Golfçüler için mükemmel gözlükler

Daha iyi bir handikap anahtarı

Kör edici güneş ışığı, yeşil alan içinde kırılmalar, aydınlık ve gölge arasındaki sıkça değişim, sert kontrastlar: Golf, standart gözlüklerin ve güneş gözlüklerinin cevaplayamayacağı birçok zorluğa sebep olur. Mükemmel görüş ve hayalinizdeki handikap için, profesyonel gözlük camlarınıza uygun doğru gözlüğe ihtiyacınız vardır. Fakat golfçülerin gerçekten hangi türden gözlüklere ihtiyacı olur?

Gözlük camı ve çerçevesi seçerken golfçüler için hangi özellikler önemlidir?

Golf sırasındaki tipik bir durum: Kör edici güneş ışığı topun takip edilmesini zorlaştırır. Geleneksel güneş gözlükleri yeterli değildir çünkü görmenizi karartmakla kalmıyor kontrastı da azaltıyorlar. Bu soruna çözüm artık mevcut: Bu zorluğa cevap olarak özel olarak tasarlanmış özel bir gözlük camları. Golf gözlüğünde geniş, bombeli gözlük camları ve uygun şekilde bombeli çerçeve olmalıdır. Golf oynarken sadece bu gözlük camları gözlerinizin ihtiyacını karşılar ve tam UV koruması sağlar.

Piyasada, golfçülere "özel" tasarlandığı iddia edilen birçok gözlük vardır. Fakat her bir kullanıcının kişisel ihtiyaçlarına uygun değillerdir. Golf sahasında tam görme potansiyelinizden faydalanamazsınız ve sonucunda handikabınız bundan etkilenir. Mükemmel görme, ancak gözlük camları her bir golfçünün kişisel görme ihtiyaçlarına uygun tasarlanmış ise elde edilebilir. Yüksek numaralı optik camlara ihtiyacınız olsa bile, ZEISS marka uygun gözlük camı tasarımları camların etrafındaki bulanıklığı yok eder ve sıra dışı, bozulma içermeyen görmenin keyfine varırsınız. Hareketlerinizin yüzde 90'ı gözleriniz tarafından koordine edilir. Kas ağrısı, boyun tutulması ve haşmetli "golfçü kolu" hastalığı genellikle zayıf görme sonucu oluşur. Profesyonel olarak uygun gözlük camları bu rahatsız edici şikayetleri geçmişte bırakabilir.

Çerçeve ne kadar hafifse o kadar iyi. Gözlük çerçeveleri için modern malzemeler ki titanyum birinci örnektir buna, son derece hafif gözlük çerçevelerinin üretilmesini sağlamaktadır. Sadece kullanılmaları rahat değil ayrıca daha iyi bir bütünüyle uyum da sağlarlar çünkü daha hafif gözük çerçeveleri daha ağır çerçevelere göre daha az burundan aşağıya kayarlar. Büyük gözlük camları olan yarı çerçevesiz gözlükler görme alanınızı maksimuma çıkarttıkları için idealdir. Küçük gözlük camları, camların üstünden bakmanızı sağladıklarından uygun değildir. Golfçüler gözlerini durmadan ve hızlı şekilde gökyüzünden yeşil sahaya hareket ettirmek zorundadırlar. Bu ayrıca, yorgunluğa neden olan başın durmaksızın hareket ettirilmesi anlamına gelir ve sonucunda performansınıza etkisi olur.

Renk için öneri: Açıktan koyuya mor veya sarı-turuncu renklerin, yeşil alanlarda kontrastı arttıran en iyi çözümler olduğu kanıtlanmıştır. Bunlar sadece görme konforunu iyileştirmiyor ayrıca pratik bir etkileri de var: Derinlik algısı optimum hale geliyor ve yeşil konturu daha netleşiyor. Yeşil alan içindeki kırılmaları daha iyi belirleyebiliyorsunuz ve böylece topun gidiş yönünü de daha iyi hesaplayabiliyorsunuz. Tatsız sürprizler ve deliğe ulaşamayan hafif vuruşların sayısı azalır. Her şey görme alanında. Bu, deneyimli golfçülerin özel olarak uyan golf gözlükleri seçme sebeplerinden yalnızca bir tanesidir.

Golf oynamak için bıçak gibi keskin görme

Golf oynamak için bıçak gibi keskin görme

Profesyonel olarak uygun golf gözlükleri topun ıssız sahaya kaçmamasını sağlar. Topun gidiş yönünü başlama yerinden sahaya iniş yerine kadar tam ve kesin şekilde takip edebilirsiniz. Birden golf sahasının diğer ucundaki bayrak sıra dışı şekilde net görülebilir, her zaman en iyi performansınızı göstermenizi sağlayacak bir zorunluluktur bu. Görmenizdeki en ufak arızalar bile gözlerinizle uzuvlarınız arasındaki koordinasyonu bozabilir ve top planladığınız gidiş yönünden tamamen farklı bir yere gidebilir. Golfçüler için mükemmel görmenin önemi oyunun daha hemen başından bellidir: Deliğe olan uzaklık yanlış değerlendirilmişse en iyi vuruş bile faydasızdır. Bu arada, gözlerinizle sürekli olarak bir uzaklıktan diğerine bakmak golfün tipik bir başka özelliğidir - uzaktan orta mesafeye ve ardından yeniden yakın ve geriye. Çeşitli görme mesafeleri arasında sorunsuz geçiş sağlamaları sayesinde kişisel olarak uygun golfçü gözlükleri tüm uzaklıklarda mükemmel görmeyi garantiler: delikten skor kartına, diğer golfçülerden sahaya. Tüm mesafeler için bir gözlükten daha iyi ne olabilir?

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!

Golf gözlük camları için en iyi kaplamalar hangileridir?

Entegre polarize filtrer golf gözlükleri için bir vazgeçilmezdir. Bu gözlük camı kaplaması, çim saha, su veya golfle pek alakası olmayan karlı yüzeylerden yansıyan güneş sonucu oluşan rahatsızlık veren yansımaların ve kamaşmanın bir çoğunu ortadan kaldırır.

Antirefle kaplamaları golfçülere fazladan netlik sağlar: Polarize filtre ile birlikte, maksimum berraklık ve bozulmamış bir görme sağlar. Ayrıca golf gözlüklerinin daha iyi görünmelerini de sağlarlar: "Pencere camı etkisi"nin önüne geçer ve gözlerinizin görünme düzeyini yükseltir. Çizilmeye karşı koruma sağlayan sert kaplamalar veya antistatik, kir geçirmez kaplamalar gibi kanıtlanmış ilave özellikler de faydalıdır ve ayrıca başka önemli bir faydası daha vardır: Gözlüklerinizi o kadar sık temizlemeniz gerekmez.

Önemli: Yukarıda bahsedildiği gibi, sıklıkla maruz kaldığınız güçlü güneş ışığı sebebiyle golf sahasında, %100 UV koruması hayati önem taşır.

Progresif camların yeşil alandaki faydaları nelerdir?

Günlük yaşamdaki diğer birçok durumun aksine, uzmanlar golfte progresif camların kullanılmamasını şiddetle tavsiye etmektedirler. Golf için önemli olan iki uzaklık progresif camlarda yeterince dikkate alınmamıştır: Başlama yerinden önce ve hafif vurma sırasında topa olan mesafe, diğer bir deyişle topun havada değil de yeşil sahada olduğu an. Geleneksel progresif camlarda, bu mesafeler bulanık veya bozulmuş görünür. Sonuç: Doğru camlarla asla meydana gelmeyecek olan vuruşları kaçırma. Kişiselleştirilmiş golf gözlükleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen optisyeninizle iletişime geçin.

Optimum skorlar için maksimum koruma

ZEISS ProGolf® güneş korumalı güneş gözlükleri, sadece profesyoneller için değil tüm golfçüler için en iyi seçimdir. Standart güneş gözlüğü camlarına göre en önemli faydası: Sadece görmenizi koyulaştırmıyor ayrıca seçici ışık emme özelliği sayesinde sıra dışı kontrast da sağlıyor. Bu size, durmadan değişen ışıkta bile birinci sınıf, konforlu bir görme sağlar ve o tahmin edilemez, zorlu yeşil alan içinde kırılmaların belirlenmesi için idealdir. Faydaları bununla da bitmiyor: Standart özelliklere %100 UV koruması, arttırılmış çizik koruması için sert kaplama ve yüksek kaliteli antirefle kaplama da dahildir ve tümü yüksek kırılma dayanıklılığına sahip ekstra hafif plastik gözlük camı ile birlikte. Hepsi bir arada - birimiz hepimiz için! Daha da iyi kamaşma koruması için tek renkli gözlük camları (yüzde 40 ışık emilimi) veya degrade camlar (yüzde 75 ila yüzde 25 emilim). Daha fazla bilgi …

Golfçülere özel kişiselleştirilmiş camlara ilk adım

Tüm gözlüklerde olduğu gibi, golf gözlükleri de bir profesyonelin hizmetleriyle başlar: optisyeniniz. Gözlerinizi derinlemesine inceleyecek, gerekli ölçümleri yapacak ve kişisel görme profilinizi çıkarmak için gerekli olan analizleri gerçekleştirecek. Sonuçları daha da kesin hale getirmek için, ölçümler siz golf sopasını tutarken ve hafif vuruş ve sürme sırasındaki tipik vücut duruşunuz sırasında yapılmalıdır. Başınızın şekli, doğal duruşunuz ve golf sopasının uzunluğu: Bunlar, optisyeninizin size uygun doğru camı bulmasında yardımcı olacak faktörlerdir. Optisyene giderken golf sopasını yanında götürmek mi? Kulağa tuhaf gelebilir fakat bu, golf gözlüklerinin gözlüğü kullanacak olan kişiye ve golf sahasında karşılaşılan özel görme şartlarına optimum adapte edilmesini sağlayan tek yoldur. Optisyeniniz size yardımcı olmaktan memnun olacaktır.

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Spor için en iyi güneş gözlükleri Atletler en sevdikleri sporu yaparken ne gibi zorluklarla karşılaşırlar?
Sporcular için daha iyi görme Bunlar kesinlikle yalnızca modaya uygun değildir: Profesyonel ve amatör sporcular özel spor gözlüklerinden yararlanabilir
Yeni bir koşucu nesli için sporcu gözlükleri: Koşmak için Nike Vision Vaporwing güneş gözlükleri İki güçlü ortak, Nike Vision ve ZEISS elinden gelenin fazlasını yapan koşucular için sporcu güneş gözlükleri üretmek üzere işbirliği yapmıştır.
Kış sporlarında daha iyi görme Bir çok kayak ve/veya snovbord hayranı, görme yeteneği düzeltilmiş ya da düzeltilmemiş olarak yokuş aşağı "kör uçuş" yapmaktadır.

İlgili Ürünler