Kırışıklıkları Önlemek

Güneş gözlüklerinizi unutmayınız!

Fırtınalardan etkilenmiş bir gemiciyi nasıl tanırsınız? Tabii ki hepimiz gözlerinin etrafındaki derin kırışıklıkların onu ele vereceğini biliyoruz. Güneş batana kadar güvertede saatler boyunca oturur ve güneş gözlüğü takmayı reddeder. Eğer onun gibi olmak istemiyorsanız, en doğrusu gözlerinizi yoğun güneş ışığına maruz bırakmadan korumaktır ya da durum göz çevresindeki kırışıklıklarla sonuçlanabilir.

Güneşlenmek kesinlikle en rahatlatıcı ve keyif verici zaman geçirme yollarından biridir. Akla, vücuda ve ruha iyi gelir. Güneşin dinlendirici özelliği vardır ve size güzel bronz bir ten verir.

Yine de her ne zaman güneşe çıktığınızda özellikle gözlerinizi korumalı ve güneş gözlüğü takmalısınız. Eğer herhangi bir koruma olmadan güneş ışınlarına özellikle de yoğun UV ışınlarına maruz kalırsanız, sadece güneş yanığı riskiyle karşı karşıya gelmezsiniz, aynı zamanda retinanızda hasara yol açabilir ve kırışıklıklar oluşabilir. Birçok insan güneş bölgesine güneş kremi sürmeyi unutur.
Çok fazla güneş göz etrafındaki ince ve hassas cildi kurutur ve daha inceltir. İlk olarak, küçük kırışıklıklar görürsünüz. Zaman geçtikçe, kırışıklıklar giderek daha derin hale dönüşür.

Çok parlak bir ışığa maruz kaldığı zaman gözlerin koruma refleksleri insanların şaşı bakmasına neden olur ve kırışıklık oluşumunu teşvik eder. İyi güneş gözlükleri kolay ve çabuk bir koruma sağlar.

Bu mükemmel korunmadan faydalanın ve optik uzmanınızda mevcut olan UV koruma camlı son moda güneş gözlüğü yelpazesinden bir tanesini seçiniz. Gözleriniz ve cildiniz size daima minnettar olacaktır. 

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

How sunglasses are made What steps are included in the making of sunglasses? Learn what kind of materials are used to make sunglasses and how designers bring life to their ideas.
Hızlı koyulaşır. Hızlı berraklaşır: modern, kendiliğinden renklenen camlar İster güneşte ister kapalı mekanlarda olun, ZEISS PhotoFusion fotokromik camlar ile 24 saat mükemmel görmenin keyfini çıkarabilirsiniz
Yaz Mevsiminde Gözlük Kullanma Bu yaz gözlüklerinizden keyif almanız için sizlere 10 ipucumuz var
Gözleriniz güneş ışınlarından kamaşmasın Güneş gözlükleri şık aksesuarlardır, ama daha da önemlisi gözleriniz için zararlı olan UV ışınlarına karşı korumayı sağlarlar

İlgili Ürünler