Gözlük kullanıcılarının tatile çıkmadan önce bilmesi gerekenler

İşte daha dinlendirici bir tatil için önerilerimiz

Tatile çıkma– yılın en iyi zamanı. Ama evden uzaktayken gözlükleriniz zarar görürse veya başka görme problemleri yaşarsanız ne yapmalısınız? Ve iyi görmemenin tatilinizi bozmaması için ne gibi önlemler almalısınız? DAHA İYİ GÖRME içinde tatilinizin tadını çıkarabilmeniz için bazı öneriler var.

Akıllı tatil planlaması – en iyi görmeyi sağlamak için önleyici tedbirler

Gözlüklere ne kadar gereksinim duyuyorsanız acil bir durumda kullanmak üzere yedeğinin bulunması da o kadar önemlidir. Tatile çıkmadan önce, esas gözlüğünüzü kaybederseniz veya zarar görürse kullanabilmeniz için daima bir yedek bulundurmanızı öneriyoruz. Bu durum özellikle araba sürenler için önemli çünkü en kötü durum düşünülürse gözlüklerinize bir şey olursa yolculuğunuza devam edemeyeceksiniz. Hatta İspanya ve İsviçre gibi bazı ülkeler araba sürerken sürücülerin yanında ikinci bir gözlük bulunmasını şart koşuyor.

Onsuz olmaz: Gözlükleriniz için etkili koruma

Ne gözlükler ne de güneş gözlükleri çok yüksek sıcaklıklarla başa çıkabilir. Bu nedenle dikkatli olun: Kuvvetli güneş ışığında arabanızdaki sıcaklık hızla 40°C üstüne çıkabilir ve ön panel 80°C üstüne çıkabilir. Bu durum tüm gözlükleriniz için aynı kuralların geçerli olması anlamına gelir: Onları güneşte bırakmayın ve kullanmadığınız zaman güvenli bir yere koyduğunuzdan emin olun! Isı, gözlük camı kaplamasına ve çerçevelere zarar verebilir. Kullanmadığınız zamanlarda gözlüklerinizi daima bir gözlük kılıfında tutmak en iyisidir. İyi bir gözlük kılıfı onları doğrudan güneş ışığından ve diğer zararlı olası durumlardan korur. Kontak lens kullanıcıları da kontak lenslerini serin bir yerde saklamalıdır: Temizlik solüsyonunun sıcaklığı 30°C üzerine çıkarsa kontak lensler zarar görebilir. Ayrıca gözlüklerinizi temizlemek için asla sıcak su kullanmadığınızdan emin olun. En iyisi ılık sudur.

Tatilde gözlükler kırıldı - şimdi ne yapmalı?

Evden uzaktayken gözlük camlarınızı çizerseniz, çerçevelerinize zarar verirseniz veya kontak lenslerle ilgili problemleriniz olursa yerel bir gözlükçü size yardımcı olmaktan mutlu olacaktır. Çerçevelerinizle ilgili küçük problemler genelde hemen tamir edilebilir ve gözlük camınız çizildiyse gözlükçünüz genellikle hızla uygun bir yedeğini isteyebilir.

Not: Uluslararası bir şirket olarak ZEISS'ın global bir ZEISS gözlükçüsü ağı vardır. Gittiğiniz yere yakın bir uzman bulmak için ZEISS gözlükçü arama özelliğini kullanın – nereye gidiyor olursanız olun.

Not: Ciddi görme problemleriniz varsa yerel bir göz doktoruna gitmek iyi olabilir.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Plajda net görmenin tadını yaşayın

– güneş gözlüklerinize güneş kremi gelmeden

Plajda zaman geçiriyorsanız gözlük camlarınızı hızla temizlemek için bir havlu veya Tişört kullanmak makul gelebilir. Bu kolay gözükebilir ama küçük kum parçacıkları bunu tek bir sefer yaptığınızda bile gözlük camlarınızı çizip kullanılamaz hale getirebilir. ZEISS gözlük camı temizleme mendilleri gözlük camlarınıza nazik davranır, gömleğinizin kolu kadar çabuk sonuç verir ve iz bırakmaz. ZEISS gözlük temizleme mendillerinin olağanüstü ince yapısı benzersiz bir temizlik maddesi birleşimiyle nemlendirilmiştir ve gözlük camlarınızın birçok gözlük camı temizleyicisinde bulunan kuvvetli maddelerin herhangi birine maruz kalmamasını sağlar. Siz – ve gözlükleriniz için iyi.

Plajda net görmenin tadını yaşayın

Parlak güneşte görme rahatsızlığı

Birçok kişi seyahat sırasında, örneğin yelkenlide gezerken, sörf yaparken, kayak yaparken veya dağlarda dolaşırken kuvvetli güneş ışığının oluşturduğu hoş olmayan ışık yansımalarıyla karşılaşır. İşte bu durumda etkili ve size özel bir güneş gözlüğü yardımcı olabilir. Su sporlarını sevenler rahatsız edici yansımaları en aza indiren polarizasyon filtreli güneş gözlüklerinden fayda görürken yüzünüzün etrafını saran bombeli gözlük camları içeren renkli spor gözlükler güneş, rüzgar ve daha fazlasına karşı devamlı ve etkili koruma sunar ve bu nedenle kayak pistlerinde pratik tercihtir. Seçim yapabileceğiniz geniş seçenekler vardır. Gözlükçünüzle konuşmak için zaman ayırın.

Her durum için en iyi renk

Her durum için en iyi renk

Bunlar sadece şık bir aksesuar değildir – gözlükleriniz için rengi seçerken hiçbir şeyi şansa bırakmayın: Her iklim ve her aktivite için uygun bir seçenek vardır. İster şehirde alışveriş yaparken, araba sürerken rahat görmenin tadını çıkarırken, yelkenliyle gezerken veya sörf yaparken olduğu gibi kuvvetli güneş ışığına karşı gözlerinizi korumak üzere sizin için uygun bir renk vardır. Renkler çok hafiften gösterişliye kadar değişir – ve hepsi çok şıktır.

Ancak hangi faaliyet için hangi renk yoğunluğu en iyisidir? İşte ayrıntılı bir genel bakış. Işıktan koruma miktarını basitçe değerlendirmek ve sınıflandırmak için mevcut koruma seviyeleri beş filtre kategorisine bölünmüştür.

  1. Çok düşük ışık yoğunluğu için – şehirde bulutlu günlerde veya içeride otururken ideal:Yüzde 0 - 20 renk.Önerilen filtre kategorisi:0 - 3 – şehre ve güneş miktarına göre
  2. Hafif güneş ışığı için – örn. benzersiz tarzınızı tamamlayan şık bir renk olarak: % 20 - 57 renk, araba sürme için çok uygun. Önerilen filtre kategorisi: 2-3.
  3. Orta güçte güneş ışığı ve ek parlama koruması için – örn. araba sürerken, ayrıca yüzünüzün etrafını saran bombeli gözlük camları için çok uygun: % 57 - 82 renk. Önerilen filtre kategorisi: 2-3.
  4. Kuvvetli güneş ışığı için – örn. yelkenliyle gezerken veya sörf yaparken, ayrıca değişen ışık koşulları için de ideal, polarizasyon filtresi dahil: % 82 - 92 renk. Önerilen filtre kategorisi: 2 - 4.
  5. Aşırı ışık koşullarında vakit geçirmek için – örn. buzullar üzerinde veya dağlarda: % 92 - 97 renk. Önerilen filtre kategorisi: 2 - 4.

Tabii tüm güneş gözlüğü camlarımızın UVA ve UVB radyasyonuna karşı %100 koruma içerdiğini söylemeye bile gerek yok.

ZEISS güneş gözlüğü camları hakkında daha fazla bilgi alın.

Her durum için en iyi renk

Gözlük kullanıcıları, kontak lenslerin tatilde geçireceğiniz zaman için pratik ve rahat bir çözüm olduğunu unutmayın

İster gözlük ister kontak lens kullanmayı tercih edin, kontak lensler seyahat sırasında özellikle rahat bir tercihtir. Tek kullanımlık kontak lensler herhangi bir bakım gerektirmez ve birçok farklı durum için özellikle uygundur. Örneğin plajda vakit geçirirken kullanımları kolay olduğu için gözlüklerinizin yerini kolay bir şekilde alabilirler. Kontak lensler yüzmek için harikadır, deniz gözlükleriyle kolayca kullanılabilir ve su altında bile çok net görme sağlarlar. Günlük kontak lensler ve bir reçetesiz güneş gözlüğü de mükemmel bir kombinasyondur. Günlük lensler temizleme ve saklama sıkıntılarını ortadan kaldırır. Günlük kontak lenslerinizi kullandıktan sonra hemen atabilirsiniz ve sonra gerektiğinde yenilerini açabilirsiniz. Bu durum rahatlık ve hijyen açısından önemli bir avantajdır.

Uçakta kuru gözleri önlemek için bazı öneriler

Özellikle kontak lens kullanıcıları uçakta bir süre yolculuk ettikten sonraki o rahatsız hisse aşinadır: Gözleriniz kurur ve kontak lensleriniz aniden çok rahatsız hale gelir. Suni gözyaşları küçük ve kullanımı kolay bir şişede mevcuttur ve kabin içi bagajınıza kolayca girer. Bunları gözlerinize damlatmak uzun süreli rahatlık sağlar. Gözlükçünüze sormanız yeterlidir – size yardımcı olmaktan mutlu olacaklardır.

Ama ekstra gözlüğü unutmayın! ZEISS EnergizeMe gözlük camlarını duydunuz mu? Özellikle kontak lensleri çıkardıktan sonra kontak lens kullanıcılarının gözleri için tasarlanmışlardır.  

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Bombeli, ince veya renkli: İhtiyaca uygun bir ZEISS gözlük camı her zaman vardır! Moda çerçeveler & net gözlük camları? Optik bilgi birikiminden en fazlasını talep eden bir zorluk

Yaşam Tarzı + Moda 16.Eki.2017

Tags:

Ultra ince, süper hafif gözlüklerle maksimum konfor Az ama öz! Bu ipuçları, ultra hafif gözlük camları ve çerçevelerine sahip olmanın anahtarıdır.
Geniş bakış açılı mini moda rehberi: gözlükler ve moda– yenilmez bir ekip Bu ipuçları her fırsatta size göz alıcı görünmeyi garanti edecektir
Süper ince, süper hafif, mükemmel görme Merkez kalınlık optimizasyonu gözlük camlarını çok daha iyi hale getirir: daha iyi görün ve daha iyi görünün

Yaşam Tarzı + Moda 16.Eki.2017

Tags:

İlgili Ürünler