Gözlük camı seçerken ZEISS’ın Z’sini arayın

Bana göre, tüm gözlük camları aynı görünmekte - ZEISS marka gözlük camı aldığımdan nasıl emin olabilirim?

Tüketiciler, gözlük çerçevelerinin üreticilerinin veya marka logolarının isimlerini bulmakta hiçbir zorluk yaşamamaktadırlar. Diğer yandan, gözlük camlarının hemen görülebilir logoları yoktur. Yoksa var mıdır? Aslında, tüm ZEISS markalı gözlük camlarının üzerinde, orijinal ZEISS ürünü olduğunu belirtmek için Z simgesi yazmaktadır.

ZEISS gözlük camları, üretim çıkmadan önce, tüm Carl Zeiss Standartları’na uygun olduğunun teyit edilmesi için son derece zor denetimlerden geçmek zorundadırlar. Sonuç olarak, her ZEISS markalı gözlük camının, logosu tarafından tespit edilmesi gerektiğine inanıyoruz, ki böylelikle siz, müşteri ve optometristiniz, diğer gözlük camlarından ayırt edebilesiniz.

Laboratuvarlarımızdan çıkmadan önce tüm ZEISS markalı gözlük camlarının içine lazerle küçük bir Z simgesi kazımaktayız. Z simgesi cam yüzeyinin içine kazınmıştır. Tüm süreç el ile dokunmadan yapılmaktadır ve logo hassas şekilde tanımlanmış bir konuma yerleştirilir. Lazer, kazıma işleminin yarı görünür olmasını sağlayan bir dalga boyunda çalışmaktadır, çünkü ancak bu şekilde kullanıcının görmesine engel olmaz. ZEISS kalite simgesi sadece gözlük camına baktığınızda görünür, camdan dışarıya doğru baktığınızda ise görünmez.

ZEISS lazer gravürü, bifokal, trifocal ve progresif gözlük camı üzerinde, cam optometrist tarafından çerçeve içine monte edildikten sonra dahi halen kolayca tespit edilebilir bir konuma yerleştirilir. Ancak, tek odaklı gözlük camı üzerinde yapılan kesme işlemi sırasında, camın kesme işlemi bittikten sonra gözlük camı çerçeveye sığacak şekilde boyutlandırıldığında, gerekli merkezleme ve kişiye özel verile kesilmesi logoyu silebilir ve artık görmeniz mümkün olmayabilir. Bununla birlikte, endişe etmeye gerek yoktur. Optometristinizin ZEISS gözlük camı seçtiği gerçeğine güvenebilirsiniz. Emin olmanız için, tarafınıza gözlüğünüze ZEISS gözlük camı takıldığını garanti eden original garanti kartı verecektir.

ZEISS gözlük camları ve markasız camlar arasındaki farklar nelerdir?

Markalı gözlük camlarınız üzerine ince kazınmış ZEISS logosu en uygun görme konforundan keyif alacağınızı garanti eder. Aşağıdaki üç benzersiz özellikleri sayesinde son teknoloji kalitesi gerçekleştirilmiştir:

 • ZEISS tarafından geliştirilen filtre teknolojileri sayesinde hammadde saflığı
 • Özellikle zorlu kalite kontrolleri tarafından garanti edilen yüksek kaliteli seçim
 • Yansıma önleyici antirefle kaplama sayesinde en uygun ışık dağılımı.

Markalı gözlük camlarınız üzerine ince kazınmış ZEISS logosu en uygun görme konforundan keyif alacağınızı garanti eder. Aşağıdaki üç benzersiz özellikleri sayesinde son teknoloji kalitesi gerçekleştirilmiştir:

 • ZEISS tarafından geliştirilen filtre teknolojileri sayesinde hammadde saflığı
 • Özellikle zorlu kalite kontrolleri tarafından garanti edilen yüksek kaliteli seçim
 • Yansıma önleyici antirefle kaplama sayesinde en uygun ışık dağılımı.
 • Gözlüklerin yasa ile zorunlu kılınan belli minimum gereksinimleri karşılaması gerekmektedir: CE etiketleri olmalıdır. ZEISS Gözlük Camları, diğer taraftan, DIN EN ISO 9001/2000 sertifikalıdır. Bu sertifika kanunen zorunlu olan minimum gereksinimlerin çok ötesine uzanır ve sadece ürün açısından olmayıp aynı zamanda personel nitelikleri açısından da yerine getirilmesi gereken üstün kalite standartlarını içerir. Markalı gözlük camımız sadece eğitimli personel tarafından üretilmektedir.
 • ZEISS optik kalitesinin birinci önceliğimiz olduğunu garanti etmektedir. Bu, diğer ürün kriterlerinden daha önemlidir. Carl Zeiss Vision’da, mükemmel görmeniz birinci önceliktir.
 • ZEISS Kurum-içi test özelliklerimiz standartlarda öngörülenlerden çok daha geniş kapsamlıdır.
 • Carl Zeiss Vision, ZEISS gözlük camlarının sadece nitelikli optometristler tarafından ayarlanabileceğini garanti etmektedir, böylelikle kesintisiz bir kalite zincirinin avantajlarından yararlanacağınıza güvenebilirsiniz.
 • ZEISS gözlük camları ayrıca özel gözlük camı reçeteleri için de kullanıma uygundur. ZEISS kişisel reçeteler için geniş bir ürün portföyü sunmaktadır.
 • Tüm kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayan özelleştirilmiş gözlük camı sunacak pozisyonda olmak için, ZEISS Gözlük Camı portföyümüz çeşitli ve dengeli bir çok seçim sunmaktadır.
Görme Profilim Kişisel görme alışkanlıklarınızı şimdi belirleyin ve kişiselleştirilmiş gözlük camı çözümünüzü bulun.
Yakınınızdaki ZEISS Gözlükçüsünü Bulun

İlgili Makaleler

Gözlük camlarınız gerektiğinden daha yüksek veya daha düşük numaralarda ise veya yanlış montajı yanlış yapılmış ise, gözlerinize zarar verebilir mi?
Görme Problemlerini Tanımak

Görmeyi Anlama 29.Kas.2017

Tags: Progresif Camlar

Gözlüklerin tarihçesi

Görmeyi Anlama 22.Kas.2017

Tags: Progresif Camlar

Farklı görme testi sonuçları – bu nasıl olabilir?

İlgili Ürünler