Çocuklar için gözlükler: Çocukları gözlükçüye götürme

Çocukların gözleri ve gözlükleriyle ilgili birkaç ipucu

Gözlerimiz en önemli duyu organımız mı? Deriden, burundan, kulaklardan ve dilden daha mı önemli? Cevaplaması zor bir sorudur bu. Oysa kesin olan tek bir şey var: Bizlerde ve özellikle çocuklarda görme problemi olduğunda, hayatımızın gidişatı ve aldığımız keyif bundan etkilenir. Özellikle artık görsel izlenimlerin hüküm sürdüğü bir dünyada durum böyledir. Bu nedenle, ebeveynler olarak çocuklarımızın gözlerine ve görme gelişimlerine özel bir dikkat göstermeliyiz. Bu karmaşık ve önemli konuyu ele alma konusunda size yardımcı olmak amacıyla BETTER VISION çocukların gözleri ve gözlükleriyle ilgili birkaç ipucu hazırladı.

Çocuğunuzda görme problemi olduğunu nasıl anlarsınız –

Çocuğunuzun görmesini kontrol etmeyi, keyif alacağı bir oyuna dönüştürün.

Optisyen Hendrik Gausepohl, çocuğun görme gelişimini yakından takip etmeyi tavsiye ediyor. Şaşılık, göz seğirmesi veya göz bebeğinde grileşme belirtileri fark ederseniz, derhal göz doktorunuza başvurmalısınız. Aynı durum, ailede göz hastalığı veya görme zayıflığı varsa da geçerlidir. Bebeklerin kendileriyle konuşanlarla göz teması kurmaya çalışmaması da bir başka uyarıcı belirtidir.

Küçük çocukların göz mercekleri henüz çok yumuşaktır ve çok etkin şekilde uyum sağlayabilir, yani zorlanmadan çeşitli mesafelere adapte olabilir. Bir göz diğeri gibi hareket etmiyorsa, ebeveynler bazen "iyi" gözün "kötü" gözün yapamadıklarını telafi etmekte olduğunu fark edemiyorlar. Bu nedenle, çocuğunuzun gözlerini erken yaşta, tercihen üç yaşında, muayene ettirmeniz tavsiye edilir.

Okula başlamadan önce çocuğun bir göz doktoruna götürülmesi kesinlikle mecburidir. Ergenin gözlerindeki herhangi bir değişikliği, özellikle de yakını görememe durumunu tespit etmek için 14 yaşında bir göz muayenesi gereklidir. Sonraki muayene, normalde gencin ilk ehliyet başvurusunda yapılır.

Çocuklar için doğru gözlük çerçeveleri.

Karar vermek asla kolay değildir. Ve çocuklar için gözlük tercihinde önemli olan yalnızca görünümü değildir.

Çocuklara Mükemmel Bir Görme Kazandırmak

Çocuklar için tasarlanan gözlükler oldukça ciddi standartları karşılamak zorundadır

ZEISS Online Görme Kontrolü Kontrast ve rengi ne kadar iyi görüyorsunuz? Görmenizi hızlı ve kolay bir şekilde buradan kontrol edin!
Çocuklarımızın gözleri Bir çocuk doğduğunda, anında görebilir. Yine de görme keskinliği zamanla gelişir.
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun