Modaya Uygun, Şık, HighIndex (Yüksek İndeksli) Gözlük Camları

Son derece ince, süper hafif yenilikçi gözlük camları sayesinde daha iyi görme ve harika bir görünüm

Yüksek numaralı gözlüklere ihtiyacı olan kişiler bu sorunu bilirler: Gözleriniz ne kadar zayıfsa gereksinim duyduğunuz gözlük camları o denli kalın ve ağır olur. Bu yakın ve uzağı göremeyen kişiler için yalnızca kozmetik bir sorun yaratmakla kalmaz. Çözümü ise ZEISS tarafından geliştirilen HighIndex yani yüksek indeksli organik gözlük camlarıdır. O kadar şıklar ki tek bir unsurla iz bırakırlar: Üstün kaliteleri.

Özel organik malzemeler ve optimize edilmiş gözlük camı tasarımları, yenilikçi biçimde üretilmiş HighIndex ZEISS gözlük camlarını rahat ve aynı zamanda modaya uygun biçimde şık bir hale getirmiştir: Standart gözlük camlarına kıyasla HighIndex camlar yüzde 40 oranında daha incedir ki bu önemli bir estetik fayda sağlar. Neticede, uzak ve yakını göremeyen kişiler için bu gözlük camları karşınızdakilerin gözlerinizi büyütülmüş yada küçültülmüş olarak görmesine sebep olur.

 

Dış yüzeyi konkav olan kalın gözlük camları, artı numaraya sahip gözlük camları kullanan, yakını göremeyen hastaların gözlerini önemli oranda büyük gösterebilmektedir. Bu etkiye istenmeyen büyütülmüş göz efekti adı verilir ve gözleriniz doğal halinden daha büyük görünür.

Bunun aksine, eksi numaraya sahip gözlük camları, uzağı göremeyen hastaların gözlerinin daha küçük görünmesine yol açarak, hastanın yüz hatlarının gözlüğün ardında daha dar görünmesine sebep olur. Her iki etki de hasta için tercih edilmeyen durumlardır ve onlara hiç de çekici olmayan bir görünüm sağlar.

Yüksek indeks her iki problemi de ele alır: Bu camları üretmek için kullanılan organik malzeme ve mükemmel biçimde optimize edilmiş cam tasarımı, gözlük camları ne kadar yüksek numaraları olursa olsun tamamen doğal bir görünüm ve rakipsiz bir rahatlığı garanti eder. Aşırı derecede görme problemleri bulunan hastalar için en iyi çözüm: Ayrıca, sifrerik yüzeyi olmayan bir tasarımı da mevcut olan, ZEISS tarafından üretilen son derece ince Clarlet gözlük camları.

Sifrerik yüzeyli olmayan bir tasarıma sahip gözlük camlarının faydaları: Standart yöntemlerle üretilen gözlük camlarına kıyasla daha ince ve daha az düzdürler, ama aynı numarada kusursuz görme çözümleri sunarlar.

Progresif gözlük camları için dâhiyane bir çözüm

Progresif gözlük camları için dâhiyane bir çözüm
Aşırı derecede görme problemleri bulunan hastalar için en iyi çözüm: ZEISS tarafından üretilen son derece ince Clarlet gözlük camları.

Cama doğrudan işlenmiş okuma bölgesi ile uzak mesafe görme bölgesi arasında gözle görünmeyen geçişlerin olduğu progresif gözlük camları kullananlar ZEISS HighIndex gözlük camları sayesinde mümkün olan en iyi görmenin keyfini sürebilmektedir. Ne kadar yüksek numaralı bir gözlük camına ihtiyacınız olursa olsun: HighIndex gözlük camları modaya uygun, çağdaş bir estetikle eşleşmiş optimum görme ve maksimum cazibeyi sunacaktır.

Bu arada: HighIndex gözlük camları ayrıca Transitions tasarımıyla da satışa sunulmaktadır. Transitions® tasarımı ile ZEISS HighIndex gözlük camları, camın rengini değiştirerek değişen ışık koşullarına otomatik olarak uyum sağlar. Gözlüklerini daimi yoldaşları olarak kabul eden ve çok hareketli kişiler için bu gözlük camları mükemmel bir çözümdür.

İnce ve hafif gözlük camları

1.5

0%

1.5

0%

1.6

20%

1.6

20%

1.7

35%

1.67

40%

1.9

40%

1.74

50%
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Güneş gözlükleri nasıl üretilir Güneş gözlüklerinin üretilmesinde hangi adımlar vardır? Güneş gözlüklerini üretmek için hangi malzemelerin kullanıldığını ve tasarımcıların fikirlerini nasıl hayata geçirdiğini öğrenin.
Modaya uygun güneş gözlüklerinin geçmişi Her on yılın kendine özel tarzı vardır. Güneş gözlükleri, moda ve ortak geçmişleri
Hızlı koyulaşır. Hızlı berraklaşır: modern, kendiliğinden renklenen camlar İster güneşte ister kapalı mekanlarda olun, ZEISS PhotoFusion fotokromik camlar ile 24 saat mükemmel görmenin keyfini çıkarabilirsiniz
Bombeli, ince veya renkli: İhtiyaca uygun bir ZEISS gözlük camı her zaman vardır! Moda çerçeveler & net gözlük camları? Optik bilgi birikiminden en fazlasını talep eden bir zorluk

Yaşam Tarzı + Moda 16.Eki.2017

Tags:

İlgili Ürünler