Mobil cihazların görmemizi nasıl değiştirdiğini ve gözlerimize nasıl zorluk oluşturduğunu keşfedin.

Yorgun, tahriş olmuş gözler, baş ve boyun ağrıları göz yorgunluğunun tipik belirtileridir.

Genç yaşta daha kolay! Belli bir yaşa kadar, gözlerimiz otomatik olarak çalışır ve biz fark etmeden hızlıca farklı mesafelere uyum sağlar. E-postaları kontrol ederken veya akıllı telefonumuzdaki listeden bir sonraki parçayı seçerken uzaktaki bir arkadaşa selam vermek ve yeniden ekrana bakmak son derece doğal gelişir, bunların hepsi mükemmel keskin ve net bir görmeyle yapılır. Göz kapağı kasları ve gözün doğal merceğinin çalışması gibi gözlerimizin iç mekanizmaları tarafından yürütülen düzgün ayarlamaların maalesef ki farkında değiliz.

Yaşlandıkça, gözlerimiz "uyum sağlama" kabiliyetinde diğer bir deyişle farklı mesafelerde geçiş yapma konusunda düzenli bir şekilde gerileme yaşar. Bazıları uzaktaki nesnelere odaklanmada daha çok zorlanırlar, oysa ki bunu genelde başka belirtiler izler, örneğin uzun bir günün sonunda yorgun, tahriş olmuş gözler veya baş ya da boyun ağrısı.

Geriye şöyle bir dönüp baktığımızda, akıllı telefonumuzu uzun sürelerle kullandığımızın veya yoğun trafikte gözlerimizin devamlı olarak navigasyon sistemini taradığı uzun bir süre araba kullandığımızın farkına varırız.

Gözlerimiz iyi bir gece uykusundan sonra daha iyi hisseder, bazıları serinletici göz kompresleri gibi ev ilaçları kullanır. Beraberinde gelen baş ağrıları ve boyun ağrısıyla savaşmak için insanlar hemen ve kolayca ağrı kesicilere yönelir. Fakat sorunun cevabının aslında doğru cam seçiminde olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Sağlıklı gözler için 10 öneri Kuru gözler ve göz yorgunluğunu önleme.

Sağlık + Koruma 02.May.2019

Tags:

Glokom – körlüğün ikinci en sık nedeni hakkında bilmeniz gereken her şey. Glokom göz tansiyonunu etkileyen ciddi bir göz hastalığıdır.

Sağlık + Koruma 14.Mar.2019

Tags:

Çocuk gözlükleri neden en iyi UV korumayı sağlamalıdır? Bütün ebeveynlerin çocukların gözlerini zararlı Ultraviyole Radyasyonundan (UVR) koruma hakkında bilmesi gerekenler.
Gözleriniz seğiriyor mu? Belirtileri, nedenleri, tedavileri ve önlenmesi

Sağlık + Koruma 11.Eyl.2018

Tags:

İlgili Ürünler