Polarize gözlük camları - daha iyi görme

Güneş gözlüğü, araç sürüşü ve diğer birçok uygulamalar için çok yönlü gözlük camları

Kayakçılar ve su sporları meraklılarına satılmaktadır. Ancak, bu gözlük camı gözlük kullanan hemen herkes için mükemmel bir çözümdür: polarize etkileri ile gözlük camları (örneğin, SkyPol ZEISS).  

Bu özel gözlük camları, örneğin, güneş ışınlarının ıslak zemin, su veya metal yüzeylere çarpmasıyla oluşan ışık yansımalarını ve ayna etkisini engeller. Sonuç olarak, gözlük kullanıcılarını göz yorgunluğundan korurlar, çünkü gözlerin sürekli değişen ışık koşullarına karşı uyum sağlamaları artık gerekmemektedir. Bu gözlük camını kullanan insanlar çok daha rahat olma eğilimindedirler ve gözlük kullanımı hakkında daha iyi hissetmektedirler.

Polarizasyon prensibi nasıl çalışır?

Birincisi ve en önemlisi, doğal ışık tüm yönlerde titreşen polarize edilmemiş ışıktır. Ancak, bir ışık ışını pürüzsüz bir yüzeye çarptığında, örneğin, güneş ıslak bir yolla karşılaştığında, ışık, su tarafından kısmen yansıtılır ve bir doğrultuda yönlendirilir. Diğer bir deyişle, polarize edilir.
Polarize ışık yüzünden oluşan yansıma hoş olmayan bir kör edici (parlama) etki yaratır - polarizasyon filtreli gözlük camlarını kullananlar ise bir güvenlik riski ile karşılaşmazlar - Polarizasyon filtresi yatay şekilde yerleştirilmiştir ve yansıyan dikey şekilde yönlenmiş ışığın içinden geçmesine izin vermez. Sonuç olarak, bazı zamanlarda su yüzeyleri ve ıslak yollar tarafından dışarıya yayılan tehlikeli yansımalar neredeyse tamamen ortadan kalkmaktadır.: Sky ¬ Pol polarize gözlük camları ek bir kazanç sunmaktadır: % 100 UV koruması! 
Polarize gözlük camları sizi daha güvenli kılar, ama aynı zamanda bazı önemli görsel yararlar da sunmaktadır: camın özel renklendirilmesi sayesinde, kapsamlı şekilde geliştirilmiş kontrast görme ve daha parlak renkler sağlamaktadır. Renklerden söz etmişken: ZEISS polarize gözlük camları füme veya kahverengi renklerde üretilmektedir.

Islak yollarda yansıyan ışık kör edici etkilere ve düşük kontrastlara neden olur SkyPol gözlük camı bu yansımaları ortadan kaldırır ve hatta aşırı ışık koşullarında dahi mükemmel bir görme sağlar
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Tüm güneş gözlükleri eşit değildir DAHA İYİ GÖRME UV koruma, renklendirme, aynalar, polarize camlar, ve diğerleri hakkında bilmeniz gerekenleri kendi gereksiniminize göre doğru güneş gözlüklerini bulmanıza yardımcı olmak üzere açıklar.

İlgili Ürünler