Sadece bir tek gözlükten görmek için hayatın sunacağı çok fazla şey var

Eğer siz de çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen dolabınızda bir çift ayakkabıdan daha fazlası var, ama ikinci bir gözlüğünüz var mı?

Mükemmel gözlük diye bir şey yoktur. Bazıları bu açıklamanın saçma olduğunu düşünebilir. Eğer öyleyse, tekrar düşünün: Hayatta her durum, her bir faaliyet ve sürekli değişen hava - hepsi gözümüzün farklı fonksiyonlarına gerek duymaktadır. Bu nedenle, hayatı daha kolay ve daha rahat yaptıkları için kişiselleştirilmiş ikinci bir gözlük kullanışlı gelmektedir.

İkinci bir gözlük: güneş gözlükleri
İkinci bir gözlük: güneş gözlükleri

Tabii ki nereye giderseniz gidin zaten size eşlik eden bir gözlük edindiniz. Gözlüğünüze güveniyorsunuz. Doğal olarak, en az bir veya daha fazla ek bir gözlük edinmeyi düşünmeniz için daha birçok neden vardır. Tüm bunlardan sonra, yaptığınız her şeyde size ayak uyduracak gözlüğü almalısınız.

Kişisel ihtiyaçlarınıza dayanan tamamlayıcı veya ikinci bir gözlüğü seçin: Mesleğiniz, boş zamanlarınızdaki aktiviteleriniz ve moda tercihleriniz.

Listenizdeki ilk madde acil durumlar için yedek bir gözlüğe sahip olmanız, olmalıdır. Sadece hayal edin eğer gözlüğünüzü kaybetmiş ya da kırmış olsanız, ne olurdu? Sadık ortağınız hayatınızda önemli bir rol oynamaktadır. Diğer bir deyişle, her ihtimale karşı- elde mevcut eşit derecede güvenilir bir adet daha yedek gözlüğünüz varsa, bu iyi bir şeydir.

İkinci bir gözlük: iş gözlükleri
İkinci bir gözlük: iş gözlükleri

Bazılarınız muhtemelen diğerlerine oranla moda ile daha ilgilisiniz. Bununla birlikte, özel durumlar için farklı bir gözlük veya size seçkin bir görünüm veren şık bir gözlük tarzınızı geliştirebilen bu küçük lükslerden biridir - sadece eğlenmek için, ya da tarz bir kıyafet ile giymek için şık bir aksesuar olarak, ya da festival etkinliklerinde, operada bir gece ya da bir düğün için. Çoğu insan harika göründüklerini bildiklerinde iyi hissetmektedir. Durmayın, kendiniz olun, cesur ve daha şık olun. Sık sık görünümünüzü değiştirin ve kişiliğinizi vurgulayın. Ayrıca boş zamanlarınızda kullanmak için de farklı bir modeli olan bir gözlük düşünebilirsiniz.

 

Spor gözlükleri, profesyonel ve amatör sporcular için mükemmel araçlardır. Güvenlik, koruma ve kusursuz bir görme sağlarlar, güneş gözlüğü, golf gözlüğü ya da suda kullanmak için gözlük arıyor olmanıza bakılmaksızın.  

İkinci bir gözlük: spor gözlükleri
İkinci bir gözlük: spor gözlükleri

Mükemmel görme spor faaliyetlerinde büyük bir fark yaratmaktadır. İyi göremiyorsanız, sadece yakalamanız gereken bir topu ya da skor olabilecek bir golü kaçırmış olmakla kalmayıp, aynı zamanda kaza yapmaya da daha eğilimli olabilirsiniz. Sporun her türünün, hızlı odaklanmanın yanı sıra mükemmel derinlik ve hareket algısı da gerektirdiğini unutmayın. Böylece oyuncu rakipleri, takım arkadaşları ve spor nesnelerine yakınlık mesafesini ayarlayabilmektedir. Çoğu durumda, standart gözlükler bunu yapamayacaktır ve özel gözlük kullanmak esastır. Spor ve güneş gözlüğü gözlerinizi zararlı UV ışınlarından korumakla kalmayıp, aynı zamanda hava akımı, toz, böcek veya çalılıklardan da koruyacaktır. Spor gözlüğünüzün rahat ve güvenli bir uyuma sahip olduğundan emin olun. Birçok gözlük, kişilerin güvende olmaları için elastik bir spor bandı ile ya da burnunu korumak amacıyla yumuşak bir köprü ile gelmektedir.

Bütün gün bilgisayarda mı çalışıyorsunuz? Klavyeyi net bir şekilde görüyorsunuz ama monitördeki görüntü bulanık mı? Gözlüğünüzün kenarları üzerinden casusluk yapmak zorunda mı kalıyorsunuz ya da ofise giren bir iş arkadaşınızı tanımak için bile başınızı çevirmek zorunda mı kalıyorsunuz? Eğer durum böyleyse, progresif gözlük camı için mükemmel bir adaysınız. Bu camlar bilgisayar işiyle uğraşan insanlar için mükemmeldir ve gözlerinizdeyken ofisteki uzun günleri çok daha kolay hale getireceklerdir.

Ayrıca aracınızda sürüş gözlüğü bulundurmayı da düşünebilirsiniz. Bu da, özellikle uzun mesafe sürüşlerinde; hem gece hem de gündüz, daha güvenli ve daha rahat bir sürücü olmanızı sağlayacaktır. Değişen ışık şartları, geceleri farkedilmesi zor olan yol işaretleri ya da yağmurdan ıslanmış caddelerdeki yansıma: araç sürdüğümüz zaman gözlerimiz pek çok zorlukla uğraşmak durumundadır.

% 100 UV korumalı mükemmel bir güneş gözlüğü ikinci bir gözlük için kesinlikle alışveriş listenizde olmalıdır. UV koruması gözleriniz için vazgeçilmezdir. Gözlük camı görme ihtiyaçlarınıza göre düzenli aralıklarda ayarlanmalıdır, herzamanki günlük gözlüğünüzde olduğu gibi. Değişen ışık koşullarına göre günlük gözlüğünüz ve güneş gözlüğünüz arasında sürekli değiş tokuş yapmak istemiyorsanız, değişen ışık koşullarına otomatik olarak uyum sağlayan gözlük camı ile kapalı ve açık alan çözümünü düşünebilirsiniz: PhotoFusion.

 

Hevesli bir okuyucu musunuz? Okumak eğlenceli ve rahatlatıcıdır. Gözler hızlı bir şekilde büyük ve küçük yazıları okuyabilmek zorundadır. Uzun süreli konsantrasyon ve yetersiz ışık koşullarında okumak gözleri yorar. Özellikle bu gereksinimler için özelleştirilmiş olan okuma gözlükleri uzun okuma seanslarını çok daha kolay hale getirecektir.

Son olarak: Eğlence faaliyetleriniz için özel bir gözlüğe ihtiyacınız olabilir. En sevdiğiniz faaliyete katıldığınız zaman, iyi görebildiğinizden emin olun - ne olursa olsun, el sanatları ile uğraşıyor, örgü yapıyor ya da bahçede çalışıyor olun fark etmez. Gözlerinizin ihtiyaçlarını destekleyen sağlam gözlükler çok zevk aldığınız şeyleri çok daha keyifli hale getirir.

Şimdi çok büyük olasılıkla birden fazla gözlüğe ihtiyacınız olduğu gerçeği belirgin hale gelmiştir. Açıkçası, bir sonraki adım seçmek ve bütçedir.

Daha fazla bilgi edinmek için, bir optometrist ile görüşünüz. Kişisel ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre bir çok çözüm göstermekten memnun olacaktır. Sizin için hayatınızı iyileştirecek en iyi kişiye özel gözlüğü seçin.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Bu gözlük çerçeveleri çok revaçta Bu yıl hangi çerçeveler moda? Ve en çok kime yakışıyorlar?

İlgili Ürünler