önleyici gözlük isteyenler için bu camlar, en üst sınıf cam kaplamamız olan ZEISS DuraVision Platinum'un tüm avantajlarını sunar. Kaplama düşük oranda yansıma yapması ve ZEISS'ın ününü kanıtlamış olduğu daha az görünür mavi yansımasına sahip olması için tasarlanmıştır. Bu gözlük camları çizilmeye karşı direnç için optimize edilmiş olup, temizlemesi kolaydır.


ZEISS Antiviral Kaplamalarının arkasındaki teknoloji nedir?

Antimikrobiyal gümüşü, bir gözlük camının yüzeyine uygulanabilen yansıma önleyici bir kaplama tabakasına aktaran bir teknoloji geliştirdik. Bu "güven katmanı", kullanımı güvenli, virüsleri ve bakterileri etkili bir şekilde öldüren ve devre dışı bırakan bir ürün sunmak için özenle tasarlanmıştır1:

Gümüşün antimikrobiyel bir madde olarak kullanılması

Gümüşün iyileştirici etkileri yüzyıllardır bilinmekte olup bu madde bilim ve tıpta kendini kanıtlamıştır. ZEISS, bu kanıtlanmış çözümü birinci sınıf yansıma önleyici kaplamanın bir başka özelliği olarak ürüne eklemek amacıyla bu teknolojiyi geliştirmiştir, böylece gözlük camı yüzeyine bulaşan virüsler ve bakteriler öldürülür ve etkisiz hale getirilir.

Vakum biriktirme ve malzeme bilimi

Baş ağrıları, görmede bulanıklık, kurumuş veya yanan gözler dijital göz zorlanmasının (DES) bilinen semptomları olup dijital cihazların uzun süre kullanılması bunlara neden olabilir. Tabletler, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar orantısız miktarda mavi ışık yayar ve bu da saçılma ve boylamsal renk sapmaları gibi göz içi etkilere neden olabilir.

Bu ürün, antiviral ve antibakteriyel özellikleri bakımından Çin, Almanya ve Kanada'da bulunan harici laboratuvarlar ve kurumlar tarafından kabul görmüş ISO standartlarına uyumlu bir biçimde test edilmiş ve etkinliği kanıtlanmıştır.

Bunu biliyor muydunuz?

Bakteriler ve virüsler gözlük camları da dahil olmak üzere sıklıkla dokunulan yüzeylerde bulunmaktadır. Gözlük camlarınız doğrudan temas ve damlacıkların saçılmasıyla kolayca kirlenebilir.

Birkaç gün veya daha fazla

bazı virüsler yüzeylerde ne kadar süre etkin vaziyette kalabilir.2

72 saat

COVID-19'a neden olan virüs plastik üzerinde ne kadar süre etkin ve enfeksiyona yol açabilecek şekilde kalabilir.3

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun