Süper ince, süper hafif, mükemmel görme

Merkez kalınlık optimizasyonu gözlük camlarını çok daha iyi hale getirir: daha iyi görün ve daha iyi görünün

Yeni bir gözlük için alışverişe çıkan insanlar yalnızca tarzı olan özellikten daha fazlasını bekler – her şeyden en önemlisi onlar en iyi kullanma konforunu beklerler. Plastik gözlükler modern optik camlarının neden neredeyse yok denecek kadar hafif olduklarının sebebidir. Artık burun üzerinde rahatsız edici izler bırakmazlar. Kullanıcılar – uygun ayarlanmış gözlükler sayesinde – artık ağır gözlüklerin sebep olduğu şiddetli baş ağrılarına katlanmak zorunda kalmazlar. En son gelişmeler çok daha iyi haberler getirmektedir: merkez kalınlık optimizasyonu sayesinde, artık çok daha ince gözlük camları mevcuttur ve kaliteyi tehlikeye atmaya gerek yoktur.

Cam bloklar kadar kalın gözlük camları – çok şükür ki, o zamanlar geride kaldı. OPTIMA adı verilen bilgisayarlı hesaplama işlemi sayesinde optik alanında da ilerleme önemlidir. Bu proses gözlük camlarının görünür kenar ve merkez kalınlığını azaltmayı mümkün kılarak teknik olarak uygun minimum kalınlığa düşürür.

İyi haber: OPTIMA ile, seçilen gözlük çerçevesinin modeline göre hassas şekilde hesaplandıkları için, ince gözlük camları çok daha ince üretilebilir.

Merkez kalınlık optimizasyonunun anahtar faydası: Bu gözlük camı tüm arka yüzey boyunca zemin inceliğindedir. Şüphesiz bu diyoptri veya prizma etkisinde herhangi bir değişiklik yapılmadan gerçekleşir. Bu tip camlar geleneksel gözlük camlarında önemli alanda farklıdır: daire şeklinde yuvarlak üretilmesi yerine, bunlar bitmiş gözlük camı modeline yakındır. Bu, camların montajı için gerektiği kadar kalın veya ince şekilde üretilmesini mümkün kılar.

Aşağıdaki faktörler önemli rol oynar:

  • Gözlük camının modeli ve büyüklüğü
  • Kapalı çerçeve, Nilör veya çerçevesiz (Faset) gözlük model seçimi
  • Merkezleme verileri
  • Gözlük camı malzemesi
  • Diyoptri ve prizma değerleri
  • Gözlük camı tipi (tek odaklı, bifokal, trifokal veya progresif cam)

Bu nedenle, eğer çerçeve ve merkezleme verilerinin sağlanmasıyla en az 0.5 mm kalınlık azalmasına ulaşılıyorsa, OPTIMA üstün bir çözümdür. Her bir OPTIMA siparişi için, OPTIMA müşteri hizmetleri önce bu amaca ulaşılıp ulaşılamayacağını belirler.

İnce ve hafif gözlük camları

1.5

0%

1.5

0%

1.6

20%

1.6

20%

1.7

35%

1.67

40%

1.9

40%

1.74

50%
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Bombeli, ince veya renkli: İhtiyaca uygun bir ZEISS gözlük camı her zaman vardır! Moda çerçeveler & net gözlük camları? Optik bilgi birikiminden en fazlasını talep eden bir zorluk

Yaşam Tarzı + Moda 16.Eki.2017

Tags:

Gözlük kullanıcılarının tatile çıkmadan önce bilmesi gerekenler İşte daha dinlendirici bir tatil için önerilerimiz

Yaşam Tarzı + Moda 16.Eki.2017

Tags:

Ultra ince, süper hafif gözlüklerle maksimum konfor Az ama öz! Bu ipuçları, ultra hafif gözlük camları ve çerçevelerine sahip olmanın anahtarıdır.
Geniş bakış açılı mini moda rehberi: gözlükler ve moda– yenilmez bir ekip Bu ipuçları her fırsatta size göz alıcı görünmeyi garanti edecektir

İlgili Ürünler