ZEISS Hakkında

ZEISS optik ve optoelektronik alanında faaliyet gösteren uluslararası anlamda lider bir teknoloji şirketidir. ZEISS Group ölçüm teknolojisi, mikroskoplar, medikal teknoloji, gözlük camları, kamera ve sinema mercekleri, binoküler ve yarı iletken üretim ekipmanları geliştirmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır. Çözümleri ile bu şirket sürekli olarak optik dünyasını geliştirmekte ve teknolojinin gelişimini şekillendirmeye yardımcı olmaktadır. ZEISS Araştırma ve Kalite Teknolojisi, Medikal Teknoloji, Göz Bakımı/Tüketici Ürünleri ve Yarıiletken Üretim Teknolojisi olmak üzere dört bölüme ayrılmış durumdadır. ZEISS Group tüm dünyada 40'tan fazla ülkede temsil edilmektedir ve 50'den fazla satış ve servis lokasyonu, 30'dan fazla üretim tesisi ve 25'in üzerinde araştırma ve geliştirme merkezi bulunmaktadır.

2015/16 mali yılında şirket 25.000'den fazla çalışan ile yaklaşık olarak 4.9 milyar Euro gelir elde etmiştir. 1846 yılında Jena'da kurulmuş olan şirketin genel merkezi Oberkochen, Almanya'da bulunmaktadır. Carl Zeiss AG ZEISS Group'u yöneten stratejik yönetim holding şirketidir. Şirketin tamamı Carl Zeiss Stiftung (Carl Zeiss Vakfı) mülkiyeti altındadır.

Göz Bakımı

Göz bakımı iş grubu gözlük camlarının ve gözle ilgili aletler alanında dünyanın lider üreticilerinden bir tanesidir. Bu iş grubu ZEISS markası altında tüm dünyada dağıtılmakta olan gözlük camı katma değer zincirinin tamamı için çözümler geliştirmekte ve üretmektedir. Bu iş grubu Göz Bakımı / Tüketici Ürünleri bölümlerine ayrılmış durumdadır. 2015/16 mali yılında bu bölüm yaklaşık olarak 9.300 çalışan ile 1.1 milyar Euro kadar bir gelir elde etmiştir.

Bu faaliyet alanı Carl Zeiss Vision International GmbH tarafından temsil edilmektedir. ZEISS Vision Care şirket grubunun Yönetim Kurulu'nda Dr. Matthias Metz (Başkan ve CEO), Sven Hermann (CSO / CMO), Dr. Marc Wawerla (COO), Dr. Timo Mappes (Yeni Ürünler), Jens Boy (Kuzey Amerika) ve Paul Bilsdorfer (Fransa) bulunmaktadır.

ZEISS Policy

The ZEISS Policy describes the understanding of ZEISS on the following core topics:

  • the ZEISS brand, products & customer satisfaction
  • employees, health and safety &
  • compliance & social responsibility
  • external relationships, partners & suppliers
  • environmental protection & energy efficiency
  • continuous improvement processes & setting goals

Compliance is an essential component that guides all of our business-related actions and behavior.