Gözlük camlarınızın her zaman doğru (renk) tonlarında olmasını nasıl sağlarsınız

Renkli camlar için doğru makyaj

Bunlara birçok ünlü kişinin yüzünde hayranlık duyulabilir ve uluslararası podyumlarda en değerli renk vurguları arasındadır: renkli camlı gözlükler. Fakat bu aksesuar ile iyi görünmek (veya görmek) için bir yıldız veya model olmak zorunda değilsiniz. Doğru makyajla birlikte kullanıldığında, renkli camlar herkes için işe yarayan bir trenddir.

En güzel tablolar dikkat çekici renkler kullanılarak yaratılmıştır ve ZEISS bunları en cezp edici gözlük camlarını yaratmak için kullanmaktadır: tek renkli camlar için siyah, kahverengi, füme, füme-yeşil, mavi ve roze; degrade renkler için siyah, kahverengi, füme, füme-yeşil, mavi ve füme-mavi; ve güncel stilist renklerinin yanı sıra iki renkli camlar için fıstık, tarçın, taş ve jeans.

Yeni ZEISS renkli cam yelpazesinde tüm yaşlar için bir şey var. Trend-bilinci bulunan bireyler genellikle kuvvetli renklerden korkmazlarken, daha tutucu görünümü tercih edenler daha zarif tonları tercih etme eğilimindedir. Parlak turuncu veya pembeye ulaşmadan önce, tercihleri iyisini yapmakla pastel tonları denemek arasında bir yerlerde olanlar.

Tüm görünüm renkli camlı gözlüklerden ibaret değildir! Bunlar bireyin yüzü ve tarzı ile de uyumlandırılabilir.

Fondöten: mükemmel bir görünüş – yalnızca koyu göz halkalarını kapatmakla kalmaz

İster dışa dönük ister sessiz bir tip olun, fark etmez – ten rengini tamamlayan mükemmel fondöten düzgün görünüşü sağlamak için uygulanabilir. Bu, gözaltlarındaki yüzey parlamalarını ve koyu halkaları gizlemek için bir kapatıcı kullanılması demektir. En iyisi, cilde fondöten sürmek için özel bir sünger kullanmak ve ardından bunu saydam bir pudranın dokunuşuyla sabitleyip bitirmektir. Gün boyu birkaç kez görünümünüzü kontrol etmeli ve gerektikçe problemli bölgelere dokunuşlar yapmalısınız. Birkaç marka, parlamayı etkili şekilde azaltmak için pudrayla kaplanan makyaj mendilleri üretmektedir – göz kamaştırıcı partilere katılırken çok fazla önerilmektedir.

Gözleriniz rengi taşıyabilir

Ardından, bir miktar renk katabilen makyaj ürünlerine geliyoruz. Bu, şüphesiz özellikle yoğun renkler için olmak üzere ten renginin yanı sıra gözlük camlarının rengini de tamamlamalıdır. Genel bir kural olarak, parlak renkler en iyi açık cilt tonlarına yakışır.

Renkli camları olmayan gözlüklerle kullanıldığında biraz daha belirgin olacak göz makyajı yapılabilir, fakat cam rengini fazla bastırmamalıdır. O zaman, daha yüksek kontrastlı makyaj veya gözlük camlarıyla aynı renkte makyaj tercihi konusunda sorun çıkmaktadır. Yanıt nettir: gözler gözlüklerle tamamen aynı renkteki makyajda daha boğucu görünebilir. Örneğin, cilt tipinizle veya görünümünüzle işe yaraması şartıyla, bir kişi yeşil gözlük camlarıyla birlikte kobalt mavisi göz farını tercih edebilir. Bu kombinasyon inanılmaz etkileyici etkiler meydana getirir. Üst göz kapağı üzerinde kirpikler boyunca temiz bir çizgi ve alt göz kapağında kirpiklerin altında bir çizgi gözleri ideal şekilde çevreler ve gözlük camları tarafından görsel olarak bastırılmalarını önler.

Bol miktarda siyah maskara (rimel) gözlük kullanan tüm kadınlar için bir olmazsa olmazdır – gözleri daha büyük göstermeye yardım eder. Gözlerinizi daha büyük göstermek için bir başka yol, alt göz kapağının iç kenarı boyunca beyaz veya ten renginde bir çizgi uygulamaktır.

Tek istisna, uzağı görme bozukluğunu düzelten gözlük camlarıdır; gözleri zaten daha büyük gösterdiği için, en iyisi göz makyajı uygularken kısıtlama yapmaktır.
Gözlüklü veya gözlüksüz, yüz ifadesini önemli derecede etkiledikleri için kaşların biraz özene ihtiyacı vardır. Bunlar her zaman vurgulanmalıdır – çok fazla ya da çok az değil. Güncel trend kaşlar için daha doğal görünümden yanadır. Bu, – her zaman belirgin biçime sahip olmaları – ultra ince olmamaları fakat bunun yerine bir şekilde daha geniş olmaları demektir. Kaşları etkileyici biçime getirmek için kullanılabilen şablonlar mevcuttur. Daha sonra bunlar kaş kalemi veya pudra kullanarak biraz daha ılımlı şekilde vurgulanabilir veya dolgunlaştırılabilir.

Makyaj Tazelemek için bir ipucu

Yumuşak bir allık yüze tazelik verir ve konturlarını tanımlamaya yardım eder. Fakat doğru şekilde uygulanmalıdır – çok aşırı şekilde uygulanması bir tabudur. Fondöten üzerine pudralı allık uygulamak ve fırça kullanarak şakaklara kadar dağıtmak en iyisidir. Burada da bir altın kural geçerlidir: göz kamaştırıcı renkli gözlük camları kullanırken, uyumlu bir görünümü başarmak için – sıcak veya soğuk – camlar ve makyaj aynı renk ailesi içerisinde kalmalıdır.

En iyi gülüşünüz için

Dudak makyajı ayrılmaz bir parçadır. Gözler ve dudaklar her zaman uyumlu olmalıdır. Kısaca, eğer gözler hafif şekilde vurgulanmışsa, dudaklar benzer şekilde ılımlı renk miktarına sahip olmalıdır. Aynı zamanda nemlendirirken doğal cilt tonunda büyük etki gösterdiği için, burada parlayan dudak kremi yararlı olabilir. Şüphesiz, trend bilinci olan gözlük kullanıcıları rengi cömertçe kullanabilir. Göz kamaştırıcı renkli gözlük camları bakışı etkileyeceği ve dikkati yüze çekeceği için, önemli olan makyajın dudaklara dikkatle uygulanmasının sağlanmasıdır. Mükemmel dudak makyajı için şu adımları izleyin: fondöten olarak dudaklara makyaj uygulayın; dudak kalemi kullanarak dudak konturlarını izleyin ve küçük bir fırça kullanarak rengi titizlikle uygulayın. Ardından, dudakları bir mendile bastırın ve ikinci renk katmanını uygulayın, fakat dudakların doğal rengini asla geçmemesi için dikkat edin. Son olarak, istenirse dudaklara azıcık saydam yaldız uygulayın.

Zarif kombinasyonlar

Zarif veya çok renkli etkiden ayrı olarak, renkli camlarla zarif bir görünümü başarmak da mümkündür – iş veya akşam etkinlikleri için mükemmel. Yüksek derecede fark yaratıcı etki için, altın ve mavi göz makyajını ve kayısı ruj ile gözlük camlarını kombine edin. Zümrüt ve altın veya camel ve altın nötral rujla kullanıldığında müthiş görünür.

Renkli camlar çok çeşitli tarzlar yaratmak için kullanılabilir. Renkle oynama eğlencesini keşfedin – ve kendi kişisel favori görünümünüzü yakalayın!

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Güneş gözlükleri nasıl üretilir Güneş gözlüklerinin üretilmesinde hangi adımlar vardır? Güneş gözlüklerini üretmek için hangi malzemelerin kullanıldığını ve tasarımcıların fikirlerini nasıl hayata geçirdiğini öğrenin.
Modaya uygun güneş gözlüklerinin geçmişi Her on yılın kendine özel tarzı vardır. Güneş gözlükleri, moda ve ortak geçmişleri
Hızlı koyulaşır. Hızlı berraklaşır: modern, kendiliğinden renklenen camlar İster güneşte ister kapalı mekanlarda olun, ZEISS PhotoFusion fotokromik camlar ile 24 saat mükemmel görmenin keyfini çıkarabilirsiniz
Sadelik ve zarafet: LINDBERG Gözlük Çerçeveleri ve ZEISS Güneş Gözlüğü Camları - bu yazın trendi DAHA İYİ GÖRME ekibi çerçeve üreticisi LINDBERG'e sordu: LINDBERG güneş gözlüklerini bu kadar özel kılan nedir?

İlgili Ürünler