Yeni gözlükler – yeni bir sen

Yeni bir gözlük ile görünümünüz inanılmaz bir şekilde tamamen değişebilir

Bazen sadece kendinizi değiştirmek ve yeni bir görünüm denemek istersiniz. Bunu yapmanın bir yolu yeni bir kıyafet veya saç modelidir ama aslında tek gereken yeni bir gözlüktür çünkü görünümünüzü bu kadar değiştirebilecek başka bir aksesuar pek yoktur. Tarzınızı değiştirebilmeniz için ikinci bir gözlüğü yanınızda bulundurun. Tarzınıza uyan şık gözlükleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Tarz

Size bir sorumuz var: Şu anda ne tür gözlükleriniz var? Geleneksel mi modaya uygun mu? Büyük mü küçük mü? Belirgin olmayan veya dikkat çeken bir model mi? Metal mi plastik mi? Kapalı çerçeve mi çerçevesiz mi? Tabii ikinci gözlüğünüz şu andakinden çok farklı görünmeli. Kişiliğinizin hangi yönünün altını çizmek istediğinizi düşünün. Kendine güvenli ve gösterişli mi görünmek istiyorsunuz yoksa biraz daha sade bir şeyle mi ilgileniyorsunuz? Şu ana kadar çerçevesiz veya çok ince çerçeveli gözlükler kullandıysanız kalın çerçeveli gözlükler denemek isteyebilirsiniz. Sadece aynaya bakmak bile bu değişikliğin görünümünüzü hemen tamamen değiştireceğini ortaya koyacaktır. Bir gözlüğü sadece şık olduğu için seçmeyin. Ayrıca yüzünüzün özelliklerini tamamlamalı ve kişiliğinizin belli bir yönünü vurgulamalıdır.

Her yüz şekli için uygun bir gözlük vardır

Bir kişinin yüzü kişiliği kadar benzersizdir. Yine de kişilerin farklı yüz şekillerini belirli kategorilere bölmek mümkündür. Bundan sonraki gözlüğünüzü denerken şu temel kurallara uyun.

 • Yüzü oval kişiler her çerçeveyi kullanabilir.
 • Yüzünüz daha yuvarlaksa kontrast aramalısınız. Belirgin, dikdörtgen çerçeveler yüzünüzü biçimlendirir.
 • Kare yüzler için bunun tersi geçerlidir. Gözlükleriniz yuvarlak ve en önemlisi büyük olmalıdır.
 • Çok küçük olmayan oval çerçeveler ince ve uzun bir yüz şekli için en iyisidir.
 • Yuvarlak, oval çerçeveler kalp şekilli bir yüzü en iyi şekilde vurgular.

Ancak yeni çerçeveler seçerken akılda tutacak birkaç ayrıntı daha vardır. Kedi gözü tarzı çerçeveler belirgin yuvarlak yanakları dengeleyebilir. Alnınız genişse çerçeveler yüzünüzde mümkün olduğunca yüksekte durmalıdır. Kaşlarınızın altında kalmadıklarından emin olun. Kaşlarınızın fazla ince olduğunu düşünüyorsanız koyu renk çerçeveler bu durumu gizleyebilir. Geniş sap kısımları ve kenarlar, gözler etrafındaki herhangi bir kırışıklığı gizlemenin en iyi yoludur.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Gözlükleriniz, saç modeliniz ve siz

Gözlükleriniz, saç modeliniz ve siz

Tabii gözlüklerinize uyan bir saç modeli ve aynı zamanda bunun tersini istiyorsunuz. Buradaki iyi haber hemen hemen her saç modeline uyacak gözlüklerin bulunmasıdır ama saç modeliniz ve çerçevelerinizin birbirine iyi uyduğundan yine de emin olmanız gerekir. Çerçeveler, kısadan omuz uzunluğuna kadar her saç modelini tamamlayabilir. Kat kat kesilmiş saçı şekillendirmek kolaydır ve birçok farklı görünüm yaratılabilir.

John Lennon gözlükleriyle düz bir kısa saç pek iyi gitmez. Dalgalı saçlar yuvarlak çerçevelerle daha iyi gider. Ancak saçınız çok kıvırcıksa bu çerçeveleri tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Bunun nedeni: kalın ve kıvırcık saçların dikkati yüzünüzden uzağa çekmesidir. Ancak bir istisna vardır. Saçınız kısaysa her şekilden gözlükle birleştirebilirsiniz.

Genel olarak hafif dalgalı saçlar ne kadar uzun olursa olsun her çerçeve tarzıyla iyi gider. Ancak bu kâküller için geçerli değildir. Uzun ve düz kâküller kişinin yüzünü gizler ve çerçevenin çoğunu örter. En iyisi yüzünüzün üzerine çapraz olarak düşen gevşek ve yumuşak bir kâküldür.

Her durum için doğru görünüm: atkuyruğu. Bunu kendinizi nasıl hissettiğinizi yansıtmak üzere istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Ancak hatırlanması gereken bir şey var: saçınızı boyuyorsanız veya röfle yaptırıyorsanız rengin çerçevelerinize uyduğundan emin olun.

Makyaj

Makyaj

Yeni görünümünüzü tamamlamak için doğru makyaj gerekecek. Bayan gözlük kullanıcıları şunları unutmamalıdır:

 • Miyopiyi düzeltmek için gözlük camları gözleri daha küçük gösterir
  Bu nedenle gözlerinizi daha büyük gösteren makyaj tercih edin. Pembe, eflatun, bej, parlak gri veya beyaz gibi parlak, kendini gösteren renklerden faydalanın ve gözün iç kenarında koyu renk göz kalemi kullanmaktan kaçının. Bunlar kirpikleri vurgular ve gözlerinizi "açar".
 • Hipermetrop gözlük kullanıcıları
  Hipermetrop bayan gözlük kullanıcıları için bunun tersi geçerlidir. Gözlerini daha küçük göstermek için koyu renk mat bir far seçmelidirler çünkü düzeltici gözlük camları kişinin gözlerini daha büyük gösterir. Göz kapaklarını ortaya çıkarmak için bir göz kalemi kullanmak bunun tersini yaparken ince ve şık gözlük camları bu balık gözü etkisini azaltır.

Makyajınız eğer gözlük camlarınızda optimum antireflektif kaplama varsa daha iyi ve net gözükecektir. ZEISS DuraVision Premium kaplama gibi çok kaliteli bir antireflektif kaplama sadece görünümünüzü daha iyi hale getirmekle kalmaz. Ayrıca gözlük camındaki rahatsız edici yansımaları azaltır ve gece araba sürmeyi veya okumayı daha rahat hale getirir. İşte herkesin harika gülüşünüzü fark etmesi için başka bir öneri: çarpıcı, renkli çerçeveler kullanıyorsanız çok belirgin olmayan bir ruj rengi seçin. Daha geleneksel veya konservatif çerçeveler kullanıyorsanız daha canlı bir ruj tercih edilmelidir.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Bombeli, ince veya renkli: İhtiyaca uygun bir ZEISS gözlük camı her zaman vardır! Moda çerçeveler & net gözlük camları? Optik bilgi birikiminden en fazlasını talep eden bir zorluk

Yaşam Tarzı + Moda 16.Eki.2017

Tags:

Gözlük kullanıcılarının tatile çıkmadan önce bilmesi gerekenler İşte daha dinlendirici bir tatil için önerilerimiz

Yaşam Tarzı + Moda 16.Eki.2017

Tags:

Ultra ince, süper hafif gözlüklerle maksimum konfor Az ama öz! Bu ipuçları, ultra hafif gözlük camları ve çerçevelerine sahip olmanın anahtarıdır.
Geniş bakış açılı mini moda rehberi: gözlükler ve moda– yenilmez bir ekip Bu ipuçları her fırsatta size göz alıcı görünmeyi garanti edecektir

İlgili Ürünler