ZEISS Hakkında

ZEISS, optik ve optoelektronik alanlarında faaliyet gösteren uluslararası anlamda lider bir teknoloji şirketidir. ZEISS Group bir önceki mali yılda Yarıiletken Üretim Teknolojisi, Endüstriyel Kalite ve Araştırma Teknolojisi, Medikal Teknoloji ve Tüketici Ürünleri olmak üzere dört bölümünde toplam 7,5 milyar Euro'dan fazla gelir elde etti. (Durum: 30 Eylül 2021).

ZEISS, müşterileri için endüstriyel metroloji ve kalite güvencesi, yaşam bilimleri ve malzeme araştırmaları için mikroskopi çözümleri, oftalmoloji ve mikrocerrahide teşhis ve tedavi için medikal teknoloji çözümleri geliştirmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır. ZEISS adı aynı zamanda yarı iletken bileşikler üretiminde çip endüstrisi tarafından kullanılan dünyanın önde gelen litografi optikleri ile eşanlamlıdır. ZEISS marka gözlük camı, kamera objektifi ve dürbün gibi trendleri belirleyen ürünlerin pazarlanmasına yönelik küresel talep vardır.

Dijitalleşme, sağlık ve akıllı üretim gibi gelecekteki büyüme alanları ile uyumlu bir portföye ve güçlü bir markaya sahip olan ZEISS, teknolojinin geleceğini şekillendiriyor ve çözümleriyle optik ve optikle ilgili alanların dünyasını sürekli olarak geliştiriyor. Şirketin araştırma ve geliştirme alanındaki önemli, sürdürülebilir yatırımları, teknoloji ve pazar liderliği açısından ZEISS'in başarısının ve sürekli genişlemesinin temelini oluşturmuştur.

ZEISS, yaklaşık 50 ülkede, 35 binden fazla çalışanı, 60'a yakın satış ve servis şirketi, 30 üretim merkezi ve 27 geliştirme merkeziyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. 1846 yılında Jena'da kurulmuş olan şirketin genel merkezi Oberkochen, Almanya'da bulunmaktadır. Almanya'da bilimin gelişimine adanmış en büyük vakıflardan biri olan Carl Zeiss Vakfı, Carl Zeiss AG holdingin tek sahibidir.

ZEISS Göz Bakımı

ZEISS Göz Bakımı iş grubu, gözlük camları ve oftalmik cihazlar alanında dünyanın lider üreticilerinden bir tanesidir. Bu alan Tüketici Ürünleri segmentinin bir parçasıdır ve ZEISS markası altında tüm dünyada dağıtılmakta olan gözlük camı katma değer zincirinin tamamı için çözümler geliştirmekte ve üretmektedir.

ZEISS Policy

The ZEISS Policy describes the understanding of ZEISS on the following core topics:

  • the ZEISS brand, products & customer satisfaction
  • employees, health and safety &
  • compliance & social responsibility
  • external relationships, partners & suppliers
  • environmental protection & energy efficiency
  • continuous improvement processes & setting goals

Compliance is an essential component that guides all of our business-related actions and behavior.