Bu gözlük çerçeveleri çok revaçta

Bu yıl hangi çerçeveler moda? Ve en çok kime yakışıyorlar?

Moda avcılarının tüketicilerden daima bir adım önde olması şaşırtıcı değil – ve bu sadece giysiler için de geçerli değil. Gelecekte modayı takip edenlerin hangi gözlük çerçevelerini kullanacağını tam olarak biliyorlar. Tabii ki şık erkek ve kadınlar en son modayı kullanarak herkesin önünde olduklarını ispatlamak istiyorlar. Bu yıl hangi gözlük çerçeveleri ve camlarının moda olacağını anlamak için okumaya devam edin.

Kusursuz model

Kesin olan bir şey var: bu yılın gözlükleri büyük olacak. XL çerçeveli Boho-tarzlı güneş gözlükleri bu kategoride moda listelerinin en üstünde yer alacak. Hippi görünümünü seven moda düşkünleri bu çerçeveleri kaçırmak istemeyecekler. Asetattan üretilmiş büyük güneş gözlükleri ve numaralı gözlükler tercih edilebilir. Ayrıca çok ince çerçeveli şık modellere ve hatta çerçevesiz gözlüklere bile rastlayabilirsiniz. Büyük çerçeveler güneş gözlükleri için çok uygun çünkü büyük gözlük camı şekli zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlıyor. Bu görünüm 1970'lerde daha küçük yuvarlak gözlük camlarıyla birlikte çok modaydı. John Lennon tarzı güneş gözlükleri bir klasik haline geldi - hem kemik hem de metal çerçevelerle.

Metalden konuşuyorsak gözlük camı dünyasındaki son eğilim kesinlikle altın rengi, parlak, ince, metal çerçeveler. Tarz oluşturucular kendileri için en iyi şekli seçebilir: büyük, küçük, yuvarlak ve hatta gözyaşı şeklinde. Bu ultra ince çerçeveler hem şıktır, hem de kişinin yüzünü tamamlarlar. Tabii ince çerçeveler için doğru gözlük camları gerekir ama bu gözlük camları çok narin olmamalıdır. DuraVision® Platinum Teknolojisi sayesinde çok sert ZEISS gözlük camları üretmek mümkündür. Bunların antirefle kaplaması vardır ve saydamdırlar ve kire dayanıklıdırlar.

Şimdi geleceğe ilerleyelim: efsanevi kedi gözü gözlükleri benzersiz moda düşkünlerinin yüzlerini bir kez daha – veya halen - süslemektedir. Bu eski tipli gözlükler rahatsız edici olmayan şekiller ve belirgin kavislerle sağlanmaktadır. Bunlar şık ve modaya uygun bir görünümü tam olarak tamamlar.

Kusursuz model

Bir başka kült nesne panto gözlüklerdir. Bunlar 1920'li yıllarda entellektüellerin ticari markası haline gelmiştir. 30 yıldan sonra gözlük açısından herkesin birinci tercihi olmuşlardır. Normalde üstte düzleştirilmiş yuvarlak gözlük camları içerirler ve geleneksel olarak siyah veya kahverengidirler. Günümüzde bunlar ister spor ister şık giyinin her kişisel tarz için harika bir aksesuar oluştururlar.

Kusursuz model

Ayrıca geri gelmekte olan başka bir kusursuz şekilli gözlük camı mevcuttur: semer köprü. Normalde sadece erkekler çift köprülü modeller kullanırken artık kadınlar da bunu benimsemiştir. Anahtar deliği görünümü de geri gelmiştir: burnunuzu daha uzun gösterebilirsiniz çünkü bu gözlükler burnunuz üzerinde normalden biraz daha yüksekte durur. Çift köprü gözlükler ise ters etki yapar çünkü bunlar burunda daha aşağıda durur. Tercih size kalmıştır: burnunuzu belirginleştirin veya biraz daha küçük görünmesini sağlayın.

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Favori renkler

Favori renkler

Moda renkler arasından büyük bir seçim imkanı sayesinde herkese göre bir renk vardır – belirginden pek belli olmayana, tek renkten paternlere kadar. Ve hem yatay hem dikey renk gradyanları olan çerçeveler de giderek yayılmaktadır. Şunu unutmayın: çerçeveleriniz ne kadar belirginse giysileriniz ve gözlük camlarınızın rengi o kadar sade olmalıdır.

Siyah, geleneksel şık renklerden biridir ama kahverenginin tüm tonları da giderek beğenilmektedir. İstediğinizi seçin: karamel mocha ve Havana – her toprak rengi reçeteli olan veya olmayan güneş gözlüklerinin daha iyi görünmesini sağlar. Geleneksel veya sade bir görünüme daha uygundurlar. Unutmayın: Gözlük camlarınızı renklendirmek için büyük bir fırsat yaratın.

Favori renkler

Ayna kaplamalar

Ayna kaplamalar

Ayna veya reflektif kaplamalar gözlük camlarınıza heyecan verici şeyler yaptırabilir. Burada sınır yoktur: hafif bir görüntüden tümüyle ayna kaplamaya kadar. Ayna kaplamanın yoğunluğu gözlük camının temel rengine bağlıdır. Renksiz veya açık renkli gözlük camlarıyla sadece hafif bir yansıma algılarsınız.

ZEISS şimdi heyecan verici renklerde gözlük camı kaplamaları sunmaktadır - kırmızıdan yeşile ve maviye ve buradan gümüş rengi ve altın rengine kadar. Bu gözlük camları kesinlikle fark edilmenizi sağlar! Ayna kaplamalı gözlük camları her şekilden metal çerçeveler ve panto gözlüklerle daha iyi gider.

Ayna kaplamalar

Popüler Yaklaşımlar

Tabiata dönüş de başka bir belirgin yaklaşımdır: tahta, mantar veya deri, sürdürülebilirliği ve çevre dostu bir yaşam tarzını temsil eder. Paslanmaz çelik ve asetat kombinasyonu da oldukça popülerdir. Burada renk ve materyal birbirleriyle karışır: yanlar ve köprü altın veya gümüş renkli metalden yapılmıştır ve siyah, kahverengi veya ten rengi asetat kısımlarla uyum sağlar. Bu şık çerçeveler her görünüme uygundur ve her cilt rengine uyar - böylece de birden fazla moda sezonu için vazgeçilmez hale gelirler.

Images: ©stock.adobe.com

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Sadece bir tek gözlükten görmek için hayatın sunacağı çok fazla şey var Eğer siz de çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen dolabınızda bir çift ayakkabıdan daha fazlası var, ama ikinci bir gözlüğünüz var mı?
Sadelik ve zarafet: LINDBERG Gözlük Çerçeveleri ve ZEISS Güneş Gözlüğü Camları - bu yazın trendi DAHA İYİ GÖRME ekibi çerçeve üreticisi LINDBERG'e sordu: LINDBERG güneş gözlüklerini bu kadar özel kılan nedir?
Geniş bakış açılı mini moda rehberi: gözlükler ve moda– yenilmez bir ekip Bu ipuçları her fırsatta size göz alıcı görünmeyi garanti edecektir
Bir kişinin gözlüğü karakterini yansıtır. Gözlük seçimi şekilsel bir kriterden daha fazlasıdır-aynı zamanda bir tarz meselesidir.

İlgili Ürünler