Yaz Mevsiminde Gözlük Kullanma

Bu yaz gözlüklerinizden keyif almanız için sizlere 10 ipucumuz var

Güneş gözlükleri ve yaz mevsimi: ikisi ayrılmaz bir bütündür. Kötü, rahatsız eden bir görme veya konforsuz gözlükler: keyif veren bir şey değildir. DAHA İYİ GÖRME ipuçlarımız, bu yaz gözlüğünüzden daha fazla keyif almanız için size yardımcı olacak.

1//

Stil sahibi güneş gözlüklerinin

Etrafınızı rahat bir şekilde göremiyorsanız stil sahibi güneş gözlüklerinin ne anlamı var? Numaralı güneş gözlüğü camlarının bu yaz için vazgeçilmez bir ihtiyaç olacağını düşünüyoruz. Birçok gözlükçü, dört son moda DuraVision® Ayna kaplamalarından birine sahip ZEISS renkli güneş gözlüğü camları da dahil olmak üzere, ikinci bir gözlük alımı için müthiş fırsatlar sunmaktadır. Güneş gözlüklerinizi satın alırken camların yüzünüze uygun olduğundan ve mükemmel bir biçimde yüzünüze oturduğundan emin olun.

2//

Optik gözlüklerinizi çıkarın, güneş gözlüklerinizi takın...

Optik gözlüklerinizi çıkarın, güneş gözlüklerinizi takın, güneş gözlüklerinizi çıkarın, optik gözlüklerinizi takın... İkinci gözlüğünüzle ne yapacaksınız? Gözlüklerinizi sürekli olarak değiştirmek yaz mevsiminde zorlayıcı hale gelebilir. Bu nedenle tüm bunlar için tek bir gözlük tavsiye etmekteyiz, %100 UV korumalı; modern ve kendiliğinden renklenen camlara sahip gözlükler, yılın tüm mevsimleri için idealdir. Aynı zamanda modern renkler ve hızlı aksiyon teknolojisi, bu gözlüklerin kullanımını daha keyifli bir hale getirmektedir.

3//

Hafif organik camlar

Yaz mevsimi hayattan keyif alma vaktidir. Hafif giysiler, hafif yiyecekler ve hafif içecekler; sadece ağır camlar bu kombinasyona ait değildir. Hafif organik camlar çekici bir şampanya kadehi gibidir.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

4//

Tüy kadar hafif giysiler ve gözlük camları

Tüy kadar hafif giysiler ve gözlük camları – aileniz ve arkadaşlarınızla rahat vakitler geçireceğiniz yaz günlerinde değişmez bir kombindir. Çerçevesiz, titanyum, hafif plastik veya flex teknolojisine sahip çerçevelerden istediğinizi gözlükçünüzde deneyebilirsiniz. Sınır yok.

5//

Yüzünüzden kayan, buharlanan veya burnunuzu sıkıştıran gözlükler

Sıcak, nemli yaz günlerinde terlemeyi kimse sevmez. Yüzünüzden kayan, buharlanan veya burnunuzu sıkıştıran gözlükler strese girmenize neden olabilir. Gözlükçünüzü ziyaret edin ve rahat hissetmeniz için ayarlarının yapıldığına emin olun.

6//

Eğimli spor gözlüklerinde

Güneş parlıyor! Spor ayakkabılarınızı giyin, bisikletinize atlayın, kaslarınızı çalıştırın ve kaslarınızın yandığını hissedin! Fakat, kırılmaya karşı korumalı spor gözlükleri giydiğinizden ve görmenizin mükemmel olduğundan emin olun. Gözlük camı numarası yüksek olan tüm gözlük kullanıcıları için: eğimli spor gözlüklerinde periferik bölgelerde bile net görme imkanı sağlayan cam çözümleri bulunmaktadır . Ve unutmayın ki: bir baş bandı veya bazı spor kaskları gözlerinizi ter damlalarına karşı kuru tutabilir.

7//

Sert, temizlemesi kolay ve kire karşı dirençli birinci sınıf güneş gözlüğü camları

Güneş gözlüklerinize daha az dikkat edilmektedir. Çantanıza gözlük kılıfı olmadan koyabilir, t-shirt'ünüze yerleştirebilir ve başınızın üstüne koyabilirsiniz. Fakat tüm bu yaptıklarınız cam kaplamasında hasara neden olmaktadır. Camlarınızdaki küçük çizikler, güneş altında oldukça rahatsız edici olmaktadır. Sert, temizlemesi kolay ve kire karşı dirençli birinci sınıf güneş gözlüğü camları, güneş gözlüklerinizin size uzun bir süre boyunca net görme imkanı sağlamasını garanti etmektedir.

8//

Cam temizlemek için üretilmiş

Camınızda su izleri, saç spreyi artığı veya köpeğinizin öpme izi varsa, nemli bir temizleme bezi ilk seçiminiz olmalıdır. Zeiss teknolojisi ile özel olarak cam temizlemek için üretilmiş bezler kullandığınızdan emin olun. Gözlük camlarınız size teşekkür edecektir.

9//

Progresif camların güneş gözlükleri için

Progresif camların güneş gözlükleri için de kullanıldığını biliyor muydunuz? Özel bir ZEISS teknolojisi, tam olarak klasik gözlüklerinizle yaptığınız gibi gözlerinizin yakını görme kusurlarını da düzeltebilir.

10//

Kontak lensler

Aynı zamanda UV korumasına sahip kontak lensler de bulunmaktadır, fakat kontak lensler sadece korneanın belirli bir bölümünü kapladığı için güneş gözlüklerinizi de kullanın.

Resimler: ©stock.adobe.com

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Güneş gözlükleri nasıl üretilir Güneş gözlüklerinin üretilmesinde hangi adımlar vardır? Güneş gözlüklerini üretmek için hangi malzemelerin kullanıldığını ve tasarımcıların fikirlerini nasıl hayata geçirdiğini öğrenin.
Modaya uygun güneş gözlüklerinin geçmişi Her on yılın kendine özel tarzı vardır. Güneş gözlükleri, moda ve ortak geçmişleri
Hızlı koyulaşır. Hızlı berraklaşır: modern, kendiliğinden renklenen camlar İster güneşte ister kapalı mekanlarda olun, ZEISS PhotoFusion fotokromik camlar ile 24 saat mükemmel görmenin keyfini çıkarabilirsiniz
Gözleriniz güneş ışınlarından kamaşmasın Güneş gözlükleri şık aksesuarlardır, ama daha da önemlisi gözleriniz için zararlı olan UV ışınlarına karşı korumayı sağlarlar

İlgili Ürünler