ZEISS Hakkında

ZEISS, optik ve optoelektronik alanlarında faaliyet gösteren uluslararası anlamda lider bir teknoloji şirketidir. ZEISS Group bir önceki mali yılda Araştırma ve Kalite Teknolojisi, Medikal Teknoloji, Tüketici Ürünleri ve Yarıiletken Üretim Teknolojisi olmak üzere dört bölümünde toplam 5,8 milyar Euro'dan fazla gelir elde etti. (statü: 30 Eylül 2018).

ZEISS, müşterileri için endüstriyel metroloji ve kalite güvencesi, yaşam bilimleri ve malzeme araştırmaları için mikroskopi çözümleri, oftalmoloji ve mikrocerrahide teşhis ve tedavi için medikal teknoloji çözümleri geliştirmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır. ZEISS adı aynı zamanda yarı iletken bileşikler üretiminde çip endüstrisi tarafından kullanılan dünyanın önde gelen litografi optikleri ile eşanlamlıdır. ZEISS marka gözlük camı, kamera objektifi ve dürbün gibi trendleri belirleyen ürünlerin pazarlanmasına yönelik küresel talep vardır.

Dijitalleşme, sağlık ve akıllı üretim gibi gelecekteki büyüme alanları ile uyumlu bir portföye ve güçlü bir markaya sahip olan ZEISS, geleceği optik ve optoelektronik sektörlerinin çok ötesinde şekillendiriyor. Şirketin araştırma ve geliştirme alanındaki önemli, sürdürülebilir yatırımları, teknoloji ve pazar liderliği açısından ZEISS'in başarısının ve sürekli genişlemesinin temelini oluşturdu.

Yaklaşık 30.000 çalışanı ile neredeyse 50 ülkede, kendisine ait 60 satış ve servis şirketi ve 30 üretim ve geliştirme merkezi ile ZEISS dünya çapında temsil edilmektedir. 1846 yılında Jena'da kurulmuş olan şirketin genel merkezi Oberkochen, Almanya'da bulunmaktadır. Kendini bilimin tanıtımına adamış olan Carl Zeiss Vakfı, Almanya'nın en büyük vakıflarından biridir ve holding şirketi Carl Zeiss AG şirketinin tek sahibidir.

ZEISS Göz Bakımı

ZEISS Göz Bakımı iş grubu, gözlük camları ve oftalmik cihazlar alanında dünyanın lider üreticilerinden bir tanesidir. Bu alan Tüketici Ürünleri segmentinin bir parçasıdır ve ZEISS markası altında tüm dünyada dağıtılmakta olan gözlük camı katma değer zincirinin tamamı için çözümler geliştirmekte ve üretmektedir.

ZEISS Policy

The ZEISS Policy describes the understanding of ZEISS on the following core topics:

  • the ZEISS brand, products & customer satisfaction
  • employees, health and safety &
  • compliance & social responsibility
  • external relationships, partners & suppliers
  • environmental protection & energy efficiency
  • continuous improvement processes & setting goals

Compliance is an essential component that guides all of our business-related actions and behavior.