Gözerliniz için üstün korumalı dikkat çekici güneş gözlükleri

Için en tarz yeni renklerin bazılarına bir bakış

Yaz zamanı = güneş gözlüğü zamanı! Bu yılın en tarz renklerinin perde arkasına bir göz attık: DAHA İYİ GÖRME güneş gözlüklerinde, ZEISS güneş koruma camlarında, yenilikçi kendinden renklenen camlarda – artı renkli camlar için heyecan verici yeni ZEISS renk programında – en son trendleri toparlıyor.

Gözleriniz için uzman koruması. Dikkat çekici güneş gözlüğü camlarıyla mümkündür.

Büyük yuvarlak modeller, çarpıcı neon renkleri ve renkli camlar her renk tonunda hayal edilebilir – bunlar 2013 yazı için güneş gözlüklerindeki en sıcak trendlerden yalnızca bazılarıdır! Ve hepsinin içindeki en sıcak trend hangisidir? Kullanıcının görme konforunu artırmak, ruhlarını yükseltmek ve kendine has modaya uygun tarzı yaratmak için tasarlanmış olan zarif tonlarda kişiselleştirilmiş renklerde güneş gözlüğü camları. ZEISS renk programı “Baharat kırmızısı” ve “Güzel pembe” gibi eğlenceli renklerden “Siyah renk” gibi daha zarif tercihlere kadar değişen, çağdaş tarzları yansıtmak için tasarlanmış, %95’e kadar ışık emilimi ve farklı absorpsiyon seviyelerinde renkler sunan çok sayıda seçenek sağlamaktadır. Fakat istediğiniz rengi katalogda bulamazsanız ne olacak? Sorun yok! ZEISS optisyeniniz hayal edilebilir herhangi tona sahip güneş gözlüğü camları üretebilir. Basitçe optisyeninize bir numune gösterin ve artık gerçekten sizin için tek olan gözlüklerinizle yürüyüp gidebilirsiniz – ayrıca, fonksiyonu olmasının yanı sıra neden eğlenceli olmasınlar? Ve hatırlayın: eğer gözlük takarsanız, aynı zamanda kişisel reçetenize göre yapılmış güneş gözlüğü camlarınız da olabilir – yalnızca ZEISS optisyeninize rica edin.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Güneş gözlüğü için en şık çerçeveler

Orijinallerinden biraz daha süslü olmalarına rağmen, ikonik yuvarlak ‘John Lennon’ güneş gözlüklerinin geri dönüşü bu yılın en büyük öykülerinden birisidir. Çarpıcı renklerde ve renkli veya aynalı camlar yelpazesinde mevcut olan bu güncellenmiş versiyonlar “önceki yılınkilerden” (yesteryear) uzak bir çığlıktır. 1950’lerden ve 1960’lardan kedigözü güneş gözlükleri de rağbet geri dönmüştür. Retro kıyafetlerle ve bol paçalı eteklerle mükemmel uyum sunan ve Grace Kelly’nin efsane zarafetinin bazı esintilerini bu günün tarzlarına geri getiren, pilot güneş gözlükleri de modaya geri dönmüştür. Bu klasik tasarım neredeyse tüm kıyafetlerle uyumludur ve ayrıca erkekler için farklı tasarımlarda ve titanyum ve karbon gibi tarz ileri teknoloji malzemeler mevcuttur. Ve daha maceracı kullanıcılar ve hızlı yaşayan hippiler de hayal kırıklığına uğramayacaktır: gösterişli süslemeler, dekorasyonlar ve aplikler – yalancı elmaslar, minyatür ayçiçekleri, incir ve midye kabukları dahil – bu yaz birçok çerçevede ve camlarda görülecektir.

Kaliteli güneş gözlüğü camları yalnızca UV korumasından daha fazlasını sunar

Profesyonel güneş gözlükleri gözlerinizi zararlı UV radyasyonundan korumaktan daha fazlasını yapar. Kullanıcı için kişiye özel olarak yapılmış olan özel fonksiyonel filtrelerli camların bütünleşmesiyle, örneğin kamaşmayı azaltarak veya kontrastı artırarak parlak güneş ışığında genel görmeyi belirgin şekilde artırabilir. Daha fazla bilgi için bakınız, daha iyi görün – ve yalnızca kayak, bisiklet ve motosiklet gibi spor aktiviteleri için değil. ZEISS güneş koruma camları ile, en aşırı ışık koşullarında bile mükemmel kaliteli olduğu için körleşmenize gerek yoktur: geleneksel güneş gözlüklerine kıyasla yüzde 100 UV koruması ve üstün kontrast sağlamasının yanı sıra, en parlak güneş ışığında bile görmeyi sağlayan ZEISS Skylet® güneş koruma camları. ZEISS optisyeniniz her birisinin özel bir uygulaması olan en iyi modeli önerecektir – örneğin zayıf görüş bulunan kapalı sisli havada Skylet® fun veya göz kamaştırıcı ve parlayan gün ışığı için yüzde 90 ışık azaltmalı Skylet® sport. Gerçekten üstün görme konforu için,polarizasyon filtresiyle kombine edilebilir. Polarize camlar güneşin sudaki ve metal yüzeylerdeki yansımasının sebep olduğu rahatsız edici parlamayı azaltarak kullanıcının konforlu ve rahat görmenin keyfini çıkarmasını sağlar. Optisyeniniz mevcut birçok seçenek konusunda daha fazla bilgi vermekten mutlu olacaktır.

Mükemmel koruma ve optimum görme: ZEISS’den yenilikçi kendinden renklenen gözlük camları

Gittiğiniz her yere iki gözlük taşımaktan bıktınız mı? Eğer reçeteli camlarınızı takıyorsanız ve normal ışık koşulları altından sıklıkla iç ve dış mekan arasında hareket ediyorsanız, o zaman ZEISS PhotoFusion. gibi modern kendinden renklenen camlar şeklindeki alternatif güneş koruma çözümüne geçebilirsiniz. Bunlar değişen ışığa kendinden renklenen camların önceki nesline göre daha hızlı tepki vererek, en karanlık gölgeden güneş ışığına kadar adapte olurlar ve iç mekanlara döndüğünüzde hızla neredeyse tamamen şeffaf hale gelirler. Bunlar tüm renk seviyelerinde yüzde 100 UV korumasını da garanti ederler ve kesinlikle aynı yüksek standartlarda optik kaliteyi sunarlar. ZEISS Photofusion® kendinden renklenen camlar istek üzerine füme ve kahverengi cam renklerinde mevcuttur ve mükemmel şekilde ünlü kişilerin bu yaz kullanacakları tarz çerçeve tasarımlarını andırırlar!

Güneş gözlükleriniz sizi koruyor – fakat siz onları koruyor musunuz?

Güneş gözlüklerimizi kumsalda, tatilde ve spor alanlarında, onları her türlü çevresel yıpranmaya ve bozulmaya maruz bırakarak, kullanıyoruz. Güneş gözlüklerinizi yaşam boyu korumak isterseniz uzmanlar çiziklerden ve diğer hasarlardan korumak için uygun bir cam kaplamasını tercih ederek camları korumanızı önermektedir. Örneğin ZEISS’den DuraVision® Platinum from ZEISS. Bu kaplama plastik camları önceki nesilden üç kat daha sert hale getirir. Kir ve yıpranmaya son derece dirençlidir, yüksek derecede sağlamdır ve yansıma yapmaz, DuraVision® Platinum herhangi güneş koruma çözümü için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Benim için en uygun güneş gözlüklerini nasıl bulurum?

Güneş gözlüğü alırken hatırlanacak pek çok şey vardır, fakat en önemli kural muhtemelen şudur: görünümünüz ne kadar karmaşık ise, çerçeve ve camlar için o kadar sade renkleri dikkate almalısınız. Diğer deyişle, kıyaslama olarak çok soluk gösterecekleri için, parlak tonlar açık renkli ciltlerde iyi gitmez. Bu nedenle uzmanlar "Normal" düzgün görünümler için beyaz çerçeve veya benzer şekilde ketum renk veya hatta zarif kademeli renk tercih edilmesini önermektedir. Daha koyu cilt tonlarının neredeyse her renkle kombine edilebilmesi avantajı vardır. Kuvvetli, dikkat çeken renkler daha koyu görünümlerde çarpıcı kontrast meydana getirir ve bu nedenle güneş gözlüğü camları ve çerçeveleri için mükemmel tercihtir. Tercih ettiğiniz güneş gözlüklerinin çerçeve biçimi de çok önemlidir. Burada belki de en yararlı kural en fazla ince bir çerçeveden fayda görüleceğidir veya alternatif olarak – eğer daha dikkat çekici bir şey arıyorsanız – havacı güneş gözlükleri tarzında ortaya doğru aralıklar bulunan daha kalın bir çerçevedir. Bu, güneş gözlüklerinin tamamen baskın olmak yerine yüzünüzle uyumlu bir bütün oluşturmasını sağlar.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Güneş gözlükleri nasıl üretilir Güneş gözlüklerinin üretilmesinde hangi adımlar vardır? Güneş gözlüklerini üretmek için hangi malzemelerin kullanıldığını ve tasarımcıların fikirlerini nasıl hayata geçirdiğini öğrenin.
Modaya uygun güneş gözlüklerinin geçmişi Her on yılın kendine özel tarzı vardır. Güneş gözlükleri, moda ve ortak geçmişleri
Hızlı koyulaşır. Hızlı berraklaşır: modern, kendiliğinden renklenen camlar İster güneşte ister kapalı mekanlarda olun, ZEISS PhotoFusion fotokromik camlar ile 24 saat mükemmel görmenin keyfini çıkarabilirsiniz
Yaz Mevsiminde Gözlük Kullanma Bu yaz gözlüklerinizden keyif almanız için sizlere 10 ipucumuz var

İlgili Ürünler